Õlarätikud (juhendid)

Homepage Forums – KUDUMINE – Kootud esemed, mustrid ja juhendid Õlarätikud (juhendid)

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 120 total)
  • Autor
    Postitused
    Guest

Oma “daisies õlasalli sain valmis. Tuli imeilus ja kõik kiitsid. Nüüd plaanis järgmine. Mustri leidsin DROPS-i lehelt: http://www.garnstudio.com/lang/ee/pattern.php?id=3554&lang=ee

Arusaamatuks jäi tee, et kui ma 2 lõngaga koon (2 lõnga korraga näpul – käituvad nagu 1 lõng?), siis kuidas ühte neist kulub vastavalt boolero suurusele ja teist ainult 100 g olenemata suurusest? Ma ei loe kuskilt välja, et vahepeal peaks ainult 1 lõngaga kuduma? või olen pime?

Mercar
    Member

No aga vaata lõngade pikkusi, koos kududes on ju oluline pikkus kõrvuti pannes mitte kaal või jämedus:
    * pisikesele sallile kulub nö põhilõnga 330 m (3 tokki ā 110 m), seega 1 tokist lisalõngast (mida tokis 280 m) jääb väheks ja käsk on varuda 2 tokki;
    * suurimale sallile kulub 550 m lõnga ja 2 tokist lisalõngast (2*280 m = 560m) tuleb ju sinna kõrvale välja.

Guest

Muidugi!! ma ikka täitsa saabas.

kaksti
    Member

Hästi piinlik on küsida, aga kas kellelgi võiks olla DieWolLusti õlarätiku MonBijou esimest vihjet?

Selgituseks siis seda, et tegemist Yahoo grupi “Knitting Delight” KAL-iga. Kõik teised jupid rätist on olemas, aga esimene pdf on müstilisel kombel kaduma läinud ja nüüd saab mustrit ainult tasu eest :(.

Panen pildi ka, ehk tuleb kellelgi ette.

Põhiosa muster ise lihtne vausaba, segane on ainult nurk ja servad, et kuidas ta niimoodi laialt läheb. Tavalise täisnurkse kolmnurgaga saaksin ise ka hakkama, aga selline kuju on täielik müstika. Piltide pealt ei suuda ka nii palju välja lugeda.

Member

Ma arvan, et sealtmaalt, kust ots nö kandiliseks läheb, servades lihtsalt ei kasvatata enam.

kaksti
    Member

Ei, ta läheb otsani ikka teravaks välja, pilt pole just kõige parem ses osas. Aga küsimus ongi just selles kasvatamises. Olen kaks õhtut katsetanud proovilappide peal ja sirgeldanud pabereid täis, no ei tule välja, nii et ilusti ühtlaselt kasvama hakkaks.
    Minu meelest koosneb see kahest võrdhaarsest kolmnurgast, st keskelt ja äärtest kasvatamine toimub ühtemoodi. Aga kuidas täpselt … pea juba huugab otsas 🙄 . Ega ma muidu siit abi palukski, tavaliselt olen saanud kudumismatemaatikaga ise hakkama :)

Guest

Ravelrys on minu meelest suhteliselt palju sarnase kujuga rätte – võta mõni eeskujuks ette, proovi niimoodi asi joonde saada??

Mercar
    Member

Kuna see kooskudumine oli? Kui hiljuti siis kindlasti mul pole.
    Ma mingi aeg salvestasin neid juhendeid omale. Ma võin kodus vaadata, aga väga ei looda. Enda mälu alusel mul sealt vaid 2-3 tk olemas. Nii et tõenäosus väike, et just see olemas.

kaksti
    Member

Mercar: Peaks olema 2011. aasta aprill. See oleks küll tore, kui leiaksid :)

Kiiska: olen ka neid vaadanud, aga kui muster teine, siis on sellest kahjuks vähe abi.

Mul tekkis tegelt üks matemaatiline lahendus veel pähe, katsetan kohe, kui mahti saan.

Mercar
    Member

Kahjuks seda ei olnud :(

kaksti
    Member

No pole hullu. Aitäh ikkagi, et vaeva nägid! :)

Guest

Kas kolmnurksetele õlarättidele on ka keegi pitsi äärde kudunud? Mustri saaksin, aga ei oska välja mõelda mitu silma peaksin üles looma. Rohkem kui ääresilmuseid ju?

Member

Üles sirgele servale? Sinna peaks jah rohkem kui servasilmi on, üles korjama. Nt rütmiga 1-2 või 1-1-2.

Guest

vastupidi, Tahaksin pitsi just nn kaatetite serva. Ülemise ääre jätaks nii nagu on.

sall ise on Daisies Shawl mustirga selle teema teisest postitusest (ei oska linki panna). Kaatetite ääred on (õhk)silmuselised st aasad on olemas. Kudusin paksust maavilasest lõngast nr 3 varrastega. st sall ei ole õhuline udu vaid selline korralik talvine villane õlasall.

Member

Aa, selge, see on tipust alustatud rätt. Seal kehtib sama valem, sest see serv on selline nagu kuklalt alustatud sallidel see ülemine sirge jääb. Et siis vaata, kuidas sinu kudumise käekirjaga, lõngaga ja mustriga parem rütm jääb: kas üle ühe 2 silma ühest või siis kaks korda 1 silm ja üks kord 2.

Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 120 total)
  • The topic ‘Õlarätikud (juhendid)’ is closed to new replies.