Rääkige oma kogemustest hooldushaiglatega!

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Rääkige oma kogemustest hooldushaiglatega!

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 24 total)
  • Autor
    Postitused
  • #8976 Reply
    kikuliis
    Member

Nimelt on mu ema väga haige ja meie ei suuda teda enam kodus hooldada. Olen kuulnud ja lugenud erinevate hooldushaiglate kohta küll halba ja mõnest ka natuke head. Millised on teie kogemused?
    Lõpuks pean otsustama, kus ta tõenäoliselt oma viimased elupäevad veedab, aga raske on ju teda haiglast haiglasse vedada. :(

#285171 Reply
    helikene
    Member

Hooldushaiglas saad teda hoida arsti saatekirjaga kuni 60 päeva, ise maksad sel juhul 100 kr ööpäev. Seal sees on siis hooldus + vajadusel mähkmed. Vajalikud ravimid annad ise kaasa. Isiklik kogemus ütleb, et tuleks eelistada hooldushaiglat, mis on hooldekodu juures. Seal on personali rohkem ja kogenum. Minu ema oli ühes seoses tervisega ja teises selleks, et saaksin ise üle pika aja puhata. Tema ise oli küll rahul mõlemal korral (vähemalt ei kurtnud ega kippunud varem koju).

#285172 Reply
    kikuliis
    Member

Praeguseks on mu ema Nõmme hooldushaiglas, aga mina maksan 350 eeku päev ja no ega seal sees mingeid erilisi teenuseid nüüd küll ei ole. Rohud tuleb jah ise kaasa võtta, seda ma teadsin. Süüa ta muidugi saab ja voodi hoitakse ka kuiv. Kui tihti mähkmeid vahetatakse seda ma muidugi ei tea.

#285173 Reply
    helikene
    Member

Uuri Aast, kas saad sinna paigutada, kodule lähemal ja odavam ka. Kas perearsti saatekirja pole?

#285174 Reply
    kikuliis
    Member

Ema elukoht on tegelikult Tallinnas, nii, et siia Ida-Virumaa kanti pole nagu üldse mõtet asja ajada. Perearsti kiri võib sul ju olla, aga kui sa tahad nii ruttu saada haiglasse, siis pole nagu vähimatki võimalust ilma rahata miskit saada.

#285175 Reply
    Member

Aga ehk sobib Hiiul asuv Diakooniahaigla.

#285176 Reply
    kikuliis
    Member

See tundubki olema kõige sõbralikum ja inimlikum, aga kohta peab ootama. ja ega seal maksab ka kuigi jah, mitte 350 eeku päev.

#285177 Reply
    Guest

Puutun tööalaselt kokku väga paljude Eesti hooldusasutustega ja eelpool mainitud Aa Hooldekodu/Häcke OÜ ei soovita küll mitte kellelegi. Ida Virumaal on palju, palju normaalsemaid kohti.

Küll aga on Tallinn ümbruses mõned n.ö südamega kohad. Üks näiteks Hageri Hooldekodu siin samas Tallinn külje all Raplamaal. Diakoonia Haigla Tallinnas on ka normaalne. Veel on olemas Iru Hooldekodu, aga see on tohutu suur “kombinaat”. Siis veel Tallinnas Kursana Merivälja Pansionaat.

Ehk oli see info abiks :)

#285178 Reply
    kikuliis
    Member

Väga hea info! Tahaksingi just inimeste kogemustest õppida, sest nn. kodulehed on ju kõigil ilusad. Võib olla on sellest ka kellegi teisele kasu!

#285179 Reply
    Rees
    Member

Minul on kogemus, küll lühiajaline, aga siiski, Märjamaa hooldushaiglaga. Kiidetakse ka nö küla peal. Suhtumine vanaemasse, kes seal kuu veetis, oli väga hoolitsev. Personal on seal väga stabiilne ja julgen väita, et kõrgel tasemel. Suur osa endisest nö rajoonihaiglast jäänuid, lisaks noored ärksa vaimuga naised sanitaridena. Osakonnas töötav arst dr Kokk on väga hea mainega ja põhjalik. Kuna minu vanaema oli väga paljude tõbedega, siis oli temast palju abi ka mulle endale, sest ta seletas alati. Ka on olemas taastusravi osakond, väga mitmete pakkumistega (olen isegi käinud).

Esimene kuu on nö tasuta, perearsti saatekirjaga, mingi sümboolne kohamaks oli vist ka. Edasi tuleks endal maksta, aga summa sisse käib nii hooldus, toit, mähkmed kui ka ravimid. Paigutamisel tegin võrdluse Rapla maakonna teiste srnaste asutustega ja ta on ikkagi kõige odavam. Kodulehel on info vist vananenud ja pisut puudulik, kuid soovitan üle helistada.

Mu kahe kolleegi vanemad on ka pidanud siinses haiglas päevi veetma, üks neist elab pidevalt siin. Kiidetakse, ühtegi paha sõna pole kuulda olnud. Suhtumine on võlusõna! Suhtumine hooldatavatesse on siin soe. Ma loodan, et see ei ole tingitud ainult sellest, et me kohalikud oleme.

#285180 Reply
    kikuliis
    Member

Rees! Aitäh sulle selle info eest! Just midagi sellist ma ootasingi! Kui on konkreetne kogemus mingi kohaga, siis on ka haiglate vahel kergem otsustada. Ja ühtlasi on mul hea meel, et sul vedas sellise asutusega.

#285181 Reply
    Member

Sa küll ütlesid, et Ida Viru ei sobi, aga proovi Kiviõli haiglat, igal juhul on see odavam, kui praegune variant. Minu onu oli seal ja tundus üsna normaalne. Ja vaatamas käia oleks ka ju lihtsam.

#285182 Reply
    kikuliis
    Member

Jaa aga teda siia transportida pole enam võimalik, isegi Tallinna linnas transportimine on tema puhul võimalik ainult kiirabiautoga. 😥

#285183 Reply
    kikuliis
    Member

Mina omalt poolt lisan veel, et Nõmme Hooldushaigla pole just kõige toredam koht, sinna mina ei paneks küll ühtegi haiget. Samas on see teema minu jaoks lõppenud, sest ema on läinud teise ilma 😥
    Aga oma mõtteid võite ju ikka siin jagada, äkki on sellest kellelgi veel kasu.

#285184 Reply
    Member

smile_1274 Sügav kaastunne :(

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 24 total)
Reply To: Rääkige oma kogemustest hooldushaiglatega!
Your information: