Rakvere kandi rahva aastaplaan 2010

Homepage Forums KÄSITÖÖMAAKONNAD Lääne-Virumaa * Ida-Virumaa Rakvere kandi rahva aastaplaan 2010

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 277 total)
  • Autor
    Postitused
  • #255383 Reply
    Member

Kallis rahvas!

Kuna hetkel on selgusetu millal ja mis teemal mokkusaamine toimub, siis arutlus jätkub siin teemas.
    Kui asi uuesti selge, siis avan kokkusaamise teema.

Tapa teema tõstan ära arhiivi.

#255384 Reply
    kulla385
    Member

Kas siis 6.veeb teeme midagi või ei tee?

#255385 Reply
    liize
    Member

Mnupärast võiks rõõmuga midagi teha…
    Teised võiks rohkem avaldada oma sõna, kellele sobiks ja kellele mitte.

#255386 Reply
    kulla385
    Member

Mina kutsuks endale külla leiba tegema, kas on üldse soovijaid?

#255387 Reply
    Member

Mina tuleks küll külla, kui endale selleks ajaks uuesti jalad alla saan.

Mul sai selle suure külmaga selg kapitaalselt külma ja nüüd ei taha valu enam kuidagi ära minna.
    Juba ca nädal aega kuulub minu menüüsse ka Ibumax. 🙄
    Nädalake veel aega taastumiseks … või uuesti külmetamiseks. ;)
    Järgmine nädal on mul sess ka koolis = paras aeg, et uuesti külma saada, eks … ;)

Edit:
    Aga Kikuliisu juures tehtava pooliku kampsuni saan täna-homme valmis ;)
    Midagi pikka ja sooja koolis kasutamiseks.

#255388 Reply
    sinilill
    Member

Mulle see ja järgmine nädalavahetus ei sobi, mees tuleb 6dal Rootsist koju käima 😆 Muidu leivategu huvitab küll ja on ka teisi, saaks ka kogemusi jqagada.

#255389 Reply
    Member

kuues mulle ka kahjuks ei sobi, muidu leivategemine huvitab mind küll

#255390 Reply
    Guest

Tere kõigile :D

sattusin siia teemasse ja mõtlesin mainida et leivategu huvitaks mindki icon_coquet

kunagi sai seda ka paar korda proovitud aga midagi head välja ei tulnud- hiljem selgus et vana ahi oli otsad andnud ja ei küpsetanud alt korralikult, kuid nüüd uue ahjuga pole veel asjale pihta saanud

#255391 Reply
    liize
    Member

Nagu mina mainisin juba, siis mina olen ka leivateost huvitatud ja 6.veebruar ka täitsa sobilik päev.

#255392 Reply
    Member

Sellisel juhul võiks teha leivateo jaoks 2 kokkusaamist.
    Esimene kulla385 juures Tapal ja 6. jaanuaril.

Ja teine kunagi edaspidi.
    Sellisel juhul oleks meid leivategijaid juba teiseks kokkusaamiseks rohkem.
    Kui käime kulla385 juures juuretist ja algõpet saamas ;)
    Katsetame kodus ja teisel kokkusaamisel on meil juba omi tähelepanekuid ka lisada. ;)

Rahvas, mida te sellest mõttest arvate?

Edit:
    Mind huvitab veel ka nõeltehnika ja selle ERINEVAD pisted.
    Ja leiaks ka oskaja õpetaja, kui on huvilisi peale minu veel.
    Kunagi edaspidi.

#255393 Reply
    liize
    Member

Jah, see variant oleks vägagi huvitav,et teisel kokkusaamisel saaksid siis enamus oma kogemustest rääkida.

Aga mida sa mõtled töpsemalt nõeltehnika all, kas seda kaartide tegemist nõela ja niidiga?

#255394 Reply
    Guest

Nõeltehnikast on siin juttu ja see geen peaks meis juba aegade algusest saati olemas olema. Teema on põnev ja paistab, et isetegijate hulgas on oskajaid ka. Puunõela on vaja.

6.veebruar endiselt vaba, kuigi mõtlesin, et ”laisklen” kodus siis. Leivateo teema puhul olen seni oma kõrvakuulmise piiiks režiimile pannud, aga noh alati see ka ei õnnestu ja ikka kikitad kõrva.
    Kui pikalt sellega müttamist on ja kas lisategevust aja täitmiseks on ka vaja juurde pookida?

#255395 Reply
    Member

Mõtlesin, et kui vaja, siis saab kasvõi ajatäiteks doomino-tehnikat või lapikudumist teha.
    Mida ülejäänud rahvas arvab?

Kui jah, siis kaasa võtta lõng ja vardad. ;)

Furb, kas sa meile edaspidi kunagi nõeltehnikat õpetad?
    Ja jagad ka oma materjale? ;)
    Kosmosemutt ütles, et ta pani Olustveres õpetatava materjali kokku ja seal ka teisi pisteid, mida vilksamisi eelmisel kokkusaamisel näitasid. ;)

#255396 Reply
    Member

Mul on praegu 13 nippi üles joonistatud (M. Haldi raamatus käsitletud), teoreetiliselt peaks need olema ka Olustveres ära nähtud. Vähemalt tean 100 protsenti kindlalt, et Olustveres õpetav inimene neid kõiki oskab. Võibolla rohkemgi.

#255397 Reply
    Member

Ma olen küll suhteliselt offtopic viimasel ajal siin, aga kiiruga pistan, et just lõpetasin oma nõeltehnikas mütsi. Tulemusega jäin täitsa rahule, sai selline nagu kavand ette näeb (üllatus üllatus 😆 ), aga ma pole kindel, kas seda A-st ja B-st peale edasi õpetada suudan. Mul endal läks see õppimine nii vevaliselt. Samas hakkas see tehnika mulle üsna hästi meeldima, nii et kui ma ennast kokku võtan, siis võin asjad üle vaadata veel. Olustvere materjalidega on nii, et meil pole lubatud neid iseenesest mõistetavatel põhjustel lihtsalt paljundada, aga kuna ma praktika käigus enda konspekti koostasin niikuinii, siis võin midagi komponeerida vajadusel. Ja ma oleksin siiralt tänulik, kui see asi vaid minu õlule ei jääks, kuna olen oma eluga nii ebastabiilne viimasel ajal (lapse pidev haige olemine, ahastama panevad kooliasjad, projektiülesanded), et üsknes mulle loota ei tasu. Aga aitan, kui vähegi suudan.

Leivategu pole mingi raketiteadus ega ajaröövel nagu eeldatakse. Juuretise käärimisek ssegamisele kulutad max 10 min, lased tal ööläbi rahulikult omaette töötada, ei pea kõrval seisma, valvama ega piiluma, mis jutub. Järgmisel päeval varud max 15 min taigna sõtkumiseks ja tunnikese ahju kõrval olemiseks, kui vaja temperatuure reguleerida. Selle kõrvalt saab edukalt mida iganes teha. Nii et kogu füüsiline tegija panus leivateosse on max 1,5 t., millest tõsist tööd ehk poole tunni jagu vaid. Ja kõigil ta ei õnnestu jah millegipärast. Mina (ptüi ptüi ptüi) nende hulka ei kuulu, siiani täitsa söödavad eksemplarid produtseerinud, aga tuleb ennast enne kurssi viia võimalike apsakatega, siis neid kergem vältida ka 😉

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 277 total)
Reply To: Rakvere kandi rahva aastaplaan 2010
Your information: