Paberi tegemine

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 33 total)
  • Autor
    Postitused
  • #5983 Reply
    Guest

Õpetus ja kõik olemas, aga..
    kust saada see raam? Kus peal see vesi välja surutakse.
    Kas seda saab ise teha ja kui saab, siis mis materjalist see võrk peaks olema.
    Väga suur huvi on teha paberit!

#225309 Reply
    LaanteLaps
    Member

Meie seas liigub Taaskasutuskeskuse inimene ( ei mäleta kasutajanime ), tema käest saaks küsida. Aga küll ma selle nime meelde tuletan… Võib-olla.

#225310 Reply
    Guest

Kui kellelgi on sellist asja müüa või teab, kust saada, siis ootan infot.

#225311 Reply
    tigress
    Member

arvan, et LaanteLaps vihjab minule. Enam ei ole Uuskasutuskeskuse inimene
    Nüüdse nimega Uuskasutuskeskuses oli tõesti neid raame mõned aastad tagasi, kuid hetkel enam pole.
    Aga ega seal miskit keerulist pole – vaja on tugevat ehitusvõrku, mõned liistud, liimi ja naelu. Lõikad sobiva suurusega tüki võrgust, liimid raami külge, teise raami sinna peale ning raamid kinnitad veel naeltega. Taolise põhimõttega olid UK-is olnud raamid, pidasid täitsa hästi vastu.

#225312 Reply
    Guest

Aga kui suurte aukudega võrk peaks olema?

Ja tegelt mõtlesin veel seda ka, et kui õhukest paberit annab nii teha?

#225313 Reply
    LaanteLaps
    Member

Just! Sind mõtlesingi ;)
    Näh, õpetuse said kohe – naksti – omale!

#225314 Reply
    tigress
    Member

minu loogika ütleb, et mida õhemat paberit tahad, seda väiksema auguga peab võrk olema.

#225315 Reply
    Guest

Ei kujuta ettegi, et kus Raplas saab enam. See kilekeskud vmi, kus varem müüdi selliseid igasuguseid asju on kinni.

#225316 Reply
    Member

ei pea olema tugev ehitusvõrk, kui raam on tugev, siis võid ka poes müüdava putukavõrgu, selle, mis akende ette pannakse, raamile lüüa. seda saab näiteks hästivarustatud toidupoodidest, ja ka kardinapoodidest võib leida. klambripüstoliga on kõige lihtsam võrku raamile kinnitada (ja see tülli moodi sääsevõrk on liiga vedel, seda ära võta). kinnitama peab nii, et hästi pingul oleks.
    mul endal hästi peen messingvõrk, aga seda ma küll ei tea, kust saab.
    üks lahendus on veel, siis saavad ümmargused paberid – on olemas sellised lamedad sõelad, metallvõrguga. töötavad küll.
    õhukese paberi puhul on vaja tihedamat jah, ja hästi peeneks jahvatatud lähtematerjali, mis iganes see siis ka pole.
    parem on, kui võrk on löödud raamile ja seal peal enam teist raami pole. ühesõnaga ülemine pool, kuhu paberimassi kogud, on tasapindne, mitte kõrgete äärtega. nii saab õhema ja korralikuma paberi, nõuab küll natuke harjutamist, aga tulemus tasub ennast ära. peal võib kasutada teist, lahtist raami paberi servade paremaks hoidmiseks, mille saab enne kummulipööramist ära võtta.

#225317 Reply
    Guest

ma nüüd võtan teema uuesti üles, kui tohib 😆

ma tahaks teada, kas see mass, millest lõpuks paber saab, koosneb ainult paberitükkidest ja veest või pannakse sinna muud ka?

Me kunagi kunstikoolis tegime ja seal oli suur vann sooja vee ja ligunenud paberitükkidega, see segu tehti saumikseriga pudruks. Aga kas sinna mingit liimitaolist asja ei ole vaja panna (et paber laiali ei laguneks)?

kõlab rumalavõitu 😳 😆

#225318 Reply
    Guest

Ja ma võtaks veel nii palju sõna, et endiselt otsin raami. Ise meisterdada pole siiamaani suutnud, sest pole leidnud võrku. Ja kui aus olla, siis pole ka väga otsinud.. Aga sooviksin raami!

#225319 Reply
    Member

ma tahaks teada, kas see mass, millest lõpuks paber saab, koosneb ainult paberitükkidest ja veest või pannakse sinna muud ka?

kui sa tahad pärast sinna tušiga kirjutada, siis pane tilk pva-liimi vee hulka.

kindlasti ära kasuta ajalehepaberit, see mureneb varsti ära.

ja tegelikult ei pea tegema ainult paberitükkidest, vaid kõigest, mis tselluloos, seega ka linase ja puuvillase jääkidest. ma ise pole kangaid proovinud, aga näiteks jahvatatud vanadest teksapükstest pidavat eriti vinget paberit saama.
    taimedest sobivad pika kiuga liigid, nagu rabarber, ja ma kujutan ette, et nõges võiks ka täitsa hea olla, tekstiili temast ju tehakse. peaks proovima.

keegi Eesti tegija patenteeris seenemassist paberi, nime ei mäleta. olen näinud ainult telekast, ei tea, kui tugev see on.

MustKass, kas sa tõesti poest putukavõrku pole leidnud? äkki talvehooajal ei müüdud, siis pole ju putukaid.

#225320 Reply
    Guest

pole nagu näinud jah. peaks ju siiski tugev olema, et katki ei läheks.

#225321 Reply
    Guest

suur tänu! :D

mul oli idee suvel korjata lilli, need ära kuivatada, ja siis lillekaunistustega kaarte või paberit teha 8) Raami on ka vaja, proovin ise teha :D

#225322 Reply
    Member

lilledega tulevad väga lahedad! üks väga ilus nipp on panna taimed kahe imeõhukese paberikihi vahele, selleks peab mass olema vedel ja hästi ära jahvatatud. väga head massi saab pangaautomaadi kviitungitest ja ogasugu muudest tšekkidest, mida ju kõvasti koguneb. üks kiht sõelale, siis sõel kummuli, siis kuivatatud taim(ed) paberikihi peale, ja siis teine kiht kohe märjalt peale, pressid ja kuivatad koos.

osad taimed annavad paberi sisse värvi ka, päris mõnus tuleb. nartsiss näiteks. sibulakoorega saab massi kollaseks, ja riidevärvidega saab toonida. eri värvi masse saab kombineerida sama sõela peale, kattes osa kinni ja tõstes pärast lusikaga tühja koha peale teist värvi.

vesimärke tehakse nii, et traadist kujundi õmbled sõela külge.

mul ka tänavu plaan lilli kuivatada, pole mitu aastat tegelenud enam.

sääskedega paber tuli ükskord päris lahe välja.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 33 total)
Reply To: Reply #225310 in Paberi tegemine
Your information: