Õpime tegema asju pärlitest

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Pärlimängud Õpime tegema asju pärlitest

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 571 through 585 (of 1,045 total)
  • Autor
    Postitused
  • #45174 Reply
    Guest

Palun kes oskab vastust minu küsimusele,tahaksin proovida Nymo Thread/B niiti.Kas tegemist on vahatatud niidiga?Ja kuidas seda kinnitada kinniti külge?Kas ainult pärlipidur,või nõuab kalotti või kuidas?Ja mille jaoks see st. milliste helmetööde jaoks see on mõeldud?Muuseas,Tallinnas Pärnu mnt. Abakhanis on see müügil kahe hinnaga,vana 44.- on kõrvuti juba uue hinnaga,vist oli 65.-Oleksin väga tänulik kui saaksin vastuse!

#45175 Reply
    mdm beadalot
    Member

Nymo on eelnevalt vahatatud niit, kui on projekt mis nõuab töötamist väga pika niidiga, siis seda vahatatakse veel. Ja seda tuleks enne kasutamist natuke venitada nii, et ta pole enam selline lokiline :) Venitamine on hea selleks, et valmistatav asi tulevikus välja ei veniks ning kui see pole lokkis, ei lähe ka nii kergelt sõlme ;) Suurus B on peenem kui suurus D (mis oli müügil Silverpointis). Sobib hästi väiksemate helmeste tikkimiseks. Aga kui B-d kasutada helmesõiminguteks, siis võib helmeste raskus olla liiga suur nii, et kahekordsena oleks parem.
    Kinnitamise koha pealt võiks kasutada kalotti ning sõlme (tilk liimi sõlmele ei tee ka paha). Kui kasutad pärlipidurit, siis mitte ümmargust (mille teravad servad on niidi suunas ja pigistades võib lõigata niiti) vaid torukujulist.
    Abakhani hindade koha pealt ei oska vastata 🙄 Kui need on mõlemad sama jämedusega, siis oskavad müüjad ehk paremini vastata ;)

#45176 Reply
    Guest

Sain kohe targemaks,suur tänu mdm Beadalot!

#45177 Reply
    Member

kui tahaks teha ogalala ja umbes 40 cm pikk.
    Siis mitu pakki seemnehelmeid ma ostma peaks?

#45178 Reply
    Member

Paljud on näidanud oma blogides organzast lilli, tahaks ka teha, kas keegi oskaks juhatada mõnda õpetuse linki?

#45179 Reply
    Minuliisu
    Member

Näitan ära ka esimese ogalalast käevõru

#45180 Reply
    Merikajakas
    Member

Väga põnev näeb välja, meenutab üht vetikat :D
    (Ja minu suust on vetikas korralik kompliment, need hõljerdised on mulle alati meeldinud.)

#45181 Reply
    Member

Josefiinele.Mina teen peaaegu köik oma tööd nymoga. Minu meelest on B jämedam kui D,igatahes silverpointi niit oli peenem, kui Tallinnast abakhanist ostetu.Ja neil olid sellised märgistused.Mina olen köik asjad teinud yhekordsega. Aga kui on vaja jätkata, tuleb teha hoolikalt ja mitmesse kohta topeltsölm.Kui ei saa näiteks helmeste vahele liimi panna.Mul on yhes töös läinud hiljem sölm lahti.

#45182 Reply
    mdm beadalot
    Member

Hmmm 🙄 Ma pole Abakhani niiti kasutanud. Kas seal on peal kirjas suurus B? Toetusin oma ülalpool toodud arvamuses Nymo suuruste kohta sellelelehele (vt lehe all olevale lõigule Thread Size Comparisons, leht võib avaneda aeglaselt). Aga kopeerin siia ka suuruste võrdluse:

Diameter in Millimeters Diameter in Inches Griffin Size Nymo Size
    0.20

0.008

—

B
    0.30

0.012

—

D
    0.35

0.014

F

Liimi kasutamisel keset helmespõimingut peab olema ettevaatlik. Osad liimid võivad muuta niidi rabedaks. Kui on tihedam helmespõiming (peyote, ndebele, square stitch või brick stitch), siis viiakse otsa saav niit (ja ka uus niit) nii mitu korda edasi tagasi ja sinka-vonka helmestest läbi kuni niit takerdub ja ei libise lahti. See tähendab ka seda, et kui niit hakkab otsa saama, siis peab jätma paraja varu (väiksemate seemnehelmeste puhul soovitan vähemalt 10cm), sest näiteks 2cm pikkust niiti on raske nii kinnitada ;) Niiviisi niidi jätkamine ei tekita nähtavaid sõlmi (kui ei tõmmata sõlm helme sisse või see sealt mingil kombel välja tuleb) ning valmistöö ei muutu liimimiskohtades kangeks. Kui on hõredam helmespõiming, siis kasutan ka topeltsõlmi ning tõmbane need helmeste sisse peitu.

#45183 Reply
    Member

minu oma oli jah B märgistusega. Täna ostsin Stockholmist Perlehusetist niiti, millel polegi mingit märgistust, isegi originaalpakendil polnud midagi. Aga olen seda enne kasutanud , umbes sama kui Abakhani niit ja paljudes eri värvides.Hinnalt kallim kui oli silverpointis, kuid odavam, kui Abakhanis.Muideks kes lähipäevil siia satub, poes on 80% allahindlus ja pood kolib uude kohta.Uut aadressi veel ei avalikustata.

#45184 Reply
    Tuu-Tuu
    Member

Katsetasin traadimässimist ja tegin selliseid helkureid
    Ainus häda on, et need, kellele jõuluks kingipakki said, ei julge kanda – kahju, kui ära kaob. 🙄

#45185 Reply
    Anzu
    Member

Ega minagi julgeks. Ning see on siiski kompliment! :P

#45186 Reply
    Member

See oleks ju suur õnnetus kui nii ilus helkur ära kaoks. Mina ka ei riskiks seda jope peal haaknõelaga kanda. :D

#45187 Reply
    urviki
    Member

Väga tore võimalus helkuri kandmiseks, lausa ehe!

#45188 Reply
    mdm beadalot
    Member

:P Vau, see on tõesti äge helkur!!! Super idee! See meenutab natuke nagu trummi :D

Viewing 15 posts - 571 through 585 (of 1,045 total)
Reply To: Õpime tegema asju pärlitest
Your information: