Otsin kudujaid (NB: Lugege siit teemast, mis võib juhtuda..)

Homepage Forums – VARIA – Arhiiv – ei ole kasutajatele nähtav Otsin kudujaid (NB: Lugege siit teemast, mis võib juhtuda..)

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 70 total)
  • Autor
    Postitused
  • #202266 Reply
    Member

Ma pean ütlema, et minu kõige esimene kootud pitssall Raasiku lõngast (must-tumesinine-hall) andis tõesti kududes tohutult värvi, nii käed kui bambusvardad olid kõik määrdunud. Loodetavasti peale pesu on kõik ok. Ja jube ebaühtlane oli ka. Ebaühtlast lõnga tuleb Raasikul ikka aegajalt ette, kahjuks. (Mul on kolm sallilõnga ebaühtlased olnud).

#202267 Reply
    Member

Reet Ausi nime vastu lugupidamine säilinud. Kudujatele jaksu ja kannatlikkust!

Sama siin!!!
    P.S. Tootmine ei käi nii lihtsalt, tean täpselt mida tähendab inimeste varustamine töö, materjalide ja vajaliku infoga.

#202268 Reply
    killukalli
    Member

@kullerkupp69 wrote:

Tere!

Meil on vaja kududa 300 salli, lambavillast(2 keeruga).

Salli andmed:

* 25 cm* 150 cm (130 cm kootud osa, ja 10 cm narmad, mõlemal pool otsetes)
    * Kootud soonikkoes, üks pahempidi ja teine parempidi.
    * Nr 5 varrastega.
    * Salli kootud osa on ühevärviline
    * Narmad on ka ühevärvilised valja arvatud üks narmas, mis on oranž..

Tähtaeg: Detsembri algus

Lõng tuleb meie poolt.

Tööhind: 200 eeki sall

Minu saadud info siis selline!
    Ei sõnagi pesemisest-pressimisest -lepingutest-ega muust.
    Ja helistasin ja kirjutasin korduvalt ja ütlesin koguseks 40-50 salli olenevalt lõnga saabumise ajast. Telefoni teel oli huvi suur ja lubati ühendust võtta. Tundub et ei sobinud siiski.

#202269 Reply
    Guest

Vastuseks Killukallile.
    See esimene lõng, mis tuli oli kahe keeruga ja üsna vilets. See saadeti tagasi, et oodata ära kolme keeruga kvaliteetsem lõng. Siis tehti uus kudumise õpetus ja uus näidis, mis ka laiali saadeti. Protsessi alustas Kätlin, kes oli kuu aega praktikal minu juures ja tundub, et minnes ei andnud ta lihtsalt kõiki kontakte edasi…
    Kas on äkki keegi veel, kellega on suhtlus pooleli jäänud?
    PS kellega sa meile vahetasid?

Reet

#202270 Reply
    siret73
    Member

Minul on ka Kätliniga hulk meile vahetatud, ei saanud just eriti tarkasid vastuseid. Viimases kirjas teatas, et tema aeg on läbi ja sealt edasi on vaikus…
    Nagu näha, see asjaajamine jättis kahtlase mulje mitte ainult mulle. Ja see pärast pole ise ka rohkem ühendust otsida üritanud.
    Aga tore teada, et vähemalt kõik tipp-topp värk on, kes teevad vähemalt teenivad. Kippus nagu seegi asi juba kahtlaseks minema. Pole see ju miski ime, kui nahka üle kõrvade püütakse tõmmata. Teeb ikka ettevaatlikuks ja umbusklikuks küll.
    Aitäh, Reet Ausile, meile selguse loomises!

#202271 Reply
    Member

Nii tore, et asi selgines :) Tänan!

Minu ainus mure selles, et algselt oli juttu vaid sallide pressimisest – pesemisest ei räägitud sõnakestki. Nüüd olen probleemi ees – kuna kodus pole mingitki võimalust sellist hulka salle kuivatada 😥

#202272 Reply
    jupi
    Member

Aitäh Reet Ausile tagamaasid valgustamast. Minagi läksin lõnga saama puuduliku info peale, siis polnud veel juttugi ei lõnga ega salli pesust. Ilmselt sattus mulle ka see esimene partii väga ebakvaliteetset lõnga. Suhtlus käis samuti Kätliniga, palju otsi jäi lahtiseks ja küsimustele tulid umbmäärased vastused või lubadused, mis hiljem tõeks ei osutunud.

Vabandan, kui urisesin ennist, aga esialgne pilt selle projekti läbiviimisest oli ikka ebameeldiv küll. Jõudu kõigile, kes koovad!

#202273 Reply
    killukalli
    Member

@Reet Aus wrote:

Vastuseks Killukallile.

Reet

Kätliniga jah nii telefoni kui meili teel.

Ega ma urisegi, 😳 aga tegelt oli rahahäda nii mul kui mu õel ja emal ja lootsime selle tegemisega veidi teenida ja sellest ka mõru meel, et lihtsalt mingit vastukaja enam mingi hetk ei tulnud.

#202274 Reply
    tripsu
    Member

@Muhv wrote:

… aga kui ühe salli kudumiseks läheb 5 päeva, siis ei ole 200.- isegi ilma maksudeta piisav hind 🙄 Kas selle salli koob ära 4-5 tunniga?

tahaksin siiski täpsustada, et ma ei ole mitte üliaeglane kuduja, et mul sallile 5 päeva läheb vaid kõigi oma muude toimetamiste ja beebi kõrvalt pigistan ca 1 tunni iga päev sallile, et jõuda oma ports tähtajaks valmis. Sellest tuli see 5 päeva salli kudumiseks, sest tegelikult saaks selle tõepoolest valmis ~ 5 tunniga. smile_c0ti

#202275 Reply
    Member

No ma seda oma kommentaaris arvasin ka, et ega sa 5 päeva jutti koo, eriti teades, milliseid uhkeid käsitöid sa teinud oled ;) See 4-5 tundi on mu meelest piir, siis tuleb tunnihindeks 40-50.-, alla selle oleks nadi oma tööd (ja aega) müüa.

#202276 Reply
    Maarion
    Member

@Reet Aus wrote:

Vastuseks Killukallile.
    See esimene lõng, mis tuli oli kahe keeruga ja üsna vilets. See saadeti tagasi, et oodata ära kolme keeruga kvaliteetsem lõng. Siis tehti uus kudumise õpetus ja uus näidis, mis ka laiali saadeti. Protsessi alustas Kätlin, kes oli kuu aega praktikal minu juures ja tundub, et minnes ei andnud ta lihtsalt kõiki kontakte edasi…

Reet

Minul selline mure, et kardan et mul nüüd see esimene kehvem lõng ja kuna kudumise tähtaeg oli suhteliselt kiiresti(esimene õpetusega saadetud juba 14. november) siis tõesti hoidsin ennast arvutist eemale ja seda teemat siin üldse ei lugenudki. kuigi jah inimestega olen suhelnud nii maili kui ka telefoni teel. nüüd pea pooled sallid valmis ja natuke nõutu, et kas tõesti kasutu töö :(

#202277 Reply
    Member

Mul seis sama – tiba üle poolte on tehtud, aga ka sellest esimesest kehva lõnga partiist!

#202278 Reply
    tripsu
    Member

sama siin 🙄

#202279 Reply
    Member

@killukalli wrote:

@kullerkupp69 wrote:

Tere!

Meil on vaja kududa 300 salli, lambavillast(2 keeruga).

Salli andmed:

* 25 cm* 150 cm (130 cm kootud osa, ja 10 cm narmad, mõlemal pool otsetes)
    * Kootud soonikkoes, üks pahempidi ja teine parempidi.
    * Nr 5 varrastega.
    * Salli kootud osa on ühevärviline
    * Narmad on ka ühevärvilised valja arvatud üks narmas, mis on oranž..

Tähtaeg: Detsembri algus

Lõng tuleb meie poolt.

Tööhind: 200 eeki sall

Minu saadud info siis selline!
    Ei sõnagi pesemisest-pressimisest -lepingutest-ega muust.
    Ja helistasin ja kirjutasin korduvalt ja ütlesin koguseks 40-50 salli olenevalt lõnga saabumise ajast. Telefoni teel oli huvi suur ja lubati ühendust võtta. Tundub et ei sobinud siiski.

Sama siin. Peale sarnase info saamist ja sellele vastamist kirjavahetus katkes. V-olla minu õnneks, sest üks asi on kududa (koon kiiresti ja hind kudumise eest on täiesti mõistlik). Kuid hoopis töömahukam on lõnga pesemine, kuivatamine ja kerimine. Eriti kui lõnga kogus on mitmekümne salli jaoks.
    Jäi õhku etteheide, et miks ei küsitud üle… Mina saatsin 2 kirja, mõlemad jäid vastuseta. Pealetükkiv olla on ka nagu piinlik.
    Meenus paari aasta tagune lugu, kus vajati kätiste kudujaid. Samamoodi kiiresti ja hästi palju. Ma pole vist ainus, kellele lõpuks osa töid kätte jäid, tel. nr. -d enam ei vastanud ja kudumist organiseerinud neiu kadus kui vits vette. Sellest ehk see umbusk, kui asjad ei hakka jooksma nii nagu nad algul paistavad.

#202280 Reply
    killukalli
    Member

@kraaps wrote:

Jäi õhku etteheide, et miks ei küsitud üle… Mina saatsin 2 kirja, mõlemad jäid vastuseta. Pealetükkiv olla on ka nagu piinlik.

Täpselt minu mõte, et no kaua sa kirjutad ja ootad.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 70 total)
Reply To: Otsin kudujaid (NB: Lugege siit teemast, mis võib juhtuda..)
Your information: