Ranitsa valimine

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Ranitsa valimine

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 36 total)
  • Autor
    Postitused
  • #11756 Reply
    Sokike
    Member

Head algkoolis käivate laste emad, kuidas ja kust valisite oma lapsele koolikoti?
    Meil seisab kotivalimise töö ees ja mõtlesin, et uurin enne natuke asja, kuna tõenäoliselt tahan koti osta mandril käies mõnest suuremast linnast, kus ehk rohkem valikut. Aga ei satu linnadesse liiga tihti, seega oleks hea teada, kuhu tasub üldse otsima minna.
    Olen märganud, et esimese klassi juntsud lähevad tavaliselt kooli natuke kandilisemate (tõenäoliselt selja jaoks õigemate) ranitsatega, aga kas nad nendega ka järgmisel ja ülejärgmisel aastal käia tahavad? Või kui kaua keskeltläbi üks poisslapse koolikott vastu peab? Noh, et kui see kandiline ranits niikuinii aastaga ära laguneb…
    Mida veel peaks ranitsa puhul jälgima lisaks sellele, et ta tühjast peast võimalikult kerge oleks?
    Eriti huvitavad õnnestunud leiud väikesekasvuliste laste jaoks, kuna minu koolimineja poiss on vaid 118cm pikk (tulevaks sügiseks ehk veidi pikem).
    Ja äkki on kellelgi pakkuda seisma jäänud (“titekaks” osutunud) kasutatud, kuid heas korras ranitsat?

#332011 Reply
    Member

Igatahes tasub raha välja käia ja korralik osta. Minul on kolme lapse peale kaks korda juhtunud, et kott esimese veerandi jooksul õmblustest lihtsalt laiali laguneb. Kusjuures viimati oli tegemist väga kuulsa spordifirma kotiga, aga polnud ilmselt raskuste jaoks mõeldud. Seega siis kott peaks olema ikka koolikott, mitte spordikott.
    Mis on põhilised, mida jälgida:
    * kott peab olema võimalikult kerge (aga samas mitte liiga õhuke, et raskuste all vormituks muutuda ja laguneda)
    * seljaosa peab olema polsterdatud, et toetaks selga ja ühtlasi kaitseb vormi hoidev kott õpikuid
    * põhi võiks ka olla veidi paksem kui lihtsalt riie, jällegi hoiab paremoni vormi ja ei kulu hõredaks. Hea, kui on alt kummeeritud, siis ei saa asjad sees märjaks ja saab hästi puhastada.
    * õlarihmad peavad olema laiad ja polsterdatud
    * hea on, kui rohkem kui üks vahe asjade organiseerimiseks
    * boonuseks on, kui helkurid on kohe küljes, aga mina kleepisin need liimitavad helkurid kotile.

Kindlasti tuleb kotti lapsele selga proovida ja nii, et seal ka parasjagu raskust sees on (mina toppisin poes proovimise ajaks oma raske käekoti koolikotti).

Kandiliste kohta ei oska midagi öelda. Mina pole just seepärast ostnud, et selle hinna juures riskida, et ainult aasta on nõus sellega käima, ei tundunud mõistlik.

Minu poistel on koolikotid siiski spordipoest ostetud, eelnimetatud kriteeriumitest lähtudes. Ühel on Puma ja teisel DC.

#332012 Reply
    Sokike
    Member

Ma oma suure peaga mõtlesin, et ennem kui põhi või õmblused kuluvad, ütlevad üles lukud.
    Kas spordikoti selg pole liiga õhuke? No et kui poiss ei taipa suuremaid raamatuid-töövihikuid vastu selga paigutada, hakkab mingi pinali- või spordirõivanutsak läbi koti torkima.
    Need kandilised ranitsad vist lukkudeta? Kas neid mingis tagasihoidlikumas kujunduses ka leidub? Enamus vist üsna värvikad ja suurte pildikärakatega…

Tuli mõte, et “valutum” oleks vist kott ise ära osta, et vältida vaidlusi ja jonni kujunduse üle. (Ise ostaks ju ikka maitsekama ja mitte-titeka. ;)) Kujutan ette, kuidas me koos valides poes kakleksime. Mu koolimineja on sedasorti, kellega minul eriti asju läbi rääkida ei anna – kui tema tahab, siis tema TAHAB. Kui aga ranits lihtsalt pidulikult üle anda, oleks rõõm kindlustatud.
    Aga ise ostes ei saa kotti selga proovida… :?

#332013 Reply
    Member

Spordikotte on erinevaid, osadel on täitsa kobedad seljad, polsterdatud ja lausa padjanditega nõgususte kohal. Ma ei teagi, kas need päris spordikotid ongi, ühel on nt sees läpakavahe, just seal seljapool ja see on ka omakorda veidi polsterdatud, nii et väga hästi toetab selga.

Ma ei soovitaks ilma lapseta siiski osta, selga istuvust tuleb kindlasti proovida, sest mõnel võivad rihmad soonida, mõnel on need liiga laialt asetsevad, mõnel liiga kitsad jne. Kui ikka koos raskusega selga proovida, tunneb laps kohe ära, kas on mugav või mitte. Kotid saavad nii rasked olema, et just see on kõige tähtsam, olgu või hello kitty seal peal, peaasi, et selga ei koorma.

See maitsekus on valupunkt muidugi, aga ma olen läbi valude jõudnud sinna, et mida varem lasta neil need kirjud piltidega asjad ära kanda, seda rutem nad sellest välja kasvavad ;)

#332014 Reply
    Sokike
    Member

No täna õhtul läks Jussike magama teadmisega, et ta tahab kassipoegadega seljakotti. Kassipojad on nunnud muidugi, aga… 9chin
    Ma kardan, see nunnusus läheb lõpuks mulle kalliks maksma. :P

#332015 Reply
    Member

Meil sai ka see valimise protsess selle aasta augustis tehtud ja minu kõva kolme kuu kogemus ütleb, et kõigepealt peaks selgeks tegema, mida laps üldse kooli tassima hakkab. Minu laps käib pisikeses maakoolis, nad õpivad kõik peale lugemise kooli pikapäevarühmas ära ja kaasas kannab ainult pinalit, aabitsat ja vahel harva kirjatehnika vihikut. Nii, et meie valitud muidu nii tavalise suurusega kott osutus vähemalt sel aastal hiiglaslikuks. Kotti ostma minnes oli mul kindel plaan osta see soovitatud kandilise kujuga kott. Jäi ostmata, sest oli minu arvates raske kobakas, minu lapsel seljas väga ebamugav. Pärast peaaegu kõikide sel päeval poes olnud kottide läbiproovimist osutus valituks lihtne must, väikeste värviliste träpsudega kott. Selg on toestatud, palju erinevaid taskuid. Hinda täpselt ei mäleta aga pea poole odavam kui kandiline ranits. Esimese kolme kuuga mingeid kulumise ega lagunemise märke pole.Samas, välised taskud on osutunud ses mõttes iluvidinateks, et reaalselt neid kasutada pole vaja. Pika ja lohiseva jutu kokkuvõtteks- uuri järele mida laps peab kaasas kandma ja siis tee valik selle ranitsa kasuks mis lapsel mugavalt seljas istub. Kalliks läheb see nagunii :D

#332016 Reply
    helikene
    Member

Koolikotil võiks olla peal hoopis spets kiletasku, kus saaks pilte vahetada. Tegelt väga tootjavaenulik mõte, sest uus kott oleks ju kasumlikum kui uus pilt 😆

#332017 Reply
    Guest

Minu poja Adidase kott käis koolis 4 aastat, sellega saab praegu veel matkata ja kalal käia.
    Tütre Nike kott käis koolis 3 aastat, siis tuli luku kelgu ots ära, asendasime selle võtmerõngaga. Aga kotti saab kasutada siiani.
    Mõlemad kotid olid ostetud spordipoest u. 6 a. tagasi, selja pool polster jne. Ostsime sooduka ajal ja ka siis olid üsna kallid. Aga ei kahetse, teenivad tõesti aastaid oma ülesannet.

#332018 Reply
    Guest

Samas kiletasku ei pea eriti üle aasta vastu….

Meil pole ükski koolikott üle aasta vastu pidanud. Isegi kui õmblused ei purune, muutub koti üldmulje nii räpaseks, et isegi tugev pesemine seda ei paranda.

Peamiselt puruneb just kotiluku õmblus või lukutõmbamise ots. Lukud ise pole kunagi katki läinud.
    Lisaks on katki läinud sisemised vaheseinad – tuleks jälgida, et need liiga haprast kangast ei oleks.

Ja arvan ka, et tasub uurid, kas õpikuid, vahetusjalatseid ja kehalise riideid tuleb kaasas tassida või saab neid koolis hoida. Muidugi saab viimaseid ka eraldi kotti panna, aga siis kipuvad need pidevalt kuhugi maha ununema. Parem on kui alguses saaks kõik ühte kotti panna….

#332019 Reply
    Member

Pojale ostsime eelmisel aastal Herlitzi ranitsa. Katki on siiani läinud ainult esitasku lukk ja sealgi aitas väikevend kääridega kaasa. Tütrele ostsime Jeva, sest poja oma tundus siiski liiga kõva ja võimlemisriiete kott tuli eraldi kaasa võtta. Tütre kotil käib see krõpsudega koti külge. Ranits on kerge ja mugav, aga mõlemad muidugi kohutavalt kallid …
    Ja pesta pole kotte vaja olnud- Herlitz näeb välja sama ilus kui uuena poolteist aastat tagasi

#332020 Reply
    Member

Mina sain Rakvere A&O kontoritarvetest poisile imehea toestatud seljaga ja paljude taskutega nn kandilist tüüpi koolikoti. Kott oli kergem, kui nii mõnigi lörtsu väljanägemisega kott. Ja loomulikult kergem, kui ülejäänud kandilised koolikotid. Kena ja maitsekas, Francesco Bernoulli pildiga “Autod 2” filmist.
    Tundub, et poiss käib sellega mitu aastat. Praegugi näeb kott nagu uus välja.
    Ja poes oli see nii otstarbekuselt kui disainilt minu silmale parim variant. Ja hinnaklass oli odavam, kui mõne odava välimusega koti oma.
    Rääkimata muidugi sellest, et poss on “Autode” fänn.
    Nagu ka minu 12a õetütar st ma ei muretse üldse, et pilt seljakotil poisi arust moest läheks. ;)

#332021 Reply
    Sokike
    Member

Aitäh vastajaile! Selle peale ise ei tulnudki, et uurida algklasside laste vanematelt, kui palju ja mida lapsed kooli tassima peavad. Võtan selle kohe ette. Üksiti jätan meelde, et tasub vaadata ka spordipoodidesse. :)

#332022 Reply
    Member

Mina ostsin 2011 augustis Apollo koolilaadalt Chartersi seljakoti. Maksin ca 30€, sel aastal oli kallimaks läinud aga hinda ei mäleta. See on tugevdatud seljaga ja 3 taskuga. Poisil on ära kulunud helkuririba ja põhi on veidi kulunud. Olen vaadanud, et Herlitzi ranitsad on ostetud esimesse klaasi minejatele aga teise klassi minnes on ostetud uus. Seljakott võtab kuju vastavalt asjadele kotis aga Herlitzi kott proovides ei õnnestunud spordikott sinna sisse mahudada kui poes proovisime. Poiss on rahul.

#332023 Reply
    Member

Mina lähtusin koolikotti valides sellest, et sellega käiakse mitu aastat ja kui võtta väga titekas kott, siis paari aasta pärast on vaja uut. Ja mitte seepärast, et kott oleks kõlbmatu vaid pilt seal peal ei sobi enam. Ise valisime just seepärast spordikoti, et seda kõlbab kanda ka hiljem, kui juba koolikott on uus ostetud. Need kandilised on küll seljas mugavad, aga pärast paari esimest kooliaastat ei ole nendega midagi enam teha. Spordikoti moodi kotti saab kanda ka hiljem ning mina isegi olen liikunud ringi lapse vana koolikott seljas.
    Minu lapsed on kõik käinud oma kottidega vähemalt kolm aastat (sealhulgas ka üks poiss. Tõsi, üks kott lagunes ära kahe aastaga, aga see oli ka odavamat sorti). Muidugi teen lastele pidevat selgitustööd, kuidas koolikoot hoida ja kohelda ja ka kuidas lukkudega ümber käia.
    Kui poiss alustas kooliteed (te meil selline lõhkuja tüüp), siis ütlesin lausa ultimaatumina, et enne neljandat klassi pole lootustki uut koolikotti saada. Kott pidas ilusasti vastu ja leidis veel hiljemgi vahel kandmist.

#332024 Reply
    Sokike
    Member

Jah, selles asjas peaks vist ise ka poissi hoiatama, et ärgu arvestagu, et igal aastal uue koti saab. Las esiteks usub, et peab kooli lõpuni ühega käima. ;)
    Mul õnneks korralik poiss ja hoiab oma asju üldiselt hästi, aga ikkagi poiss.
    Aga kas neid spordiseljakotte üldse on nii väikeses mõõdus meestele parajaid (kasv ~120cm)? Miks mul on tunne, et need jäävad kõik kusagile pepu kõrgusele rippu… Mul eneselgi väikese inimesena probleem, et seljakoti rihmasid ei anna tihti piisavalt lühikeseks reguleerida.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 36 total)
Reply To: Reply #332019 in Ranitsa valimine
Your information: