Raamatukonkursi tööde valimine!

Homepage Forums ADMINISTRATSIOONILE Töölaud Raamatukonkursi tööde valimine!

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 35 total)
  • Autor
    Postitused
  • #282124 Reply
    Member

Minu absoluutne lemmik on pitsiline leivarätt, aga muidu suhteliselt samad, mis Sa välja pakkusid. Pitsiline õlarätt on ka ilus, kuigi pildilt ehk ei paista. Raamatusse paneks ma ilmselt pea kõik tööd, peale batikas kinnaste (ta ise ka tõdes, et need ei tulnud hästi välja) ja vbl need vildist inglid on liiga lihtne asi. Jõuluraamatukese idee on ka armas, aga teostus pisut ülekäe minuarust. Tegelikult on see sokkide värvimine väga lahe idee, kahju ainult, et pildid töökäigust viletsad on.

Mõtlesin ise ka, et äkki võiksid moded ka sõna sekka öelda jah.

Nii, teema liigutatud – kulla moded, ootame teie arvamusi :)

#282125 Reply
    Member

Ei tea, kas ma olen midagi maha maganud … :m8hh:

Aga sellest valikust:
    4, 9, 15, 16, 18, 22

#282126 Reply
    mdm beadalot
    Member

Mulle torkasid silma:
    Puidust ketastele vilditud ehted
    Muhu mustriga meeste kindad
    Vilditud kõrvarõngad
    Tikitud käevõrud
    Kott, mis käib pisikeseks taskukotiks
    Sõrmus-nõelapadjad
    Vilditud lõhnapadjad

Väga ägedad ideed c555r4

#282127 Reply
    LaanteLaps
    Member

Mina vilditud kosmeetikakotte ja rahakotte ei laseks raamatusse. See on näha, et tehtud on pesumasinaga, mis teeb ta sellseks inetuks ja vorbiliseks. Nüüd, kus olen õppinud seda asja sügavuti, siis tean ja oskan vaadata ja hinnata, mis see töö üldse väärt on. Viltimisest räägin.

Aga… Tõeliselt toredad tööd on:
    nr. 4
    9
    10
    11
    12
    14
    16
    17
    18
    Sokid on ilmselt hernestega värvitud. Meil koolis vanem kursus tegi kudumis+värvitöödes Lihula sukka ja tulem oli täpselt sama. Igavest vahva idee ja tasub taas ellu kutsumist. Ega kinnastelgi viga ole, oleb muidugi suuresti seletusest, las ta olla selline rahulike üleminekutega.
    Jõuluraamat oleks võinud jah kobedam olla.

Ja vidinad – see 18s töö – neid peab kindlasti olema, sest osa inimesi alustab oma tegemisi just pisikestest asjadest ja need on inimestele alati nö. boonuseks ja meeltmööda.

Ei, vahvad tööd. Minu eriline lemmik on leivarätt ja meeste kindad!

#282128 Reply
    leili33
    Member

Ka minult saavad meestekindad kõrgeima koha :D
    Ja kudujana jäi silm muidugi peale meeste sallile (ei tea,mismoodi pahempool välja näeb?) ja leivarätikule.
    Hästi toredad tundusid veel käpiknukud lastele ja vilditud kõrvarõngad.
    Lõhnapallide idee ka huvitav, aga kas nendele on eraldi õpetust vaja? Ma ei ole ise viltimisega tegelenud, aga kui vilditud sussid on põhjaliku õpetusega, on need võib-olla parem valik, raamat tuleks ju juhenditega?
    Väiksematest asjadest (ja koguni põhjaliku õpetusega) tunduvad beebisussid päris uhked, ainult pärlid jätaks küll ära sealt.

21. Aknakaunistus (idee on rohkem väärt kui pilt lubab)

Sellest ei saanud ma sotti, äkki on väärt idee?

PS Huvi pärast küsin, milleks on head sõrmused-nõelapadjad, kas te tõesti kasutaksite neid? Niisama vaadata on muidugi toredad :)

#282129 Reply
    LaanteLaps
    Member

Beebiasjadega on tõesti nii, et ohtuse mõttes ei tohiks seal olla igasugu vidinaid, mis suhu, kõrva, ninna sattuda võivad.

Leili – sõrmust ei kasutaks – silmal hea vaadata.

#282130 Reply
    Member

Sall näeb tagant välja nii (tegemist on täispatentkoes ruutudega):

Ja aknakaunistuse idee meeldis mulle just sellest vaatevinklist, et nt lapsed saaksid sellise ise väikestest piprakoogivormidest valmis tehtud (meil oli eesmärk, et raamatus oleks töid lihtsast keerulisteni, algajast profini). Ütleme nii, et õige feelinguga piltidega müüks see idee väga hästi.
    Pilt aknakaunistusest aknal:

#282131 Reply
    LaanteLaps
    Member

Niimoodi aknakaunistust vaadata on küll vahva. Piparkoogivorme on ju oi, kui suuri ja väga väikeseid. Mul hakkas juba mõte jooksma.
    Vahva.

#282132 Reply
    Susa
    Member

Ma ei saanud alguses arugi, et see aknakaunistus piparkoogivormidest on.. 😳

Selline mõte tekkis meil ka, et äkki ühitaks sel aastal raamatu kalendriga? Ehk on keegi teist raamatupoes kohanud Aasta Aias kalendermärkmikku? Väga lahe asi minu meelest. Seal olid taimepildid ja jutud kuidas hooldada jne. meil oleks siis käsitööpildid ja õpetused. Samas võiks olla ka lihtsalt ilusate asjade pilte ja muid käsitöönippe. Sinna saaks firmadele reklaampindu müüa jne.
    Mõte on selline, kes selle reklaamivärgiga jne tegelema hakkab, see on iseasi..

#282133 Reply
    LaanteLaps
    Member

Oi, Susa, see on vägev mõte!!! Kui reklaami müümiseks läheb ( firma omad ), anna mulle ka märku. Koputa ekraanile.

Ma pole sellist märkmiku varianti trehvanudki! Ilmatuma tore. Igal ajal kaasas ja taaskord hea võimalus IT-le terve aasta reklaami teha. Hmmm… võtad kotist välja isetegija kalendermärkmiku IT triibustikuga, lappad nii muuseas lehti ja siis kirjutad oma vajaliku info 😉 Oi, lahe! Väga lahe!

#282134 Reply
    Member

Samas muidugi sai autoritele välja käidud, et tuleb kingiraamat ja osad juhendid on ikka väga pikad ja põhjalikud, paljude piltidega, märkmikusse sellised vist ei sobiks :? Muidu see kalendermärkmiku idee on hää küll.

Mis me siis sinna raamatusse paneme?

#282135 Reply
    Susa
    Member

Viitsid kokkuvõtte teha, mis palju hääli on kogunud?

#282136 Reply
    Member

Ah need on hääled juba :) Ma sain aru, et toodi välja oma lemmikud, aga ausalt öeldes ega raamtusse ei pea minema meie lemmikud (st need, mida isegi teeks), vaid sinna tasuks valida selle pilguga, et mis sinna lihtsalt sobiks – väga erinevatele inimestele tegemiseks.
    Nii et pigem võiks vast küsida, et mida te kindlasti sinna raamatusse neist sobimatuks peate. Mina ntx jätaks välja batikus asjad, jõuluraamatukese ja vilditud ingli.

#282137 Reply
    LaanteLaps
    Member

Mina paneks kõik need tööd, mis ma soovitasin, ülejäänu jätaks välja.

Oled sa mõelnud, kui mahukas see väljaanne tulema peaks?

#282138 Reply
    Member

Idee oli, et sellest tuleks jõulukingiraamat. Et ühes raamatus koos oleks töid nii algajale kui edasijõudnule, nii kudujale, heegeldajale kui meisterdajale. Et kinke leiaks nii meestele, naistele kui lastele, ka kodu kaunistuseks ja pakilisaks (kaardid nt). Ja mitte ainult isetegija seltskonnale, vaid raamat pidi jõudma ka poelettidele, nii et seda saaks osta ka internetivõõrad inimesed. Ses mõttes ei peagi kõik ideed täiesti uudsed olema, sest keegi algaja tahab ehk emale jõuluks ka lihtsad palmikutega kindad kududa ja miks peaks ta selleks veel poest eraldi raamatut otsima minema?

Kuna tehnilisest poolest ei tea mina muhvigi ja tegelesin vaid tööde nö tellimise ja kokkukogumisega, ei oska ma vastata ka mahu kohta. Sest ei ole isegi sellist vastust saanud ja eks see sõltubki sellest, palju me töid välja valime. Osadel on ju pikad põhjalikud piltidega õpetused, teised lühikeste seletustega. Samuti oleneb raamatu maht ilmselt pisut ka formaadist. Väikem raamat seab ilmselt piirid, sest väga paksuks pole raamatut ka mõtet ajada.

Kui me läheme kalender-raamatu peale välja, siis teoreetiliselt piisab 12st tööst. Aga siis peab muidugi autoritega jälle kirjavahetust pidama, sest esialgselt oli jutt ikkagi raamatust, mis ka osaliselt vabamüüki läheks, ja vbl mõni ei tahagi kalendris end presenteerida. Me võime muidugi ka kalendreid vabamüüki paisata, mitte ainult siin tellimist korraldada.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 35 total)
Reply To: Raamatukonkursi tööde valimine!
Your information: