Portselani maalimiseks värvid!?

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Muid käsitöötehnikaid Portselani maalimiseks värvid!?

• This topic is empty.
Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • Autor
    Postitused
    kikuliis
    Member

Minul on suuuuur mure, sest osad taldrikud ja kausid, mis olen maalinud, just mustaga tuleb värv maha! Kasutanud olen erinevaid värve, ceramiika värve, portselanipliiatsit ja alati hoidnud ahjus niikaua kui peale kirjutatud ja vahest rohkemgi, ning alati sellel temperatuuril mis purgi peal kirjas!
    Kas kellelgi on veel sellist värki olnud ja milliste värvidega te üldse maalite ja kuidas kuumutate!?

vikike
    Member

mina kasutan Marabu CERAMICA värve, väga hea vastupidavusega värvid ja vajavad nagu enamik 30 min 150C

kikuliis
    Member

No nii ka mul, aga kas oled proovinud pesta pärast või näiteks kui natuke kraabid ei tule värv maha?

urvake
    Member

Minul on kasutuses Lefranc& Bougeois Glass& Tile värvid ja kontuur ning Pebeo kontuurvärvid. Pesus pole maha tulnud, maha kraapinud(peale ahjus käiku) olen Pebeo ja teise segu, pole eriti püsiv.
    Kuumutanud olen nagu purgil kirjas, lülitan ahju välja ja lasen ahjus maha jahtuda.

vikike
    Member

mul see värv hakkas alles 1,5 aastat hiljem natuke maha kukkuma….konkreetsetl nühkimist talle ei tehtud ainult nuustiku karedamat poolt ikka vahest aga korras :D

kikuliis
    Member

Mulle tundub, et see nn. portselani vildikas ei kõlba kuhugi, aga on siin ka teised värvid, mis maha tulevad, ma ei tea siis milles küsimus? 😳

SIIN KOHAL PEAN VABANDUST PALUMA KA NENDE EES, KES ON MINU KÄEST TALDRIKUID VÕI MIDAGI MUUD SOETANUD JA NÜÜD PILDID MAHA KULUVAD! KELLEL SOOVI VÕIN UUESTI PILDID ÜLE MAALIDA!

Member

aga need marabu värvid
    sa ikka eelnevalt puhastad seda kuhu maalid?
    mul tuli maha selle pealt, mida ma unustasin puhastada kohe näha oli kuidas sõrmejägedena koorus maha
    samas on mul siin mingi portselani gutta tuubi sees, see pole ahjus käindki kuigi ettenähtud oli käis lihtsalt korra kassipiimaga mikrouunis ja tundub igavene

kikuliis
    Member

Tundubki et need värvid on nii erinevad osad tulevad maha ja osad mitte. Osa nõusid olen eelnevalt lihtsalt niiske lapiga üle tõmmanud aga osa vist ka mitte!

Epu
    Member

Aga kuidas sa neid nõusid hiljem pesed?

Member

Mul mees puhastab pinnad enne värvi peale kandmist piiritusega. Ära ei ole värvid küll tulnud.

Member

vot ma ka olen piiritusega või nende arvutiekraani puhastamise lappidega või mingite muude selliste lappidega puhastand, aga see mis jä puhastamata oli täpselt näha kellegi suur rasvane sõrmejälg, see sõrmejälg kus pold värvi põles selliseks pruuniks kohe

vikike
    Member

ma puhatan ka kangema kraamiga!

kikuliis
    Member

OK! Järelikult pean võtma kasutusele kangema kraami 😆 ja siis vaatame kas värv tuleb maha või ei!

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • The topic ‘Portselani maalimiseks värvid!?’ is closed to new replies.