Rakvere rahva jõulupidu

Homepage Forums KÄSITÖÖMAAKONNAD Lääne-Virumaa * Ida-Virumaa Rakvere rahva jõulupidu

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 79 total)
  • Autor
    Postitused
  • #7407 Reply
    Member

6. detsembril kell 13.00 Puuetega Inimeste Kojas, Lille tn 8

Kes tuleb, siis nimed kirja.
    Igaüks oma moonakotiga.

Võiks kirja panna ka selle, kes mida kaasa võtab, et oleks mitmekesisem laud.

L-Virumaa Puuetega Inimeste Koda (Lille 8, Rakvere)
    Teekond kaardil!
    A – Bussijaam
    B – Lille 8, Rakvere

Sellel peol ootavad Teid kaetud laud ja kuum glögi.
    Ise võtke kaasa mõnus Jõuluaja alguse tuju!

Kaasa võtke:
    1 väike jõulukaunistus ruumi kaunistamiseks (mis jääb kingituseks L-Virumaa Puutega Inimeste Kojale)
    Jõuluteemalisi käsitöid, et kohapeal väike näitus teha
    (jõulupärgi, advendikalendreid, postkaarte, küünlaid, ükskõik mida Jõuluteemalist)

12.00 on soovijaile eelnevalt ekskursioon Liliinas (Võidu tn. 1, Rakvere), kus näeb, kuidas triibukangast kootakse ka reaalselt.
    Liliinas kootakse põhiliselt linast kangast.
    Liliina on ainulaadne ettevõte Eestis ka sellepärast, et siin kootakse VEEL käsitelje-linikuid.
    Kuduja Ivan tuleb kohale ja koob rahvuslikku triibukangast spetsiaalselt teie silme all ;)
    Peale ekskursiooni ühine tulek peopaika koos Maarikaga (maarikas).
    Kes soovib ekskursioonil osaleda, andke sellest siia teemasse teada.

A – Bussijaam
    B – Võidu 1, Rakvere (Liina pood, OÜ Liliina)

Tulijad peole:
    1. Põhjatäht = glögi
    2. vusserdis
    3. Lotte vanaema = puuviljad salatina ;)
    4. kikuliis = midagi magusat
    5. sinilill = teeb leiba
    6. laalake ?
    7. hexy = midagi soolast
    8. Essu memm
    9. kulla385
    10. Tapa memm = 2 kg kringel
    11. maarikas = midagi soolast
    12. Tsabuka

Ekskursioonile:
    1. Lotte vanaema
    2. hexy
    3. kulla385
    4. Tapa memm

#255733 Reply
    Guest

Vusserdis tuleb.

Ma veel ei tea mis kaasa võtta. Arvatavasti midagi kiiruga poest, sest küpsetada ma vaevalt jõuan. Meil on 5 nov. issil sünnipäev ja pean laupäevaks vaaritama. Emad isad, ämmad äiad koos.

#255734 Reply
    Guest

Lotte vanaema tuleb pittu ja kursseerima.
    Võtaks puuvilju kaasa (Eelmine päev pidu, siis hea kui ise kohale jõuan 8) ) Puuviljad võin vormistada puuviljasalatina. Hea mannerguga tulla ja sobib hästi peaparanduseks 😆
    Palun ❗ tehke keegi koduleiba (jõuluorikat :D )
    Ja teeme siis koos küünlaid ka mida saaks jätta kingituseks majarahvale.

#255735 Reply
    kikuliis
    Member

Tulen ka! :D Kuda siis jõulupidu ei pea! Teen kaasa midagi magusat!
    Küünalde tegmist võin ka näidata! Aga kui me teeme neid tassi sisse küünlaid, siis tahaks teada hästi ruttu kui palju meid tuleb,muidu ei saa me ju vaha! Arvestaks siis nii, et ühe küünla teeme igaüks endale ja teise sinna kingituseks????

#255736 Reply
    Member

Mina loobun küünalde tegemisest, sest see on 1 selliseid asju, mis mind üldse ei huvita 🙄
    Teen midagi muud sinna kingituseks.

Seebid, küünlad, viltimine ja kaunistusasjakesed-pisividinad = need on minu puhul täiesti OUT.
    Ja ükski vägi ei pane neid tegema ka ;)

#255737 Reply
    Guest

Aga paku välja, mida veel võiks koos teha?
    Küünlad, jõuluaeg, minuarust ilus kingitus. Mõned lapsed on seal öösiti ja kui küünal õhtul aknal põleb on väga kena ju.
    Ausalt minu enda pea on nii tühi kui tühi. Olen vist üle nädala mõelnud mida neile kinkida?

#255738 Reply
    Guest

Küünla tegemine pole sunduslik nagu ükskõik millisel kokkusaamisel mõne muu ühiselt valtud teema puhulgi ning alati on teretulnud uued andekad ideed. Minagi pole ingli-päkapiku vm ainult kaunistamiseks mõeldud pisividina inimene ja olen nende kinkimisel teistele ka ettevaatlik. Aga kui koos tehtaks, siis kindlasti proovin, et jälle mingit uut oskust v materjali kogeda. Enamasti annab ideed kasutada ära praktiliste asjade tegemisel. Küünlad on selles suhtes küll tänuväärsed asjad, et saab palju põnevaid tehnikaid proovida ning tulemus on lisaks ilule ka praktiline. Isegi minu ‘asotsiaalide’ elamises annab küünlatuli meeleolu juurde. (ja ahvid võtavad meil aeg-ajalt elektri ka ära 😉 )
    Oot Põhjatäht millest sa mulle Furbi juures 3 korda rääkisid ja ma ikka aru ei saanud – näita ette – ehk on mu IQ paranenud EQ on nagunii täitsa 0-lähedane praegu 😡

Muidugi oleks hea teada mida sealne rahvas vajab. Korra mõtlesin, et äkki võiks võtta lisaks selliseid maiustusi mis kannatavad seismist, sest kui korraldatakse jõulupidusid vm üritusi oleks näksimist neil omast käest võtta. Toitlustamine on maksunduse seisukohalt kallis lõbu ja projektide rahastamise puhul seda tavaliselt samuti abikõlbulikuks kuluks ei peeta :?:

#255739 Reply
    Member

Lotte vanaema:
    Rääkisin sellise kee heegeldamisest.
    Selle sees on plastikmummudest nn kuusekard.
    Ja siin ka õpetus

Selline kuusekard-mummupael ongi kaelakee sees.
    NB!
    Mummusid lahti ei lõika sealt paelast! ;)

Praegu ei pääse poolikut tööd kolistama-pildistama = blokaad on ees pisema poisi pärast ;)

#255740 Reply
    Guest

Põhjatäht miks sa ei maga 😉 ?
    See mummukee on täitsa kihvt asi. Hakkan seda kindlasti tegema!( mitte küll läikivast materjalist).

#255741 Reply
    sinilill
    Member

@Lotte vanaema wrote:

Palun ❗ tehke keegi koduleiba (jõuluorikat :D )
    Ja teeme siis koos küünlaid ka mida saaks jätta kingituseks majarahvale.

Jõuluorikast kuulen esimest korda, aga leiba küpsetan küll, kolme eri sorti 😆 ja miskit head määret leiva peale ka, palun sinilill siis kirja!
    Ja küünlavärki tahaks ka, igat sorti küünlad on ilusad! Eelmisel talvel juhtus selline naljakas lugu, tulen koju ja vaatan aknast, et mis see punane seal õues põleb. Mees ja lapsed ütlevad, et ei tea, oli järsku ilmunud väga salapäraselt. Ma teadsin kohe, et ei mingeid ufosid, hoopis naabritädi 😆 . tegi endale jääküünlaid ja pidas meid ka meeles. Püsis üsna mitmeid päevi ja oli ilus nii pimedas kui päevavalges, eriti päikese käes.

#255742 Reply
    Member

Ma pole selles peole tulemises niiväga veel kindel,aga ma olen nüüd täitsa segaduses,et kuidas selle 125,- on???
    Kas see oli vaid isetegijate peoks,mis nagu vist läbi kukkus või kehtib see nüüd ka`?

#255743 Reply
    Member

Täpselt nii.
    Meie pidu on ainult oma moonakottidega. ;)

#255744 Reply
    Member

mina tahan ka peole tulla ja kui ekskursioon toimub lippaks sealt ka läbi. hetkel ei oska öelda, mida kaasa võtta, a vast siis midagi soolast(kuna magusat hetkel nimekirjas rohkem)

#255745 Reply
    kikuliis
    Member

Kas me teeme kingikoti ka see aasta????

#255746 Reply
    Member

Palun mind ka kirja. Kuna mulle glögi ei maitse, siis võtan enda tehtud mustsõstramahla kaasa ja siis midagi soolast leivapeale.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 79 total)
Reply To: Rakvere rahva jõulupidu
Your information: