Palun jällegi väheke tõlke abi !

Homepage Forums – KUDUMINE – Kootud esemed, mustrid ja juhendid Palun jällegi väheke tõlke abi !

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 114 total)
  • Autor
    Postitused
    Member

😳 Leidsin ühe mõnna kampsuni moodi asja aga kuna keele oskus on nõrk siis äkki keegi aitaks väheke? 😳 Oleksin väga tänulik!!! 8)

Miriami õpetus pdf ja pilt

Britiliis
    Member

Mul just selline asi pooleli.
    Aga nagu mina asjast aru sain tuleb selle ruudulise pildi järgi seda asja teha. Asi on vist kootud soonikus, aga ma endale tegin parempidises koes. Tundus veita lihtsam.
    Ehk siis lood 26 silma ja siis hakkad siis igal teisel real juurde kasvatama.
    Pildi peal on antud parempidised read. Kood nii kaua kuni selle asja pikkus on 30cm ja siis hakkad käeauke tegema. Ma pole kahjuks kaugemale tõlkimisega jõudnud, ma tegin veitsa omaloomingut. Kui käeaugud valmis teed jälle joonise järgi edasi. Kasvatamise asemel tuleb nüüd igal teisel real kahandada nii kaua kuni silmuseid jääb järgi 26.
    Nii olen mina vähemasti asjast aru saanud. Loodetavasti ei pannud väga mööda. Mis puudutab käeauke, siis mina tegin nii, et kudusin kõigepealt 9 silmust, siis kudusin ringvardale seitse silmust ja siis jälle kudusin edasi need mis seal vahepeal on (18 silmust) siis jälle seitse ringvardale. Ja nii edasi täpselt nagu joonis näitab. Kui oled käeaugud valmis teinud, siis selleks et tervet rida edasi teha tuleb jälle juurde kududa see arv silmuseid mis sul seal ringvardal seisab. Hirmus keeruline seletus, aga ise kududa on palju lihtsam kui kirjutada, mida ja kuidas täpselt teha tuleb.

Member

natsa algusest sain aru mis britliis rääkis aga üldiselt jäid käeaugud tumedaks:) äkki saab selle keegi veel täpsemalt üle vaadata 😳

Essu memm
    Member

Palun aidake ❗
    Tekst järgmine: Aloita kavennukset; tee ylivetokavennus;
    Otsisin sõnastikest, aga ei leidnud. On see silmade kasvatus või… :?:

Member

Kas see ei ole kahandus mitte. Et alusta kahandamist. Ja ylivetokavennus on äkki siis kahandus, kus tõstad silmuse üle teise ja samal ajal kahandad :?: Kui sa must üüd aru saad.
    Mina vaatan alati lõiget, pilti ja teksti ja siis panen endale asja paika. Sõnaraamatust saab harva abi.

Essu memm
    Member

Tänan, Marri ❗ Kahandus muidugi ja ületõstmisega on ka 😆

Member

Googelda pildiotsingus kah.. Seal näitas kah mütsi ning soki otsa selle esimese sõna peale.

Member

See kampsun on kindlasti ammu juba valmis :) , aga leidsin samalaadse ka novita.fi lehelt (et kes soome keelt paremini mõistab, linki ei oska panna)

Member

ei ole valmis kusjuures, ootan alles tõlget, kaasfoorumlane elsa lubas aidata selles osas ja ega mul kiiret pole ka sellega ;)

Britiliis
    Member
    Member

Ei hakanud uut teemat tegema, kuna asi tõlkimises. Väga meeldib üks heegeldatud motiiv, aga noo, ei mina oska seda ümber tõlkida. 😉 Äkki kellegile veel meeldib see motiiv, ja tõlgib ära. Siis teadmiseks 🙄 , et tahaks kaaa.

http://hometown.aol.com/lffunt/irishrose.htm

nohh, loll nagu saabas

Krentu
    Member

Novita kampsuni tõlge
    Suurus: S/M, L/XL
    Lõngakulu: Novita Hippy 500/600 g
    Muu vajalik: haaknõel lille kiinnitamiseks
    Vardad: nr 7
    Tihedus: 14 s vetintatult 4 parempidi (par) 4 pahempidi (pah) soonikut =10cm

Taga- ja esitükk
    Loo lõdvalt 120/136 s ja alusta soonikkoe kudumist järgmiselt: (töö pahemalt poolt) 2 pah, *4 par, 4 pah*, korda *-* ja koo lõpuks 4 par 2 pah. Koo silmuseid ka edasi selles järjekorras. Kui tüki kõrgus on 15 (16) cm, koo iga 4 parempidise triibu keskel 2 s parempidi kokku ja iga 4 s pahempidise triibu keskel 2 s pahempidi kokku. Jätka 91 (103) silmusega 3 par, 3 pah sooniku kudumist 15(16) cm. Tee siis samasugused kahandused 3s parempidise ja 3s pahempidise triibu keskel ja jätka 62 (70) silmusega 2 par, 2 pah sooniku kudumist 32 (34) cm. Lisa seejärel iga triibu keskele 1 s (võta kahe silmuse vahelt lõgakeerd vardale ja koo see parempidiselt või pahempidiselt keerdsilmusena). Töös on nüüd 91 (103) s. Koo 3par 3 pah soonikkudet 10(10) cm ja lisa siis igasse 3 par 3 pah triibu keskele 1 s, kokku tuleb 120 (136) s. Koo edasi 4par 4pah soonikkkudet 10 (11) cm ja lisa veel igasse triipu 1 s = 149 (169) s. Koo 5 par 5 pah soonikut 10 (11) cm ja koo silmused lõdvalt maha.

Varrukad
    Põimi kootud tüki ühe külje keskelt 36(38) cm ulatuses (=2par, 2pah soonikkoe kohalt + selle mõlemalt poolt 2 cm ulatusest) kokku 44 (48) s. Alusta 3par 3pah soonikkudet järgmiselt: (töö paremalt poolelt) koo 4(0) par, *3 pah, 3 par*, korda *-* ja koo lõpuks 4(0)pah. Koo samamoodi edasi. Kui varruka pikkus on 46 (48) cm või soovitud pikkus, koo silmused lõdvalt maha. Tee teisele poole samasugune varrukas.

Viimistlemine:
    Õmble külje ja varrukaõmblused. Koo veel lill. Loo Hippy lõngaga 24s ja koo 1 rida parempidi. Koo siis 1 r 1par 1pah soonikut. Koo järgmisel real igast par s-st 2 par silmust ja vastavalt igast pah s-st 2 pah silmust, = 48s. Koo 1r 2par, 2pah soonikut. Lisa järgmisel real igale 2 par triibu keskele 1 s ja iga 2pah triibu keskele 1 s =72s. Koo 3par 3pah soonikut 2r ja koo silmused lõdvalt maha. Jäta õmblemise tarbeks 30cm jupp lõnga ja lõika lõng sealt kohast katki. Keera lill ilusti rulli ja õmble kokku.

Vaata ka lõiget (neulekaavio)!

Member

Britiliis, kaugel sa Miriami kampsuniga oled?
    Mul tekkis seoses sellega küsimus, et kui tahaks sinna nööpi panna, siis kuhu umbes peaks nööpaugu tegema. Või kuidas te mõtlete seda kampsunit koos hoida.

Mida tähendab m täht usa mustrites? Õpetus on nii keeruline, ilmselt asi ise väga lihtne. 3 kokku kududa? 😳

Member

mmeter – meeter
    MBmake bobble – nupp
    MCmain color – põhivärv
    m1make one stitch – loo üks silmus – Videod kuidas m1 teha
    mmmillimeters – millimeeter
    multmultiple – mitu/mitme

Vali oma lemmik! :D

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 114 total)
  • The topic ‘Palun jällegi väheke tõlke abi !’ is closed to new replies.