Rakvere rahvas Essu memme juures 12.aprillil 2009

Homepage Forums KÄSITÖÖMAAKONNAD Lääne-Virumaa * Ida-Virumaa Rakvere rahvas Essu memme juures 12.aprillil 2009

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 167 total)
  • Autor
    Postitused
  • #231331 Reply
    Essu memm
    Member

@vusserdis wrote:

😳 See rüiu tehnika tundub vist hirmus keeruline olema?
    😳

Just just 🙄 nagu nõukaaeg oligi 😆 😆

Tegelikult oleme kambaga tõsisest raketitehnikastki jagu saanud 😉

#231332 Reply
    Guest

Tavaline narmastega on megalihtne hoopis ja läheb kiiresti edasi. No see sameti tegemine on ka suht lihtne, aga võtab aega ja kohe ei näe tulemust.

#231333 Reply
    Member

OT:
    Mõista-mõista, mis need on? ;)

#231334 Reply
    Guest

9chin Äkki iirisniit või mulinee :m8hh: ( loodan, et kirjutasin õigesti)

#231335 Reply
    Member

vale 😆

#231336 Reply
    Essu memm
    Member

Äkki linane lõng :?:

#231337 Reply
    Member

@Lotte vanaema wrote:

Noh ja siis oli veel õmblusmasinaga rüiu tegemine. Pika traadist keeratud hargi, umbes nagu hargipitsi U-hark, ümber keriti lõng (heinapressinöör, riideribad vms) ja õmmeldi keskelt masinaga läbi/kinni, hark tõmmati välja, aasad vastavalt soovile lõigati ka lahti ja järgmine rida kõrvale. Heinapressinööriajastu kuum trend! 😉

Mulle meenub sellega seoses üks vanaema tehtud vaip. Tegelikult oli neid lausa mitu, kirjust kaltsust ja ühte tooni pehmest kangast lõigatud ribadest. Seda kirjut armastasin ikka uurida, et mis imelised riideribad ja nuputasin ikka endamisi, et kust need pärit olla võivad (et millise kleidi- või seelikuservast lõigatud). Tol ajal ei märganud küsida, et kuidas neid tehti ja nüüd pole enam, kellelt küsida. Lotte vanaema postitust oli kohe rõõm lugeda, et ometi kord keegi, kes asjast midagi teab icon_hb Nii et ma piinan sind, kallis Tiiu, veel südamest 😆 Ja miks ma seda rüiut veel nii ihkan ja ihaldan ära õppida: minu vanaema tegi imeilusaid narmastega vaipu ja padjakatteid. Need kaunistasid kaua aastaid meie diivaneid. Kogusid küll hirmsat moodi tolmu, aga olid igati ehedad. Nüüd motivatsiooni kuhjaga see asi ära õppida, esiteks, et vanaema tehtu taaselustada ja oma lõngajääke hävitada.
    Aga küsimus jääb, kust saada seda rüiunõela? On keegi müügil näinud? Lähen ise ka niikuinii uurima, aga küsin enne üle veel….
    Ja kartulisalati ja heeringa idee polegi paha 😉 Kui rahvamajja ei saa, siis meile võib ka alati tulla. Teemegi sellise vähe pidulikuma olengu pühade puhul, mune võime ju koos ka koksida, teete peaproovi hommikul perega ära ja peale lõunat siis Isetegija munakoksimise võistlus :D

#231338 Reply
    Member

Essu memm:
    vale ;)

Vihje: ma ei küsi materjali ;)

#231339 Reply
    Essu memm
    Member

@Põhjatäht wrote:

OT:
    Mõista-mõista, mis need on? ;)

Siin ju enamus isetegija põhivärvid, et siis…. :m8hh:

#231340 Reply
    Member

😆 õige suund ;)
    Värvid said täna paika ;)

#231341 Reply
    Member

http://www.isetegija.net/phpBB2/viewtopic.php?t=11460&highlight=
    Äkki uuriks-õpiks ka, misasi see on ;)
    Ja kutsuks valdu1 külla …
    Mida arvate sellest ideest, et see edaspidi käiku lasta?

#231342 Reply
    Member

sellest rüiu värgist ei tea ma midagi, a ma natuke uurin seda asja, ma muidu tahaks tulla küll.

#231343 Reply
    sinilill
    Member

@Essu memm wrote:

Just just 🙄 nagu nõukaaeg oligi 😆 😆

Tegelikult oleme kambaga tõsisest raketitehnikastki jagu saanud 😉

Õige 😆 , nunovildiga just nii oligi, tulime kokku ja hakkasime suure hooga tegema, kui selgus, et keegi teha ei oskagi smile_sik Väike telefoneering Mexule “päästis peo” ja valmis tegime, täitsa nunovilt tuli 😆
    Kartulisalat ja heeringas on hea mõte…

#231344 Reply
    sinilill
    Member

Aga rüiust rääkides on asi põnev, näinud olen, teha tahan, aga ei ole miskit varustust, ühinen Furbi küsimusega- kas tänapäeval saab ka vajalikke riistandusi osta? Kui Eestis ei ole, äkki Soomest, kui seal rüiu nii levinud on 🙄 Soomest tellimine ei ole ju mingi ime tänapäeval…

#231345 Reply
    Guest

Kuulge teeme algul ikka vanade eestlaste moodi sukanõelaga, siis kui isu on vaatame edasi – meil ikka “padjaklubi” mitte padjavabrik
    Kellel aukudega käsitööriiet pole, siis mul veel nõuka-ajast varutud. Küllap leian üles ka. Nukule diivanipadja võib ju ikka teha 😉 …

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 167 total)
Reply To: Rakvere rahvas Essu memme juures 12.aprillil 2009
Your information: