Pitssukad, pitspõlvikud

Homepage Forums – KUDUMINE – Koome koos Pitssukad, pitspõlvikud

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 166 through 180 (of 229 total)
  • Autor
    Postitused
    Sapsi
    Member

@leili33 wrote:

Jatta blogist leidsin ühed üsnagi pitsilised põlvikud : Bintje
    (juhend olla paari nädala jooksul tulemas)

Ja nüüd ruttu kuduma 😈
    Muster on olemas SIIN .

annejeanne
    Member

Mina lõpetasin mõne päeva eest oma elu esimesed kootud põlvikud ja hakkan nüüd kohe kiiresti teist paari ka endale kuduma (esimese lõng, mis on küll väga uhke, Raasikult saadud meriino ja siidi segu, ei meeldinud mulle hästi)

Juulike
    Member

😯 Väga uhked põlvikud!

AlleRaa
    Member

Oo, mis iludused jälle!

Member

ma kiidan siin ka annejeanne põlvikuid: on ikka vägevad iludused küll! 8b66t

kiusupunn
    Member

Oi ah! Väga-väga kaunid!

meery
    Member

Nii ilusad põlvikud!! Pean ikka ise kah ette võtma selle töö :D

annejeanne
    Member

Oo, ma tänan! Nende ainuke probleem on selles, et see lõng ei ole eriti elastne, nii et põlvikud kipuvad kergesti välja venima. Aga muster on tõesti hästi ilus ja väga hea vikkelkoe õppimiseks 😉

kiusupunn
    Member

Tegin Bintje-dele eesti keelse tõlke. Ise alustasin nende kudumist. Eks töö käigus võib tulla veel parandusi.
    Kuna olen üsna arvuti kauge, siis panin tõlke siia sellisel kujul. Kui on paremaid viise, siis olen tänulik iga õpetuse eest.

Lõng: Novita Kotiväki 130 grams. Võid kasutada ka teisi lõngu, mis jämeduselt sarnased..
    Vardad: ülemise serva tarbeks 2,0mm vardad, mustrit kududa 2,5mm vardad.
    Koe tihedus: silmust/10cm
    Muud: kummipaela põlvikute ülaossa.

Töökäik: Alusta 78 silmusega varrastel.??? (Mina alustaks 77 silmusega, sest mustrikord 11 silmust.)
    Koo 6 ringi.
    7.ring *2 kokku, õhksilmus* korda ringi lõpuni
    8.-13. ring koo parempidiselt
    15. ring koo kokku alustuse ringilt ja töös olevalt vardalt silmused nii, et saad suletud tunneli kummipaela tarvis. Kui nii teha ei taha, siis võib hiljem selle õmbluse teha sukanõelaga.

Alusta kudumist mustriskeemi järgi. Mustrit korrata 7 korda, mille järel jääb 1 liigne silmus, mis kootakse järgmise silmusega kokku. (Alustades 77 silmusega ei jää midagi üle!)

Koo edasi sellisele säärekõrgusele, kust säär loogiliselt peaks hakkama kahanema s.t. laiust kaotama.

Kahandused:
    Mustrikorra esimesel real koo esimeses korduses esimene pahempidine silmus parempidisega parempidi kokku. Vajadusel keera silmus vardal teist pidi, et kokkukootav silmus jääks võimalikult puhas. Koo ringi lõpuni kahandamata. Sellel ringil kaob ära 1 silmus.
    Mustrikorra 3. ringil kahanda samamoodi silmus teisel kordusel.
    Jätka seni, kuni pahempidiseid silmuseid on igas mustrikorduses kolm. Kokku jääb varrastele 70 silmust. Pildil on lisatud punased täpikesed. (Pilte ei lisanud!)

Jätka kahandamist sama mõttega, kuid seekord pahempidiste silmusteosa teisel poolel. S.t. kokku kududa üheksas (parempidine) ja kümnes (pahempidine) silmus. Jätka kahandusi igal teisel real sama loogika alusel kui esimesel korral. Kui oled kahandused lõpetanud, peab ringile jääma 63 silmust.
    ( Võib kahandada veelkord 7 silmust eelneva kahanduse põhimõttel – jääb 56 silmust.)

Kahandused võib teha ka kududes igal teisel ringil kaks keskmist pahempidist silmust kokku, aga kahandusjälg jääb nii silmatorkavam. Peida kahandus parem mustri parempidise silmuse alla, siis on ta vähem märgatav.

Kahanduste järel on võib-olla vajalik jätkata veel sääreosa kudumist olenevalt soovitud kõrguseni. Vajadusel proovi jalga!
    Enne kannaosa kudumist tuleb mustrikord lõpuni kududa. Kannalaka kõrguseks on 6 cm. Jaga silmused nii, et jala peale jääks 3 mustrikorda, kannaossa 4 mustrikorra silmused.

Kand:
    Kand kootakse parempidises koes, iga rea esimene ja viimane silmus kootakse parempidiselt.

Alusta kudumist ringi algusest, kuid võta vardale ka 4.-nda varda viimane silmus. Koo 33 silmust parempidi. Teised 33 silmust jäta vardale ootama. (Enne oli 63 silmust varrastel kokku.) { Siin vaata ikka mustrit. Minul tuli kannaks 34 ja ootele jäi 29 silmust=63 silmust}
    Koo 30 rida edasi-tagasi.
    Pildilt vaadatuna paistab olevat tavaline kannakudumise viis, aga õpetuses oli minu jaoks kuidagi segane seletus.

Jalaosa:
    Võta kannalapi küljelt 24 !!! silmust vardale, koo ootamajäetud silmused (23s)mustrikorrast, korja üles teiselt poolt 24!!! silmust. { Kui 30 rida kõrgust, siis saab korjata ju 15 silmust, ütleb minu loogika ja kogemus. Mina tegin igatahes nii.}

Koo edasi ringselt, põlviku pealt mustrist jälgides ja silmused õigetel varrastel.
    Alusta kannakiilu kahandused järgmisel ringil. Tee kahandused igal teisel ringil.
    Koo enne mustrikorda eelmise varda kaks viimast silmust parempidi kokku ja mustrikorra järgsel vardal kaks esimest silmust kokku. Korda selliselt, kuni varrastel on kokku jälle 56/63 silmust.
    Nüüd koo jalaosa edasi ilma kahandusteta kuni õigest sokipikkusest on puudu vaid 4 cm.

Varbaots:
    Koo kõikidel varrastel parempidiselt 5 ringi.
    Tee sokiotsa kahandused ja lõpeta.

Tegelikult on selle põlviku kudumine ka imelihtne (kui oled ühe valmis teinud, siis küll!).

rylee15
    Member

Siin siis minu pits-palmikulised põlvikud

kiusupunn
    Member

Lõpuks sain valmis. Mõni rida ka blogis.

Member

Mõlemal väga ilusad põlvikud!

leili33
    Member

Poole tunni jooksul on lausa paar paari ägedaid põlvikuid valminud :)
    Tõesti väga ilusad mõlemad, nii pits-palmikulised kui pitsilised!

Rees
    Member

Einoh, Annejeanne põlvikuid nägin alles nüüd. Kui poleks näinud, ei usuks, et on võimalik, et üks põlvikumuster on NII ILUS! Täitsalõpp, kas ma pean nüüd jälle põlvikute peale mütlema hakkama…?

helikene
    Member

Veidi pitssukkade kudumisest. 40ndatel elatus minu vanaema (koos tütardega) põhiliselt kudumisest. Palju kooti õlasalle ja pitssukki. Kõige noorem tädi aga oli tohutult solvunud (~7-a), et miks kõik seletavad kogu aeg kanna kudumist, aga põlve kudumise saladust varjavad. 🙄

Viewing 15 posts - 166 through 180 (of 229 total)
  • The topic ‘Pitssukad, pitspõlvikud’ is closed to new replies.