Palun pontšo mustrit-lõiget-õpetust.

Homepage Forums – KUDUMINE – Kootud esemed, mustrid ja juhendid Palun pontšo mustrit-lõiget-õpetust.

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 30 total)
  • Autor
    Postitused
    siret73
    Member

Lubasin lahkesti sõbrannale pontšot kududa, pole kunagi teinud aga mis see siis ikka ära ei ole !? 😳 Tõi mustri – lõike ka, muidu nagu lihtne aga ringvarrastega tuleb kududa aga see asi mul ei õnnestu. Tavalistele varrastele aga ei pane kuidagi 230 silma jämedamat lõnga ära. :? Ja kapuuts ka veel peal!!! 😯 Milline jama oli kapuutsiga viimati…ei taha ! Ja milleks hakata seda mitmest tükist tegema ja kokku õmblema, kindlasti pole see viimane pontšo maailmas. Nüüd siis olen terve õhtu uut varianti otsinud, kõik “otsingud” läbi proovinud ja foorumit ka uurinud. Mingi Hiinakeelse lehepeal oli küll paar päris kobedat asja aga kes sellest õpetusest aru saab. 🙄
    Põhi omadusteks peaks olema, et on paks ja soe, kootud kindlasti ja mitte hirmus suur (sõbrants mul üsna pisike). Muster võib olla mitme värviga, pitsiline või palmikutega, sellega saan hakkama. Ja see tähtis asi ka veel et saaks kahe vardaga kududa.
    Vott selline pikk ja segane jutt tuli minult täna. Peksa mulle, kui kusagil foorumis oli olemas ja ma jälle ei leidnud üles 👿
    Ühe teema leitsime Isetegijast küll aga sealt ei sobinud miskit, äkki kellegil on veel mõni aadress või õpetus .

Member

Miks sul ei 6nnestu kududa ringvarrastega pontsot?

Kui silmuseid liiga palju v6i l6ng paks, siis saab kududa tavalise 5 vardaga, mille otsa pistad vardaotsikud. Ja kui 5le vardale ka ei mahu ara, siis lisa teine 5 juurde koos vardaotsikutega (et silmad maha ei jookseks).
    Ja asi toimib ideaalselt.

Sama systeemina toimib ka ringvarraste kasutamine = olen kudunud 3e ringvardaga vaga suurte silmuste arvuga tood ja asi on toiminud.
    (5e vardaga kudumise p6him6ttel, kuid toos on sees 2 ringvarrast, kusjuures neist kummagi peal pooled toosilmuste arvust. Kolmas ringvarras on olnud nn. viiendaks vardaks, mida siis kasutad kudumisel. Otstes ikka k6igil vardaotsikud, et silmad maha ei jookseks.)

Mis siin nii keerulist on, et ei toimi?
    V6i milles on asi, et sul see kudumine ei 6nnestu?

siret73
    Member

mul ei jookse silmad nende peal ilusti pihku, ma ei ole küll “kõvasti” kuduja aga ringvarrastel pean kogu aeg silmuseid vardale sikutama. no ei tule miskit head, suht suur töö nende varrastega jampsima hakata. Teeks esimese pontšo harjumuspärasemal viisil. Ema on mul ka (80 a) eluaeg igasuguseid asju kudunud ja ka ringvarrastega hakkama ei saa.:S

Member

Ringvarrastega kudumine eeldab jah kannatlikkuse olemasolu 😉

Aga sel juhul proovi ara see 5e vardaga kudumine koos vardaotsikutega = see on mugav!
    Vahemalt mulle 😉

Member

harjuta ikka veidi, enne kui vardad nurka viskad. Tõmbad endale posu silmuseid ette ja kood ära. Ja nii jälle. Ma küll pole osanud endale sellest probleemi teha. Aga ma suht kannatlik kuduja kah muidugi smile_c0ti

siret73
    Member

proovin kõigepealt ühe laste pontšo teha, tuli meelde,et on üks tüdruk, kellele saaks ära anda. Mul omal ainult poisid :? 5-e vardaga väin proovida küll, olen suuremate asjade puhul seda ennegi teinud, eks jube jama saab olema küll kui põnn koguaeg otsast sikutamas käib 🙄
    Vardaotsikuid ka pole aga neid mingis e-poes nägin, saab tellida.
    Pontš õpetus, mida tegema peaksin on mul siin (kahju et valmis pilti ei skänninud :( )
    pontšo

Member

Vardaotsikute vihjeks veel seda, et kuigi nad on pakis 2+2 (rohelised ja punased on eri suuruses), siis saab neid sellest hoolimata koos kasutada samade varrastega.
    5e varda jaoks siis vajalik 2 pakki.

* ka edaspidi on neid mugav kasutada ja kui kord juba selle probleemivaba kudumise maitse suhu saad, siis neist otsikutest loobuda ei taha 😉

siret73
    Member

* ka edaspidi on neid mugav kasutada ja kui kord juba selle probleemivaba kudumise maitse suhu saad, siis neist otsikutest loobuda ei taha 😉
    :D. tänan heade ideede eest! Nüüd pean kõigepealt ennast uute “tööriistadega” varustama. :P Ja mustrit otsin ka veel, äkki näkkab midagi paremat. 😳

Mercar
    Member

Kas sa siiaoled vaadanud? Otsingusõnaks poncho ja tuleb täitsa mitmeid vasteid.

AlleRaa
    Member

Mina sain oma pontšo juhendi siit.
    Oma kogemus ütleb, et kui ringvardad ei jookse hästi, siis kas on liiga pikad, liiga kõvasti kootud või halva üleminekuga vardad.

siret73
    Member

@Mercar wrote:

Kas sa siiaoled vaadanud? Otsingusõnaks poncho ja tuleb täitsa mitmeid vasteid.

Ei olnud vaadanud, ma loll otsisin ainult “pontšo” nime, mis teha, mu mõistus eestikeelest rohkemat ei võta, kui sedagi… 😳
    Sain siis ühtlasi ühe sõna ka segeks, 😮 , hetkel mulle taustaks vaatab poeg Mõmmi aabitsat ja õpib tähti, ma pean vist võõrkeeli õppima hakkama, muidu ei saa käsitöödki tehtud. 😳

siret73
    Member

@elts wrote:

Mina sain oma pontšo juhendi siit.
    Oma kogemus ütleb, et kui ringvardad ei jookse hästi, siis kas on liiga pikad, liiga kõvasti kootud või halva üleminekuga vardad.

Vardad on mul väga halva üleminekuga jah. Millised need head on ? Kui netist tellida, siis pildi järgi suurt aru ei saa, ei julgenudki tellida, saan jälle viletsad. Linnas ma väga tihti ei käi, et saaks poes käega katsuda :(
    Pilte olen nüüd nii palju vaadanud ja ideesid saanud, et ma kardan , nüüd tuleb pontšo puum… :P
    Vaesti hakkan tõlkeabi otsima aga enne soetan korralikud töövahendid.

AlleRaa
    Member

Addi vardad on head. Eks on muid ka, aga ei oska soovitada. Hiljuti oli siin mingi selline teema.

Member
    siret73
    Member

Tellisin just Hobipunkt’ist hulga varustust, ringvardaid ka. Paari nädalaga ehk saan kätte ka. Lähemat selgitust nenede margist seal polnud, kui kätte saan eks siis näe 😯 kas lõlbavad. On keegi sealt vardaid tellinud ?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 30 total)
  • The topic ‘Palun pontšo mustrit-lõiget-õpetust.’ is closed to new replies.