Õpime tegema asju pärlitest

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Pärlimängud Õpime tegema asju pärlitest

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 1,045 total)
  • Autor
    Postitused
  • #44634 Reply
    liisi28
    Member

mind hakkas see pärlivärk tõsiselt huvitama. kas saaks keegi ka kõrvarõngaste tegemist õpetada. Olen neid antud linke uurinud ja puurinud aga minu ingliskeele oskuse taha arusaamine jääbki:(

#44635 Reply
    mdm beadalot
    Member

@liisi28 wrote:

mind hakkas see pärlivärk tõsiselt huvitama. kas saaks keegi ka kõrvarõngaste tegemist õpetada

Alustuseks õpetus, kudas teha traadist kõrvarõnga seda osa, mis kõrvast läbi läheb. Ee, kuidas seda siis nimetada – haak, aas, konks? Seal on mitu lehekülge (10lk). Alguses on need konksud, lk 5 rõngad, lk 6 tavalised ja lk 9 nn neerukujulised.

#44636 Reply
    Member

mdm beadalot
    Mul on väga rumal küsimus: tahaks kunagi proovida teha endale pärlitest kõrvarõngaid, aga kas nad tulevad välja pigem kerged või pigem rasked? Sõltub muidugi sellest, kui palju ja kui raskeid helmeid sinna “toppida”, selge see, aga mul on säärane probleem, et paljud ilusad ja sobivad kõrvarõngad tunduvad kohe jube rasked. Ja kas minusugune võhik saaks kõrvarõngaste tegemisega hakkama? :?:

#44637 Reply
    mdm beadalot
    Member

Kas need paljud sobivad kõrvarõngad on metallosadega?
    Pärlitest kõrvarõngad tulevad ise tehes pigem kerged, sest meil poodides pole müügil eriti kõrvarõngaste metallist osasi, mida kasutada saaks.
    Need metallist osad on just need, mis teevad kõrvarõnga raskeks – või kui sa just veskikivid sinna otsa ei riputa :D Traat on iseenesest kerge – kui kasutad 0,6mm traati, siis sa ei pruugi neid isegi tunda…
    No, kas sa hakkama saad, sellele ma ei oska vastata – ennustamisega ma ei tegele. Selge see, et kunagi on ikka esimene kord. Ja vilumus tuleb harjutamise teel.
    On sul kodus mõned tangid? või traati?

#44638 Reply
    Member

@mdm beadalot wrote:

On sul kodus mõned tangid? või traati?

Ei, mul pole kodus midagi, mõtlen, et võiks mõnda käsitöö poodi astuda ja vaadata. “Veskivisid” või muid raskeid esemeid pole kavatsust sinna külge riputada :) , teeks midagi väga õrna ja esialgu lihtsat. Võtaks hästi kerge konksu. Aitäh vastuse eest, püüan siinse foorumi abiga targemaks saada!

#44639 Reply
    mdm beadalot
    Member

Projekt 5: Käekett lindiga

Materjalid:
    Traat 0,4mm
    Traat 0,6mm
    (organza/organdii) lint (võiks olla ~3cm pikem kui käeümbermõõt)
    Tamiil
    Kett
    Kinnis
    Pärlid

Vahendid:
    Nõel
    Tangid

Esimene samm: ripatsid traadiga
    Lootose-ripats:

1. Traadist (0,4mm) aas, millesse asetad pärli. 2. Keera traadiotsad vinti. 3. Lõika lõiketangidega lühem ots ära. 4. Tee ümaraotstega tangidega aas ja mässi traat ümber vindi-osa ja pärli otsa, nii et pärli auk ei paistaks.
    Teised ripatsid:

Kasuta 0,6mm traati. Kui soovid teha vahelülina – jäta silm suureks. Kui mitte, tee väike silm ja suru see tangidega kokku (siis ei jää kohmakaks).

Teine samm: rõngad ripatsite jaoks

Kasuta 0,6mm läbimõõduga traati. Rõnga läbimõõt arvesta nii, et pärlid, mida kasutad pärlikettis, läheks sealt läbi. Mina kasutasin kahtesi ümara-otstega tange. Väiksemaga tegin silma ja suurema ümber keerasin topelt rõnga ning traadi otsa tegin samuti silma. Nende silmade otsa saab riputaga ripatsid.

Kolmas samm: Kett

1. Lisa lootose-ripats keti otsa. 2. õmble tamiiliga lindi ots kokku. 3. õmble tamiiliga lindi ots ketiga kokku. Keera keti-aasa vahe lindist eemale ja suru võimalikult kokku, et tamiil sealt vahelt välja ei tuleks (pärast paneme tugevduseks sealt läbi ka traadi).

Neljas samm: ripatsitega rõngad lindile

Viies samm: pärlikett ja kinnis

1. Lüki pärlid tamiilile. 2. Pärliketi pikkuseks oleks käeümbermõõt (pärlikett on lühem kui lint), tule pärliketiga läbi rõngaste. 3. Õmble tamiiliga teine ots kokku. 4. Õmble lindi otsa kinnis. 5. Tule mööda pärliketti läbi pärlite tagasi (tugevdab pärliketti).

Kuues samm: Üksikud pärlid tamiilil

1. Jäta ~1,5cm tamiili vabaks. 2. lüki tamiilile pisike helmes ja tee selle ümber topeltsõlm. 3. Lüki tamiilile suurem helmes. 4. Lüki tamiilile jälle väike helmes ja tee selle ümber topeltsõlm. 5. Mine läbi rõnga. 6. Korda nelja esimest. Sellised “kolmikud” on neli: pärast ketti, pärast esimest ripatsit, pärast teist ripatsit ja pärast kolmandat ripatsit. Pärlid tamiilil lisavad käeketile õhulisust, millele vihjab juba ka organza lint 😉

Seitsmes samm: käeketi otste katmine traadiga

1. Murra traadiotsad paralleelseks (lühem ots ~0,5cm, pole vaja traati rullist lahti lõigata) ja pane see läbi keti/kinnise aasa. 2. Traadirulli”ots” keera 90kraadi (tekib nagu number neli). 3. Keri traat ümber tamiiliga õmmeldud lindi osa. 4. Kui on valmis, lõika traat traadirullist lahti.

Ja valmis ta ongi. Mina tegin selle käeketi ühe sarnase kaelakee juurde, mis on üleval Ise tehtud foorumis.

#44640 Reply
    LillySmuul
    Member

WOW! sinu käes tundub see lihtne olevat,aga muidu on vist üsna palju mässamist.(algajale 🙄 ) Aitähh nii põhjaliku ülevaate eeest. :D

#44641 Reply
    Member

Minu poolt ka tänud, et viitsid meile nii puust ja punaseks teha! Kas see organza peab olema spets pael või võib olla ka mõni kodus leiduv siidipael.

#44642 Reply
    mdm beadalot
    Member

Organza/organdii on selline klaasjas peaaegu täiesti läbipaistev lint. Piltidel tundub ta läbipaistmatum kui tegelikkuses.
    Praegu on in ja kui lähed mõnda ehtepoodi (Kaubamaja ilumaailm, Expressions, Evil nessecities ja ka Evita Peron kasutab seda), leiad kindlasti mõne sellega tehtud ehte.

Kui kasutad siidilinti, jääb ehe massiivsem. Proovi leida mõni hõredam lint või pitsriba. Pitsilint sobib superhästi näiteks pärlmutterpärlitest ketiga

#44643 Reply
    miokas
    Member

nii, mina tegin siis paar õhtut tagasi ka esimese näpuproovi erinevate mustritega

selle lihtsa lillemustri kohta pean ütlema, et paremini hoiab see selle võttega, kus pannakse kõiksepealt kaheksa kroonlehe pärli, kinnitatakse esimesse pärlisse, lisatakse sydamepärl ja kinnitatakse see 5-ndasse pärlisse kui see mdm beadalot’i poolt väljapakutu.

Nu ja kui näpud juba soojad, siis värskelt on valminud ehtekomplekt ühele lapse sõbrannale, kellele pühapäeval sünnipäevale minnakse. Värvi ja mustri valikul lähtusin piiga lasteaia lõpetamise kleidist. See oli selline pidulik ja helelillat värvi.

Täitsa mõnus oli nikerdada. Ainuke kehva asi oli see, et terve piiika, piiiika päeva pead ootama, millal lapsed magama lähevad ja kui siis kogemata sinna kõrvale veel tukkuma jääd… :P

#44644 Reply
    mdm beadalot
    Member

@miokas wrote:

selle lihtsa lillemustri kohta pean ütlema, et paremini hoiab see selle võttega, kus pannakse kõiksepealt kaheksa kroonlehe pärli, kinnitatakse esimesse pärlisse, lisatakse sydamepärl ja kinnitatakse see 5-ndasse pärlisse kui see mdm beadalot’i poolt väljapakutu.

Kui sa teed viie kroonlehe asemel kaheksa kroonlehega, siis loomulikult tuleb tehnikat kohandada.
    @miokas wrote:

Täitsa mõnus oli nikerdada. Ainuke kehva asi oli see, et terve piiika, piiiika päeva pead ootama, millal lapsed magama lähevad ja kui siis kogemata sinna kõrvale veel tukkuma jääd…

No nii- no nii – juba hakkab tulema :P natuke veel ja oledki pärlite lõksus 😈

#44645 Reply
    miokas
    Member

@mdm beadalot wrote:

@miokas wrote:

Kui sa teed viie kroonlehe asemel kaheksa kroonlehega, siis loomulikult tuleb tehnikat kohandada.

ei asi polnud selles, nii yhe kui teise tehnikaga tehakse nii kuue kui kaheksa kroonlehega lillekesi. Ja see ainult minu arvamus asjast.

#44646 Reply
    Member

http://img8.picsplace.to/img.php?file=img8/16/heegelparl.jpg

Kas näete nüüd?

Salvestasin nüüd teise nimega! Tütart pole kodus, pole mul konsultanti, jaman täna terve päev oma piltidega, lausa piinlik 😳

#44647 Reply
    mdm beadalot
    Member

icj7 Mina NÄEN nüüd!!! Pisut udune pilt, aga tundub uhke.

#44648 Reply
    Member

@mdm beadalot wrote:

icj7 Mina NÄEN nüüd!!! Pisut udune pilt, aga tundub uhke.

Aitäh! Seal pole midagi uhket, võtsin Tiimari traati (punast, 19.90 rull), käisin siin-seal pärle valimas, ostsin rumalast peast hirmkallilt Gütermanni omi, aga neid on topisis palju. Vist crazy kirjutas, kuidas kududa. Otsustasin, et heegeldan – käisin ka Da Vinci poes ja küsisin nõu, sealne müüja näitas oma heegeldatud asju niisugusest hõbedasest traadist, väga uhke. Pärleid lükkisin silma järgi, ei teadnud, kui palju on paras. Aga nad võiksid teinekord olla eri suurusega, nii oleks ilusam. Ja heegeldasin heegelnõelaga 3,5. Järgmine katse – hakkan homme kõrvarõngaid tegema. Kangast ja Nööbist ostsin täna traati ja konksud. Vaatame, mida õnnestub teha. Igatahes on mul veel kõvasti õppimist!

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 1,045 total)
Reply To: Õpime tegema asju pärlitest
Your information: