Probleemid otsinguga, teemade tegemisega jne.

Homepage Forums – ISETEGIJA – Portaal ja foorum Probleemid otsinguga, teemade tegemisega jne.

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 19 total)
  • Autor
    Postitused
  • #5243 Reply
    Mercar
    Member

Ja nagu alafoorumi nimest lähtub on olemas eraldi koht kuulutustele: Käsitööalased kuulutused

Asja alguseks kuulutuspostitus, algselt alafoorumis Puidutuba. (Susa)

#202949 Reply
    Moni
    Member

No sealt käsitöö teema alt ei oskaks otsida, siin puidotoas kenasti ühes kohas ja sobivalt leitav.
    Käin puidutuba tihti vaatamas siin foorumis- nii isetegemiseks kui ka nagu hetkel just otsin lahendusi siseuste asemele teha väravad- ehk veidi keerukama asja tegemiseks,millega oma pere meistrimehed tundub et teha ei oska.

Ise ei julgekski ühtegi teemat algatada tegelikult – enamus teemadest mida satun lugema lõpevad märkusega et vales kohas või pole otsingut kasutataud.
    Ja ennetavalt juba kirjutan et
    otsingu kasutamine on probleem tegelikult, sest back nupuga tagasi otsingu loetellu minna siin selles foorumis ei saa vaid tuleb error leht. ja taas tuleb otsisiõna sisestada uuesti, siis jälle ei mäleta millised lingid said juba vaadatud. Ja mõnikord tuleb vastuseks suur suur hulk teemasi igaühes 30 lk. Nende kõikide läbivaatamine võtaks paar päeva.
    Olen siin foorumis vähe kirjutanud ja iga kord on hirm saada vastuseks negatiivne reaktsioon, mis lihtsalt rikub tuju terveks päevaks, see jutt siin nüüd ka, ütlen jube atte- on vales kohas- õige koht oleks ilmselt nutunurk. :?

#202950 Reply
    Member

Mulle ka tundub, et KOHATI plõksitaks liiast. :?:

#202951 Reply
    Susa
    Member

Monile, otsingu kasutamisest:
    Otsingusse on tark kirjutada sõna tärniga: Mööb* (mööbel), Trep*(trepid). Siis otsib otsing üles ka kõik käändes olevad sõnad.
    Kui back nupuga tagasi lähed, siis lööb küll errorkastikese ette, et ei saa minna, aga vajuta refresh nuppu ja saad oma enne otsitud nimekirja ette tagasi.
    Kui otsid konkretset postitust, siis tee linnuke otsingute lehel sõna “postitusi” ette. Siis ei ole vaja lapata läbi kolmekümmet lehte, vaid saadki ette konkreetsed postid, kus see sõna sees olnud. Pole vaja posti isegi avada, näed samalt lehelt, mis kontekstis seda kasutatud on.

Teemade “õigesse kohta” postitamine peaks olema ju üsna lihtne. Tahad küsida heegeldamise kohta, lähed heegeldamise alafoorumisse ja mõtled, kas probleem on tehnikas, mõnes rõivaesemes, soovid mingit mustrit vms.
    Tahad midagi müüa või teenust pakkuda, selleks pead kuulutama ja lähed ja paned oma kuulutuse sinna kus kuulutused asuvad. Jne.
    Jah, natuke aega võtab, et veidike mõelda, aga hiljem on endalgi lihtsam teemasid leida kui need õigetes kohtades asuvad!

Loodan, et see jutt ei rikkunud su tuju terveks päevaks, vaid said mõne kasuliku vihje!

@Lotta wrote:

Mulle ka tundub, et KOHATI plõksitaks liiast. :?:

Püüame mitte “plõksida”, vaid asja pärast suud pruukida..

#202952 Reply
    Mercar
    Member

Tore on muidugi kui viisakalt vihjad kus teema koht oleks olnud ja saada pikku päid ja jalgu selle eest et püüad abivalmis olla…

Teemasid on tõesti lihtsam leida kui need paigutada õigetesse kohtadesse. Lisaks, kui tõesti ei tea kus teemal õige koht on olemas ju ka foorumi osa millel nimeks Mina küsin – sina vasta, mille eesmärk on foorumi alaosa nime all ilusti kirjas:

Kui ei tea kuhu postitada, siis siin on küsimused erinevatel teemadel, mis leiavad hiljem omale koha juba õiges alafoorumis!

Ehk siis teemad mis oleks paremini mujale sobinud tõstetakse sealt hiljem, kui nad on vastuse saanud, õigesse kohta ringi. Või liidetakse sobiva olemasoleva teemaga.

#202953 Reply
    Member

Ma tahtsin just öelda, et siin foorumis on kõik nii sõbralikud ja just siin ei “plõksita” ja aidatase üksteist hästi palju. Ma olen ühes teises foorumis liige, kus asi on minu arust kordades hullem, ainult sõimatakse üksteist juba ka uue teema sisu pärast.

#202954 Reply
    Urri
    Member

Alguses võivad rohked noomitused uustulnuka ära ehmatada küll, foorum on suur ja sellega tutvumine võtab aega. Eks inimeste tundlikus noomituse tooni suhtes on kah erinev. Samas aga – kui siin kauem liikuda siis saab aru et just see rangus ja kindlad nõuded ongi ilmselt põhjus miks see foorum nii edukas on. Olen ise pea loobunud ühe teise foorumi külastamisest kus pidevalt arutlusel ühed samad teemad, materjal segi nagu pudru ja kapsad – no kaua ikka viitsid. Nii et siinne suund on kindlasti õigem, adminnidele kõva närvi!

#202955 Reply
    Member

Minugi poolt suured tänud, et foorum on korras ja kui mulle siin ei meeldiks siis ma siin ei käiks. Kurb on see, et meeldib liigagi palju ja vahel olen kogu oma vaba hetke siin ära laristanud 😉 .
    Ma kindlasti ei tahtnud kedagi solvata 😥 !
    Olen Urri jutuga täiest nõus

Alguses võivad rohked noomitused uustulnuka ära ehmatada küll, foorum on suur ja sellega tutvumine võtab aega. Eks inimeste tundlikus noomituse tooni suhtes on kah erinev.

Eks foorumis suheldes olegi raske neist toonidest aru saada.
    Minu kirjutises oli rõhk sõnal KOHATI ja vabandan koleda sõna “plõksitakse” pärast, minetan selle ümber noomimiseks 😳 .
    PÄIKEST

#202956 Reply
    Moni
    Member

@Susa wrote:

Monile, otsingu kasutamisest:
    Otsingusse on tark kirjutada sõna tärniga: Mööb* (mööbel), Trep*(trepid). Siis otsib otsing üles ka kõik käändes olevad sõnad.
    Kui back nupuga tagasi lähed, siis lööb küll errorkastikese ette, et ei saa minna, aga vajuta refresh nuppu ja saad oma enne otsitud nimekirja ette tagasi.
    /…/
    Loodan, et see jutt ei rikkunud su tuju terveks päevaks, vaid said mõne kasuliku vihje!

Aitäh Susa, ei, ei rikkunud tuju sinu vastus, pigem vastupidi – minu jutt sai VASTUSE, senini on tundunud et kui ma midagi kirjutan siis sellest tuleb nagu punkt teema lõppu või ilmselt olen midagi imelikku kirjutanud ja ignoreerimise ära teeninud. Olen mõned neist nüüdseks ka viisakalt kustutanud. Aga mis sellest ikka, ega ma tähelepanu ole siit otsinudki :D

Samuti suur tänu abivihje eest otsingu kasutamisel- olen varemalt kasutanud jutumärke aga proovin kindlasti ka tärniga varianti otsimiseks.

Foorumi reeglite või ülesehituse kohta pole mina etteheiteid teinud- eesti foorumitest olen olnud väga pikaaegselt vaid ühe ainsa foorumi kasutaja mis on ühe kindla teemavaldkonna foorum kuid siinsega üsna sarnase ülesehitusega reeglite osas.

#202957 Reply
    annejeanne
    Member

8)

#202958 Reply
    Member

Tegelikult on otsingu kasutamise soovitusel lausa kaks mõtet:
    1) teavitada inimest sellest, et on üldse selline võimalus olemas, mis edaspidiseks pakub talle kiiremaid lahendusi ja rohkemaid vastuseid;
    2) isegi kui ma vastaks tema küsimusele otse, siis oleks see ikkagi ainult ühe inimese vastus, samas kui otsinguga leiaks ta ilmselt palju enam vastuseid samal teemal.

Ja vähem tähtis pole juba mainitud asjaolu, et õigesse teemasse suunamine aitab hoida kõik teemasse puutuvad arutelud koos, mis tuleb neile, kes viitsivad otsingut kasutada edaspidi kasuks – leitakse kõik vastused korraga ühest teemast üles.

Ja see, et pidevalt noomitakse, tundub ainult neile, kes istuvad palju foorumis ja kõiki neid teemasid lugema satuvad :P Enamasti piisab ühele inimesele ühest korrast ütlemisest ja ta võtab õppust, nii et tegelikult on see igati õigustatud. Sest ega kõik pahatahlikusest ei kasuta otsingut, nad lihtsalt ei tule selle pealegi. Siis on ju suunamine õigustatud.

#202959 Reply
    Moni
    Member

Ma loodan et uued liitujad-lugejad tulevikus just selle postituse leiavad koos kasuliku infoga 😉

Kui palju on liiga palju foorumis istumist siinse foorumi mõistes:?:
    Et mille järele seda mõõdetakse?
    Endal jääb foorumileht ( ja ka mõned muud lehed) tihti lahti kogu päevaks ja aegajalt kui tööst pausi teen siis refreshin ka foorumi akent.(Töötan kodus kuid ma ei ole mitte kogu aeg arvuti taga)

Ja neid uustulijate teemasi-küsimusi siis ei tasuks ei avada ega lugeda kuna otsinguga leaiks nagunii rohkem-paremaid-erinevaid vastuseid antud teemal :?: :?

#202960 Reply
    Member

See oli öeldud läbi huumoriprisma (kusjuures mina ei kasutanud väljendit “liiga palju”, vaid “palju”) ;) Selgitamaks, miks võib tunduda, et kogu aeg ainult nähvatakse. Mina istun ka siin ikka väääääääääääga suure osa päevast ja isegi ei häbene seda 😈

#202961 Reply
    Sapsi
    Member

@annejeanne wrote:

@Moni wrote:

Ja ennetavalt juba kirjutan et otsingu kasutamine on probleem tegelikult[…] Ja mõnikord tuleb vastuseks suur suur hulk teemasi igaühes 30 lk.

Minul on sama probleem: otsingut kasutades saab üksikute postituste asemel saab nimekirja teemadest, mille postitustes otsitav sõna esineb. Ent kui otsin näiteks üht konkreetset ajakirja, mille link on antud Raamatukogu ja abivahendite teemas, siis läheb tõepoolest pool päeva aega, et kogu teema läbi vaadata. Ehk on see liigne mugavus, aga kas poleks otstarbekam kuvada postitust ennast (kui see tehniliselt võimalik on) ja mitte kogu teemat? Või ei oska ma õigesti otsida?

Aga pange otsingut kasutades kohe, et otsida POSTITUSTE hulgast mitte TEEMADEST. Selline koht on ju täitsa olemas KUVA VASTUSED ……

#202962 Reply
    annejeanne
    Member

Nii et ma ei osanud lihtsalt otsida 8)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 19 total)
Reply To: Reply #202957 in Probleemid otsinguga, teemade tegemisega jne.
Your information: