Õpime tegema asju pärlitest

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Pärlimängud Õpime tegema asju pärlitest

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 781 through 795 (of 1,045 total)
  • Autor
    Postitused
  • #45384 Reply
    Guest

Noh, esimene point on kvaliteetsed ühendusrõngad, ehk siis lõigatud võimalikult sirgelt ja korralikult. Ahjaa, kui rääkida kodus keeratud rõngastest, siis kui traat liiga peenike on (kunagi proovisin 0.6 traadiga, ega ikka ei jää küll hoidma), ei jää ta samuti pidama – lihtsalt venib välja.

Muidu aga – ilusti otsad kokku panna, ja kasuks tuleb nende pitsitamine lameotsaliste tangidega. Päris hõbeda kohta ei oska kosta, aga kõik, mis on tegelikult vask ja messing – nende puhul muudab see neid tugevamaks, seega – hoiavad paremini. Nii et pitsitada.

#45385 Reply
    helikene
    Member

Ja ära vääna rõngast avades seda laiaks, vaid otsad teineteise kõrvale (kui ma ise ka sellest seletusest aru saaks 🙄 )

#45386 Reply
    Guest

Just. See ka.
    *üritab üle seletada*

Ma leidsin pildi –

Ühesõnaga nii. Tangidega hoides üks enda poole, teine endast eemale. Muidu juhtub koledaid asju.

#45387 Reply
    Member

selge siis 😉

#45388 Reply
    Guest

Pärlipidurite kohta selline küsimus, et kuidas ma tangidega selle kokku vajutan? Kohe teema alguses on pilt, aga seal on kirjutatud, et on vaja kindlaid tange. Kas tavalisi tange ei või kasutada ja ja selline ümmarguse pärlipidrui vajutan lihtsalt kokku?

#45389 Reply
    Guest

Tavalisi tange võib ka kasutada. Lihtsalt kuju tuleb vähe teine. Tavaliste tangidega läheb lapikuks, ja hoiab küll. Ümmarguse piduri vajutad lapikuks jah ;)

#45390 Reply
    Member

Võid küll tavalisi kasutada, siis jääb kokkuvajutatud pidur lihtsalt lapik.

#45391 Reply
    Guest

nojah, ilusate pärlite kõrval jääb koledalt lapik pärlipidur silma, aga mis teha

#45392 Reply
    Member

Need spetsiaalsed pärlipidurite kinnitamiseks mõeldud tangid on head, aga ei sobi igasuguste pidurite kokkuvoltimiseks. Näiteks odavamad pärlipidurid on hapramad ja lähevad nende vahel üsna kergesti katki.
    Ekslikult arvatakse, et need special tangid jätavad pärli ümmarguseks, tegelikult on see pisike pidur kokku volditud ja lihtsalt natuke kumeram kui tavaliste tangidega vajutades
    Ma ise eelistan kasutada pisut tugevamast materjalist tuubikujulisi, sest pärast lapikute tangidega kokkuvajutamist näevad nad ilusad ja korrektsed välja.

Kui tahta üksikuid helmeid kinnitada, võib kasutada ka superliimi, kuigi see on rohkem aega ja täpsust nõudev töö.

#45393 Reply
    Guest

Kas keegi oskab öelda, mis vahet on pärlipiduri vajutamise tangidega ning tavaliste tangidega? Ja kust ning mis hinnaga oleks pärlipiduri tange võimalik saada;)?

#45394 Reply
    Guest

Veel üks küsimus 😳 .. Nagu näidispiltidelt näha, kasutatakse pärlipunumiseks käekettide puhul traati, aga mul on tamiili ning ma jäin mõtlema, et äkki on see liiga peenika ja see laialilöödud pärlipidur ei jää seal kuidagi pidama .. või teeb tamiili katki .. igatahes palun öelge, kust saaks traati pärlikäevõru jaoks. Palun mitte soovitada e-poode, mul pole enam aega oodata :[ AITÄH

#45395 Reply
    Drex
    Member

Pärlipidur võib tamiili katki lõigata küll. Kasuta helmetrossi.
    Kuna ei tea, kus linnas asud, siis poode pakkuda ei oska.

#45396 Reply
    Guest

Tiimari on päris mitmes suuremas asulas esindatud. Viimati nägin helmetrossi ka müügil.

#45397 Reply
    Guest

Mulle sobivad poed Tallinna.. uurisin muidu Vunderi lehelt, et seal müüakse pärlitraati

#45398 Reply
    Drex
    Member

Traat on üks asi, helmetross teine.
    Saadaval on ka Novaluksis.

Viewing 15 posts - 781 through 795 (of 1,045 total)
Reply To: Õpime tegema asju pärlitest
Your information: