Programmid

 • This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 25 total)
 • Autor
  Postitused
 • #133 Reply
  Avatarampsak
  Member
  #16343 Reply
  Avatarpuu-sepp
  Member

  Panen tikkimiseprogrammi , kellel huvi saab pusida .
  http://www.pcstitch.com/Download/Download.aspx

  #16344 Reply
  Avatarpuu-sepp
  Member

  Lõigete tegemise programm, mida saab kasutada 40 päeva http://www.dmtalm.narod.ru/

  #16345 Reply
  obukakk
  Member

  @nonn wrote:

  Küll oleks hea kui keegi hea inimene selle “maakeeles ja hästi punaselt” lahti seletaks

  Idee on hea, aga on originaalselt tehtud Apple Macintosh arvutitele ja ei pruugi Windowsis 100% tööle hakata, põgusal pilgul on asi nii, et sa laed selle vidina oma arvutisse, prindid välja niiöelda võtmekoodi ja selle järgi trükid Wordis klaviatuuril võtmekoodi kasutades kudumismustreid ja see programmividin pärast konverteerib sinu tähepusa normaalsesse mustripilti.
  Soovitan alla laadida Knitter’s Symbols TrueType font for Windows, on suurem tõenäosus, et asi hakkab toimima.

  #16346 Reply
  Avatarkaitsa
  Member

  no asi nii, et laed sealt omale fondid alla, ja hakkad kirjutama, pärast selektid kõik ära ja vahetad fondi ära ja saadki ilusa joonise. peaks töötama nii mäki kui vindousi peal.
  pole programm vaid fondi stiilid.

  #16347 Reply
  AvatarPohjataht
  Member

  @Susa wrote:

  Lugesin mingit käsitööfoorumit ja seal reklaamiti välja programm, millega on võimalik teha heegeldamismustreid – SymblCro. Tasuta sai seda tõmmata, testversioon on. Aga igal juhul väga huvitav! Õpin praegu :)

  SymblCro

  @Elsa wrote:

  @Susa wrote:

  Lugesin mingit käsitööfoorumit ja seal reklaamiti välja programm, millega on võimalik teha heegeldamismustreid – SymblCro.

  See ongi ainus programm, millest mina kuulnud olen. Isegi raha eest ei pakuta mõnd viisakat programmi. Selle häda siin on ainult, et sellega saab ümmargusi sümmeetrilisi mustreid vaid teha. Mina aga linikuid teen ikka väga vähe… Aga selleks oleks ta muidu kül suurepärane :)

  @kriuks2 wrote:

  mul küss, et kas seee proge kui arvutisse tõmmata siis aegub mingi aja pärast või jääbki ja ei pea uuendama… ma arvuti alal võhik aga enamus progesid vaid proovimiseks tavaliselt… ja siis mingi aeg kui saad kasutada…:)

  @crazy wrote:

  Enne mõne programmi kasutamist olen arvutis muutnud aastaks 2004, sellest ka abi olnud. Võid proovida kas töötab ka selle puhul.

  @Elsa wrote:

  @kriuks2 wrote:

  mul küss, et kas seee proge kui arvutisse tõmmata siis aegub mingi aja pärast või jääbki ja ei pea uuendama… ma arvuti alal võhik aga enamus progesid vaid proovimiseks tavaliselt… ja siis mingi aeg kui saad kasutada…:)

  Seal kodulehel oli sellest lähemalt juttu. Hetkel ausalt öeldes ei viitsi uuesti üles otsida. Aga kui mälu mind ei peta (Vabandan vastasel juhul!), siis see paegune versioon on täiega vabatarkvara, ei aegu ka :) Põhjuseks oli see, et kuna programm on arengujärgus, siis igasugune tagaside on vaid selle hüvanguks. Nii et kasutatagu ja kommenteeritagu.

  @kriuks2 wrote:

  @Susa wrote:

  Lugesin mingit käsitööfoorumit ja seal reklaamiti välja programm, millega on võimalik teha heegeldamismustreid – SymblCro. Tasuta sai seda tõmmata, testversioon on. Aga igal juhul väga huvitav! Õpin praegu :)

  SymblCro

  Susa kas oled mõne mustri juba valmis meisterdanud selle progega? Ja kas on ka asjalik asi?

  @Susa wrote:

  Ei ole paraku mustreid teinud – rohkem praegu kätel käia lasnud :) Need ringikujulised mustrid mind eriti ei tõmba ka – hetkel. Äkki hakkan kunagi jälle linasid heegeldama (kui sallidest isu täis saab :P) :)

  #16348 Reply
  AvatarPohjataht
  Member

  @obukakk wrote:

  Tere
  On üks selline arvutiprogramm, abimees ristpiste tegijatele, nimeks Pattern Maker.Tahaks õppida seda tundma kui oma viit sõrme. Proovisin tõlkida Help´i maakeelde, aga kõige tähtsama osa kohal jooksis juhe kokku. Kui siin leidub asjast huvitatuid, kellel see programm, siis võiks siin teemas arutleda nippe ja võtteid. Ma võin oma tõlgitud osad ka kuskil saadavaks teha, kasvõi xasamailis ja siis üheskoos asja lihvida.
  Muidugi on olemas ka teisi programme nii ristpiste kui ka teiste käsitöö liikide kohta, aga praegu on päevakorral Pattern Makeriga sõbraks saamine.

  @Anniki wrote:

  Aga kust mingit sellist programmi saada võiks?

  @obukakk wrote:

  Pattern Makeri saab Siit
  Pattern Maker Vieweri saab Siit
  Pattern Maker on Windowsi põhine täisprogramm, millega saab ise mustreid teha. Saadaval on prooviversioon, mis kestab neli päeva (ehk tegelikult 4 korda avada ja sulgeda), peale seda enam mustreid salvestada ei saa, kui raha maksmata. Aga Internetis liigub ka rohtu selle tarbeks.
  Pattern Maker Viewer on programm, millega saab vaadata ja välja printida juba põhiprogrammiga tehtud mustreid, ise sellega mustreid teha ei saa ja sellele pole rohtu vaja otsida.
  Tegelikult on kõik vähegi toimivad ristpiste programmid tasulised aga peaaegu kõikidele on rohtu. Minu arust on Pattern Maker omasuguste hulgas paremaid. Kasutatakse veel programme PCStitch ja üsna vähesel määral ka WinStitchi. Ülejäänud on nagu laste mänguasjad.

  @Anniki wrote:

  Tänan info eest :) Eks ma hakkan vaatama, mis selle rohuga annab teha 😆

  @obukakk wrote:

  Kui leiad õige rohu, tuleb see lihtsalt programmis oleva vastu ümber vahetada

  @obukakk wrote:

  PATTERN MAKER FOR CROSS STITCH v. 4
  Kasutaja juhend
  Valmistatud ametliku „User´s Guide“ põhjal

  ÜLEVAADE

  Pattern Maker for Cross Stitch on Windows´i operatsioonisüsteemil põhinev programm, mis võimaldab luua ja redigeerida ristpiste tehnikas tikkimismustreid ning neid salvestada või printida. Programmil on kaks taset: Standard ja Professionaalne. The Machine Embroidery lisa on kasutatav mõlema variandi puhul ning võimaldab luua mustreid masintikandi formaadis.
  Käesolev manuaal eeldab programmi olemasolu arvutis, ega sisalda selle paigaldusjuhiseid.

  VÕIMALUSED

  Pattern Maker võimaldab luua mustreid järgnevate tikkimispistete tüüpidega:
  • Täielik ristpiste
  • Pool ristpiste
  • Veerand ristpiste
  • Petite piste
  • Sirgjoonpiste
  • Spetsiaal pisted
  • Prantsuse sõlmed
  Ühele mustrile saab rakendada maksimaalselt kuni 240 eri värvi, mis esitatakse teatud tuntud DMC või Anchor firmade poolt kasutatavas mulinee lõngade värviskaalas.
  Maksimaalne mustri suurus on 999×999 risti.
  Programm kindlustab täieliku printimise toe, mis sisaldab prindi eelvaadet, värvilist printimist ja väljaprindi omaduste kontrolli ning seadistamist.
  Programm võimaldab vaadelda mustreid neljas vaates:
  • Stitch
  • Symbolic
  • Solid
  • Information
  Ning teostada välja printimist ükskõik millises vaates. Vaadet Stitch kasutatakse kui mustri kõige realistlikumat edasiandjat, kus muster esitatakse värviliste ristidena. Symbolic vaade esitab mustri tingmärkidena ja sobib seetõttu skeemide printimiseks.
  Kõike programmi poolt pakutavaid võimalusi saab teha arvutihiire abil

  PILDI IMPORTIMISE TUGI

  See funktsioon võimaldab luua mustri skaneeritud või ükskõik millisest graafilisest failist (pildist), konverteerides selle ristpiste mustriks. Olles imporditud programmi, saab seda mustrit muuta oma ära nägemise järgi.
  Lisaks pildifaili muutmisele mustriks võimaldab programm ka selle lihtsalt lisada uude mustrisse, et hiljem käsitsi töödelda

  PROFESSIONAALSE TASEME VÕIMALUSED

  Professionaalsel taemel on mitmeid elukutselistele disaineritele vaja minevaid omadusi nagu laiendatud toimetamine, lehekülgede küljendusvaade ja spetsiaalpistete kasutamise võimalus.
  Toimetamise omadustest tuleb ära märkida vaba käelise välja valimise instrumenti.
  Peale mustri loomist võimaldab Pattern Maker luua lehekülgede küljenduse teksti töötluse tarkvara tarbeks (Word või muu). Küljendamine võib sisaldada mitu lehekülge, millede sisu uuendatakse automaatselt kui viiakse sisse muudatused.
  Samuti võimaldab Pattern Maker konverteerida loodud mustri ka graafilisse formaati, koos kõigi mustrisse puutuva informatsiooniga..
  Pattern Maker toetab ka Windows OLE tehnoloogiat, mis võimaldab lisada mustri teiste programmidega loodud dokumenti.
  Professionaalne tase võimaldab ka kasutada suure hulga erinevaid tikkimispistete tüüpe mustrite loomisel.

  🙄 Selline tutvustus siis

  @pusapesa wrote:

  kas leidub kuskil programmi, mille abil lihtsam ntks lapiteki mustrit moodustada?.. raamatutes on pilte küll olnud… siiani olen mustrid pliiatsi ja ruudulise paberiga korda ajanud aga kui oleks värviline programm, saaks mustri mõju paremini tundma õppida :)

  @obukakk wrote:

  🙄
  Excel arvan ma. Ei kujuta küll probleemi ette, aga nii ma arvan ja kui aus olla saab Wordiga ka teha kui loogikat (inimlikku – mitte itimeeste) kasutada, aga Excelis on ühtepidi 256 ja teistpidi üle 60000 lahtri, mille suuruse saab paika panna ja siis neid värviliseks võõbata. Sama ka Wordis, teed lehele tabeli niipalju korda niipalju või joonistad ristkülikuid nii suuri, niipalju korda niipalju ja siis võõpa värviliseks. Kudagi ikke saab arvan ma, … igatahes…. miskitmoodi 🙄

  @lilleke wrote:

  aitäh hea idee eest ise poleks selle peale tulnudki 😳

  #16349 Reply
  AvatarPohjataht
  Member

  avekene kirjutas:

  Leidsin sellise huvitava lingi: Craftmemo – käsitöö tegijate abivahend

  Seal on selline huvitav keskkond, kus käsitöö tegijad saavad silma peal hoida oma projektidel, kasutatavatel vahenditel jms. Sealt saab näiteks kohe teada, kui mõni kasutatav materjal hakkab otsa saama (ei pea kapis tuhnima ;) )

  Ma pole veel ise proovinud, aga kindlasti katsetan.

  EDIT: Tundub, et eriti kasulik neile, kes asju müügiks teevad. Saab kõik oma kasutatavad kaubad ühekorraga sisse kanda ja siis iga projekti puhul märkida, kui palju midagi kulus. Töövahendite maksumuse arvutab aga süsteem ise.

  #16350 Reply
  vaiga
  Member

  http://www.patternsforyou.com/en/index.html

  Onlines kasutatav pärli ja ristpiste mustrite tegemiseks.

  #16351 Reply
  LillySmuul
  Member

  Kudumis mustrite joonistamise programmikene.
  klikides pliiatsile saad marke ykshaaval ruudustikku panna.
  klikides noolekesele ja siis markidele hakkab see jarjest taitma ruudukesi nii8elda kudumise jarjekorras . mangige ,proovige . kui olete mustri valmis saanud kliki pildiraami ruudul.siis jaavad alles ainult margid mida kasutasid .
  Eriti hea on seda kasutada nii8elda text mustri skeemiks tegemisel!

  #16352 Reply
  Susa
  Member

  Chart Creator kudumiseks.
  Kui sinna kopida kirjutatud õpetus, siis tõlgib ta selle sümboliteks. Kuidagi liiga hea, et olle tõsi. Aga äkki toimib!

  #16353 Reply
  Allake
  Member

  Tahtsin küsida, kas on sellist programmi, mille järgi saaks teha heegeldamise mustriskeemi, aga siin foorumis loetu põhjal sain aru, et on ainult ümarguste (st linikute) heegeldamismustrid.

  Miks selline küsimus tekkis, mina heegeldasin-kudusin endale topi vene-keelse ajakirja alusel, aga seal oli sõnaline kirjeldus. Ise tahaks teha ikka mustriskeemi, kuna tean, et kui keegi eestikeelne mitteoskaja hakkab seda sõnalist kirjeldust lugema ei saa aru (nagu ma olen hädas olnud ingliskeelse ja soomekeelse selgitustega).

  #16354 Reply
  AvatarSiirikene
  Member

  Kas keegi tubli heegeldaja oskaks juhatada veebilehel kust leida heegelmustrite tegemise programmi, mis töötaks Mac’is?

  #16355 Reply
  Avatartisler
  Member

  Siit saab tõmmata kõladega kudumise programmi. On ka juhend.
  http://www.theloomybin.com/cw/index.html

  #16356 Reply
  AvatarKapake
  Member
  LillySmuul wrote:
  Kudumis mustrite joonistamise programmikene.
  klikides pliiatsile saad marke ykshaaval ruudustikku panna.

  Kas keegi on selle või mõne teise programmiga mustreid kirja pannud? Proovisin seda programmi, aga jäin salvestamisega jänni. Ehk keegi oskab aidata.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 25 total)
Reply To: Programmid
Your information: