Õpime tegema asju pärlitest

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Pärlimängud Õpime tegema asju pärlitest

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 1,045 total)
  • Autor
    Postitused
  • #44619 Reply
    Member
    #44620 Reply
    mdm beadalot
    Member

Projekt 3: Lai lille-kett

Kõige esimene projekt oli üherealine lille-kett, mis võib vabalt keerdu minna (ja sellest pole midagi). See lai lille-kett aga hoiab ennast ilusti ühte pidi. Lilli seovad aasad, mis võivad olla suuremad/lühemad vastavalt maitsele. Mida suuremad aasad, seda kiiremini töö valmib. See on samuti üks lihtne tehnika.
    Mina olen selles tehnikas teinud mitmeid käe- ja jalakette.

Lingid:
    õpetus 1 – siin ilma aasadeta variant
    õpetus 2 – siin aasadega variant
    õpetus 3 – siin jälle ilma aasadeta variant
    Kui minu pilti vaadata, siis on minul pisut lihtsam variant. Ma hetkel ei leidnud täpselt samasugust õpetust, kuid ma arvan, et tabate erinevuse niigi ära.

Edu!

#44621 Reply
    mdm beadalot
    Member

Projekt 4: Pärlitega tikitud klamber

Vahendid:
    klamber
    tüll, mittehargnev kangas
    tamiili
    pärleid (loomulikult)

Klikka pildil – näed suuremalt.
    Vot niiviisi teen mina neid klambreid.

PS Mitte levitada/kopeerida ideed kasusaamise eesmärgil!

#44622 Reply

Lisan veel sellise lehe. Palju huvitavaid kette, kaunistusi. ( vene.k.)

http://www.biserland.ru/shema_vhod.htm

#44623 Reply
    kikukas
    Member

@Variante_Alta wrote:

Lisan veel sellise lehe. Palju huvitavaid kette, kaunistusi. ( vene.k.)

http://www.biserland.ru/shema_vhod.htm

Siin pole nurksulgi vaja lingile panna, saab kergemalt ja töötab kah! 😆

#44624 Reply

Tänan)) Ma pole veel tehnoloogiaga kursis)

#44625 Reply
    mdm beadalot
    Member

Tuli ettepanek, et panna see pärlifoorumist ka siia…no siin ta siis on
    Tangid

Kui enne pole tangidega teinud, soovitaks esimese asjana kodus ringi vaadata, mis olemas on… Tangid pole eriti odavad ja võibolla kõike korraga osta on riskantne (mis siis, kui see hobi sind varsti ei köida?). Järsku on sul juba mingeid tange? Või kana kondi lõikamise kääre (tavaliselt köögikomplektis nugade kääridega)? See asendaks lõiketange mingi aja.

lõiketangid – vaja traadi lõikamiseks, loomulikult. Oluline, et nendega pääseks ligi pisikestele objektidele 😉 (otsad käiks ilusti kokku ja oleksid võimalikult ette ulatuvad)
    peened (pikkmokk)tangid – vaja, et traadi paigal hoida või näiteks keti aasasi avada. Oleks hea, kui otsas puuduvad sakid – muidu lõhuvad/kriimustavad traati. Nii, et lame ots…
    ümarad tangid – vaja, et saaks teha rõngaid ja igasugu ripatsite otsi jne. Üks olulisemaid, mida vaja. Vaata, et otsad oleksid võimalikult peenikesed (sellest oleneb, kui võikeseid aasasid saad teha).

siin kolm esimest

#44626 Reply
    avekene
    Member

Sooviksin veel selgitusi – millisel juhul kasutada niiti, tamiili, kummi, traati? Mis esemeid nendest erinevatest materjalidest oleks mõttekas teha? Pärliloomade tegemiseks vist traati?

#44627 Reply
    Pisi-Pisi
    Member

Pärliloomade tegemiseks soovitan traati. Tamiiliga on selline lugu, et sellest annab ka teha, aga vahepeal (loe:päris tihti) tuleb sõlmida. Nimelt on nii, et kui jätta asi korraks pooleli, siis tahab tamiil minna oma loomulikku asendisse, st sirgeks tagasi. Traadiga sihukest jama ei ole, traat kipub jälle teinekord katkema ning ühenduskohad jäävad pärast lõdvemad. Selle vastu aitab tamiiliga parandus 😉 (isiklikud kogemused)

#44628 Reply
    urvake
    Member

Tamiil sobis keedele- käevõrudele, traat loomadele. Tamiiliga tegtud loomad ei jäänud vormi hoidma. Mul juhtus tamiil õhem olema ja kõikidest pärlitest ei saanud korralikult läbi panna.
    Tangidena kasutan eksmehest jäänud elektriku tange, kuigi ega neid eriti vaja polegi.

#44629 Reply
    avekene
    Member

Aga milliseid pärleid te nende loomakeste jaoks kasutate? Ja kui jämedat traati? Kust neid ostate?

#44630 Reply
    mdm beadalot
    Member

Pärliloomade jaoks kasutatakse neid nn seemnepärleid – pisikesed ühesuurused. Tegelikult on neid seemnepärleid erinevas suuruses…
    Näit. Colibry omadest või Baltijaama turult (kusjuures tehas võib mõlemal sama olla 🙄 ).
    Traati on kõige suuremas valikus Tiimarites, neid on igas toonid. Kõige värvikindlam on messingust kullavärvi, hõbedavärvi tuhmub suht kiiresti ja värvilistel võib värv maha kooruda (kui näiteks tangidega tahad keerata, aga näpu vahel ohtu pole). Tegelt on see traat igaljuhul suht vähe märgata.

#44631 Reply
    Member

@mdm beadalot wrote:

Pärliloomade jaoks kasutatakse neid nn seemnepärleid – pisikesed ühesuurused. Tegelikult on neid seemnepärleid erinevas suuruses…
    Näit. Colibry omadest või Baltijaama turult (kusjuures tehas võib mõlemal sama olla 🙄 ).
    Traati on kõige suuremas valikus Tiimarites, neid on igas toonid. Kõige värvikindlam on messingust kullavärvi, hõbedavärvi tuhmub suht kiiresti ja värvilistel võib värv maha kooruda (kui näiteks tangidega tahad keerata, aga näpu vahel ohtu pole). Tegelt on see traat igaljuhul suht vähe märgata.

OT:
    Kas seal Tiimarrites valget varvi ca 1mm labim66duga traati ka on?
    Ideaalne, kui plastikkattega …

#44632 Reply
    mdm beadalot
    Member

@Põhjatäht wrote:

OT:
    Kas seal Tiimarrites valget varvi ca 1mm labim66duga traati ka on?
    Ideaalne, kui plastikkattega …

Pole näinud. Plastikkattega? Nagu selline, mida vana televiisori seest leida võib? Ma arvan, et sellist leiab pigem ehituspoodidest. Üks millimeeter on palju seemnepärlitele…
    Seal Tiimaris võib leida valge tekstiiliga kaetud traati, see on tõesti suht paks. Kas tekstiiliga pole ideaalne jah?
    (tekstiiliga on seal veel must ja roheline)

#44633 Reply
    Drex
    Member

Paide ehituskaubas, paksem traat 0.65mm, rohelise plastikkattega, kaks vihti pakis, ja vist oli 60-65.-
    sama 0.60mm, ja ilma katteta, hinda ei mäleta, aga pärlite jaoks hullult paks tundus

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 1,045 total)
Reply To: Õpime tegema asju pärlitest
Your information: