Paide ja Järvamaa kauplused

Homepage Forums KÄSITÖÖMAAKONNAD Läänemaa * Raplamaa * Järvamaa Paide ja Järvamaa kauplused

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 17 total)
  • Autor
    Postitused
  • #2947 Reply
    LaanteLaps
    Member

Siia kogume Järvamaa ja paide käsitöö kaupluste jutud ja info.

#130565 Reply
    Member

Paides on käsitööpood Väike-Aia tn 13 hoovi peal. Müüakse lõngu, heideid, villavatti, vardaid, linaseid kangaid ja muidugi järvamaalaste käsitööd.

#130566 Reply
    Guest

Tere ja küsimusi Kanadast,

Minult on täna küsinud lääne Kanadas elav naine kahte asja:

1) Millised rahvariided on Järvamaa omad?

2) Kust tema neid osta saaks?

Naine on eestlaste järeltulija, ja ei räägi eesti keelt. Ta läheb paari nädala pärast Eestisse et otsida oma suguvõsa juuri ning ajalugu. Nii palju kui ta praegu teab, on tema esivanemad pärit Albu mõisast. Nad lahkusid sealt aastal 1861 ja asusid Krimmi. Elasid seal umbes 40 aastat ja siis asusid ümber elama lääne Kanadasse, Alberta ja Saskatchewan provintsidesse.
    Naine väga sooviks omale osta Albu kandist rahvariideid, kui selliseid on.

Ma aitan teda paljudes küsimustes kuna olen ise Eestis sündinud, Eesti vaimus Kanadas kasvanud ja oskan eesti keelt, kuid mitte just kõige paremini.

Siiani olen leidnud et Järvamaal on olemas Ambla ja Türi rahvariideid. Kas need jäävad tema valikuks, või on Albus ehk Albu lähestikus ka mingeid teisi rahvariideid olemas?

Olen ise umbes 10 korda Eestit külastanud, kuid pole rahvariideid otsinud kuna mul on omal kahed juba olemas. Kus kohast saaks see tore naine omale vastavaid Järvamaa rahvariideid osta või peab ta tellima?

Olen Alberta Estonian Heritage Society (http://www.aehs.ca) abipresident, selletõttu leiavad inimesed mind ja esitavad mulle küsimusi. Meil on Alberta eestlaste ja nende järeltulijate ajaloo veebsait olemas, kuid selles esineb palju vigu. Praegu otsime raha et neid lasta parandada. Kui huvitab kellegil vaadata http://www.albertasource.ca/abestonians

Tervitades Kaljumägede äärest
    (noh, vähemalt pargist, umbes 200 meetrit minu kodu juurest, on selge ilmaga näha Kaljumägesid mis asuvad umbes tunniaja autosõidu kaugusel Calgary linnast)
    Helgi

#130567 Reply
    Member

Kahjuks ei ole ma kompetentne sel teemal sõna võtma, aga ehk oskab teadjateni juhatada Malle Lomp Albu Rahvamajast:
    mallel@albu.ee
    tel: 385 0794, 50 967 97
    (Info pärineb Järva Infoportaalist).

#130568 Reply
    Drex
    Member

Paides uus koht, kus näpuotsaga helmevidinaid
    Heko kirjatarvete kauplus, Tallinna tn.

#130569 Reply
    helikene
    Member

Ja Lipi-lapi äris on laienenud lõnga jms osakond.

#130570 Reply
    Guest

Türil on turu taga EAMS majas käsitöö toodete kauplus. Müüakse kudumeid, klaas- ja puit käsitöö tooteid. Siis vaal palju muud ka.

#130571 Reply
    Guest

Pärlipood avab alates 21.06.2010 on Paides Kesk-Eesti suurima Pärlipoe. Tooted väljas suurel stendidel. Soodsaimad hinnad Järvamaal! Kohapealt saab osta 85% Pärlipoe online kaupa- valikus on erinevad helmed ja pärlid, ehete valmistamise tarvikud, ripatsid ning uue tootena Pardo polümeersavi (Fimo saviga sarnane toode). Astuge läbi Paide, Väike-Aia 13 hoovis (roosa maja).

Pärlipoe kaupa saab juba mõnda aega osta ka Türlil- Alexi poest (Türi, Paide tn 3).

#130572 Reply
    Member

palun, kas oleks võimalik mittepaidekale selgeks teha teekond bussijaamast Lipi-lapi ärini 😳 kaardilt vaatasin, aga ei tunne linna üldse, tean vaid bussijaama ja siis seda vist keskväljakut, kus vanal vene ajal oli kaubamaja 🙄

EDIT: taipasin äri kodukat otsaida ja leidsin juba ise vastuse :)

#130573 Reply
    Member

Loodan, et Merrukas on selle aja peale Lipi-Lapi ülesse leidnud :D, aga muidu bussijaamast on ehk esimest korda kõige mõtekam tulla suure tee peale e Pärnu mnt-le tagasi ja siis hakata sammuma kesklinna poole, st et seada sammud paremale. Siiis tuleb ikka natuke maad kõmpsida, minna mööda Säästukast ja siis pärast maja kus on Swedpank keerara jälle paremale ja minna jälle suts maad ja siis paremat kätt ta ongi.
    Aga tegelikult tahtsin ma öelda, et ka Türil on juba aasta algusest saati üks käsitöö tarvikute pood, seal ikka üht teist ka on, sest kui ei saa pärlikraami Alexixt, siis sean sammud üle tee ja vastupidi, see pood asub koos rattapoega maa all ;)

#130574 Reply
    Member

Oskab keegi öelda, kas Paide Lip-Lap`i äris kardina raskuspaela (tinapaela) ka müüakse?

#130575 Reply
    Drex
    Member

Kindlama vastuse saad neile helistades.
    3850104

Lipi-lapi äri

#130576 Reply
    Member

@Trin wrote:

Oskab keegi öelda, kas Paide Lip-Lap`i äris kardina raskuspaela (tinapaela) ka müüakse?

Müüakse küll.

#130577 Reply
    Member

icon_mersi Tänud Drex ja Zookoll! Kuna olen Paidest läbi sõitmas ja kaasreisija, siis saan omale see 5 minutit paluda, et läbi hüpata.

#130578 Reply
    Member

Viie minutiga ei tee Lipis-Lapis miskit :D…. Sealne valik on ikkka mõnna ja riikkalik, ja teenindus samuti.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 17 total)
Reply To: Reply #130569 in Paide ja Järvamaa kauplused
Your information: