Pärlifännidele

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Pärlimängud Pärlifännidele

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 193 total)
  • Autor
    Postitused
  • #40932 Reply
    Member

to: mdm beadalot
    Käisin just sinu kodulehel uudistamas. Vaatates piltide peal ehteid, need olid lihtsalt võrratud nii et suu jäi lahti. Oleks hea kui saaks õpetust ehete valmistamise kohta. Eespool oli ka pilt, kus olid vööl kandmiseks ketid. Kust saab osta keti kinnituseks kinnitusi?

#40933 Reply
    mdm beadalot
    Member

See ülal toodud pilt on võetud internetist (ma ise pole selliseid jõudnud veel teha). Ma arvan, et järsku on Marmarises? Mina olen neid kogunud ajapikku näiteks kui ostan koti, siis on sellise ketiga seal mingi silt küljes. Kinnitusteks on plekist vajutatud jublakad – ei tea, kust neid eraldi osta saab. 😥

Muide panin üles spiraalses tehnikas käeketid alafoorumisse Ise tehtud ja juurde lingid, kus piltidega on õpetus. Lui midagi huvitab siis küsi julgelt 😉

#40934 Reply
    Member

Issand jumal kas sa kõik oled need ise teind 😯 ❗ :?: ??? Kus sa nende,nendeja nende kõrvakate jaoks materjali oled saanud? 😯 Mul jäi tõsiselt suu lahti ja tekkis suur küsimus : kas lõpuks ometi on tallinnas või eestis ka hakatud selliseid pärleid müüma??!
    Kuid tead kas sa ütleksid ka mulle 😉 !? Tegelt mul ema ei tööta mingis -> traadi tehases <- vat on lihtsalt aianduse koha peal ja seal on alati hästi palju erinevates värvides traate. Ja sa küsisid kus mul nii palju tange on ! Mu isa on endale soetanud ligi umbes 4 paari selliseid tange millega saab väga korralikult pärlitööd teha. Kõige rohkem kasutan ümarate otsast peenikesks minevaid tange ja ,, kõveraid `` tange , nendega on kõige parem töötada. Kuna mina siin lobisen enda elust maast ja ilmast kokku, siis kirjuta ka kuidas sina üldse pärlivärginduse peale sattusid ja kus sa pärleid ostad ning igast pärli kogemusi. Ma lõpetasin just ühed kõrvakad ja kaelakee – need on tegellihtsad, aga hästi värvi kirevad – suveks sobivad hästi kokku( panen pildid homme arvatavasti üles) 😉 ja siis teen ühte tellimustööd ning sõbrannale jalaketti rippuvate pärlitega.
    Siis mul on veel selline küsimus : kas sa oma töid kavatsed müüa ka?
    Mina isiklikult lähen muidu suvel müüma!
    Ma olen su töödest muide väga vaimustatud! 😉 :D

#40935 Reply
    mdm beadalot
    Member

Jah, muidugi ma olen need ise teinud… Tegelikult see on murdosa minu ehetest 🙄

Pärlitega Tallinnas ja mujal on sihuke häda, et neid võib ainult ropult kallilt võibolla saada. Mina olen kogunud pärleid juba tükk aega – eks see kogumine tegelikult see kõige raskem asi ongi. Olen tihti ostnud valmis ehteid ja need siis ära lammutanud. Kunagi oli Novaluxis sellised 15 krooni eest käeketid, kus oli kaks rida käsitsi keeratud pärleid – neid olen mitu hankinud ja lammutanud. Ka olen tuttavatele karmi sõnaga öelnud, et pärleid ei tohi mitte kunagi minema visata – sest kujuta ette, mõned on nii teinud 😯 Siis on mulle toodud ühte ja teist, sest nende arvates on ehe katki. Nende kõrvarõngaste pärlid, millele viitasid, on just nii kogutud. Mõnede puhul kasutasin ka metallist asjandusi, mida saab osta nii Käsitöö maailmast Ülemistest kui ka Idakeskusest Lõnga-Paradiisist (esimeses 9.90, teises 8.00). Neid on erinevaid, ma kallimaid pole veel kasutanud, kuid nad on mul olemas.

Ma ostangi pärleid Ülemistest ja Ida Keskusest, mõnikord uitan ka Balti jaama turul. Siis käin ka Tiimarites ja Novaluxides ja Super Boxides (mõnikord isegi näkkab).

Ma alustasin pärlitega tegelemist umbes sinuvanuselt, olen seda teinud juba umbes 9 aastat. Algus oli nii, et leidsin ema ehetekarbist katkise kaelakee ja ta lubas mul sellega teha, mis ma tahtsin. Olen iseõppinud, ei oma ühtegi õpikut. Muidugi olen end täiendanud netis surfates ja olen päris aktiivne ühes ehetevalmistamise foorumis…

Kas ma kavatsen oma töid müüa?! Loomulikult! Sest tegemist on ju üpris kalli hobiga. Olen tegelenud juba pikka aega, kuid alles selle aasta algusest hakkasin üles kirjutama sissetulekuid ja väljaminekuid. Olen juba plussis. Müün tuttavatele ja tuttavate-tuttavatele…

Kuhu sa suvel müüma lähed?
    Sain selle käeketi valmis, selle šokolaadi värvi…

#40936 Reply
    Member

Ma ise ostan pärleid -> abakhanist ( vahel harva olen leidnud ka selliseid väärt pärleid), kangas ja nööbist ( varem oli kadaka kangas ja nööbis ikka ilusamaid ka, ga nüüd on sinna mingid türgi omad tekkind), kangadžunglist(palju erinevaid värve rocaille pärleid, aga leian, et erinevate kujudega pärleid, võiks rohkem värve olla) ja igasugused muud tiimarid, superboxid, novaluxid ja balti jaama turg ajavad ka asja ära kui ruttu vaja on. Tegelikult ma pööran hästi palju tähelepanu sellele, kui kvaliteetne see pärl on ja omapärane võiks ka olla!

Mul on kodus kaks ehete raamatut ja üks pärliloomade raamat( ostetud soomest, rootsist ja üks on tellitud krisostomusest). Ma suhteliselt ei kasuta neid, sest need on kirjutatud tekstis (mõni pilt ka juurde lisatud), mitte skeemis. Olen harjunud skeemi vaatama 😉 .

Ise märkasin just hiljuti, et magristali koduextras on kassade juures väga palsu pärlitest ehteid, kus on väga palju erilisi pärleid peal,aga hind oli sellinne, et ei raatsiks ikka
    osta- käeketid( kus enamus rocaille pärlid ja mõned armsad suuremad uhkemad pärlid peal) 39.- ja kaelakeed( on natuke rohkem asjandusi peal) 69.- :? :( .
    Siis mul on sellinne küsimus – kus linnaosas sa tallinnas elad ( muidugi kui elad tallinnas)?
    Ja sa kirjutasid, et oled ühes ehetevalmistamise foorumis, siis küsimus millises ( ma ise pole vist nii palju foorumeid läbi kamminud ja leidud ehetevalmistamis foorumit 😳 🙄 :?:

Ma ise olen ka aegamisi ” raamatupidamis vihikut ” pidanud. Aga ma ise olen peaaegu et mitte midagi müünud – väga vähestele ja nüüd nad kõik seisavad mul, kuni ma lähen 17. juuni raekoja platsile lastelaadale müüma oma asju :D ❗ Aga vahepeal kavatsen veel kuskile end oma ehetega sokutada ja see on veel küsimus kuhu( võibolla mõnele laadale või kuhugi mujale :? ) See on kallis hobi jah ja ma unistan koguaeg, et võiks kunagi oma pärlipoe avada, kus oleks ka kursused ja hästi palju pärleid oleks müügiks ning sellist ei ole ju eestis ja tallinnas olemas, siis võiks teha, aga see on ainult unistamine.
    Ja täna ma loodan, et panen oma BLOGILE ka uued ehete pildid üles ❗

#40937 Reply
    mdm beadalot
    Member

yellow- on ikka päris agaralt vastanud :) Ma unustasin lisada, et olen hiljuti ostnud pärleid ka Karnaluxist. Veel täna käisin daVincis (V.Reimani tn), kuid seal on pärlid ikka päris kallid – 19.90 20grammised pakid (kvaliteet nagu pole nii kõrge, et nii palju küsida – eks ta ole samast hinnaklassist kui Vunder). Valmisehteid ostan Expressionist, sama masti ehteid on müügil ka poes Evil Necessities, kuid odavamalt ja väiksema valikuga.

Ma ei ela Tallinnas, vaid Sauel…Kuid käin TLU-s ja seetõttu olen tihti Tallinnas.

Foorum on http://www.beadandbutton.com/ Muidugi on neid palju, kuid see sobib minule kõige paremini – seal on esindatud erinevad võimalused ehete valmistamiseks.

Kõige lähem sinu unistuste-poekesele on kas Vunder või daVinci, sest mõlemas on müügil pärleid (küll mitte nii heas valikus kui olla võiks) ja toimuvad kursused.

Ma olen kah neid ehteid Koduextras vaadanud, kuid jah, hind on pisut kõrge.

#40938 Reply
    Member

Kas sa mdm beadalot tead kus sellist asja müügil on? ( kas ka eestis on või soomes või mujal lähiriigi naabruses) Või äkki on mõnes internetipoes kust saaks ka eestisse tellida ? :? 🙄 ❗ Sellega saab hästi teravalt keerata (traati)
    kõrvakate jaoks metallist osa. Tangidega saab ka, aga ei tule alati ühesugune ja tuleb kole. Otsin seda juba pikemat aega.
    Proovisin ise teha sellise,(naeltega ja lauaga) aga sellel polnd eriti mõttet, sest naelu ei saand sealt pärast enam hästi ära, õigel asjandusel kuidas inglased seda kutsuvad – WIGJIG käivad need pulgad lahti.
    Kas sa ise muidu keerad ja väänad tangidega traati ja muid rõngaid, mis sa kõrvakatel kasutasid.?
    Ma olen ka da vincist 2 pakki pärleid ostnud ja muid kinnitusi, suht kallis. :(
    Siis selline küsimus – kus on Evil Necessities pood? 😳 🙄 :?:

#40939 Reply
    mdm beadalot
    Member

Evil Necessities asub Viru keskuse all bussiterminalis.
    Ma tean küll, mis wigjig on ja milleks seda kasutatakse 8)

Kui tahad osta internetist maksab see umbes 6$ kuni 108$ ja lisaks ~35$ postikulu ( http://www.wigjig.net/store/index.htm?action=departments&parentid=2101&menuparent=2099 ) Lähim pood meile, kus seda müüakse on SuurBritannias…

Ma olen siiamaani kõik tangidega teinud, mis puutub traadist ehete valmistamisega.

#40940 Reply
    tuulily
    Member

lugesin siin huviga teie pärlite teemalist vestlust. seda wigjig asja näen ma esimest korda, mul on traadi painutamiseks spetsiaalsed tangid. http://www.michaels.com/art/online/displayArticle?articleNum=as0041&channelid=11
    sel lehel on näha selliste ümarate otstega.
    igal juhul tundub põnev.

#40941 Reply
    mdm beadalot
    Member

ega jah, ilma nende ümarate otstega tangiteta nagu hakkama ei saagi 😉
    wigjig’iga saab teha traatidst sümmeetrilisi kujundeid kerge vaevaga. Näiteks kõrvarõngaste puhul…

#40942 Reply
    mdm beadalot
    Member

tuulily, vaatasin sinu blogist ehteid. Päris ilusad. Kas sa tegid ise kõrvarõngastele need nn jump rings või ostsid valmis.

#40943 Reply
    tuulily
    Member

need on ostetud – olen selles suhtes üsna mugav inimene, kui kohalikus craft store´is on asjad olemas, siis eriti leiutama ei hakka. tegelikult on tegemist täiesti tavalise rõngaga, ma usun, et on täiesti võimalik mingi kett laiali lõhkuda ja samal eesmärgil kasutada.

#40944 Reply
    mdm beadalot
    Member

Mina teen neid ise. Keeran traadi ümber varda vedruks ja lõikan tangidega rõngasteks.

#40945 Reply
    tuulily
    Member

oled palju tublim kui mina!

#40946 Reply
    mdm beadalot
    Member

Kui mul oleks pood, kust neid lihtne osta, egas ma neid siis ei teeks kah 😆
    Aga näpud võtab läbi küll. Laupäeval ostsin hõbetatud traati ja kullatud traati. Hõbetatud traadist olen jõudnud teha kaks käeketti ja kolm paari kõrvarõngaid. Pole jõudnud neid veel pildistada ja üles panna. Aga jah, küüned on sakilised ja nahk marraskil – nõudepesu on kah omaette kogemus 🙄

Aga muidu ma alles avastasin enese jaoks traadi-kunsti ja olen hullult vaimustuses. 😉

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 193 total)
Reply To: Reply #40938 in Pärlifännidele
Your information: