Õlaräti muster arusaamatu, palun abi.

Homepage Forums – VARIA – Vanakraamiladu Õlaräti muster arusaamatu, palun abi.

• This topic is empty.
Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • Autor
    Postitused
  • #7390 Reply
    Adelliine
    Member

Peale tihedat sammaste rida peavad tulema justkui nupud, aga ma ei tea, kas mingi viga mustris või olen ise väsinud, et aru ei saa. Read siis peale 4… Kuidas?

Rätt ise selline (klikitav pilt):

#255315 Reply
    capriche
    Member

neljandal real on sammaste vahel asuvate täppide asemel tehtud nupud, ehk sammas ja nupp, sammas ja nupp, 5. rida läheb juba õhuliseks uute kaarte alusringiks

#255316 Reply
    Adelliine
    Member

Aitäh! Ma proovin, kuigi mulle tundub, et sealt tuleb väga tihe lugu… 8)
    Ot, aga see nupp… Harilik nupp tehakse ju 3-4-st sambast, aga pildil need justkui ripuks selle rea sammaste otsas…. 🙄

#255317 Reply
    Member

Kui mu mälu mind ei peta, siis see nn nupp heegeldatakse mitte tavalise nupu kombel, vaid tehakse kettsilmustest, st teed 3-4 kettsilmust ja ühendad need samasse kohta, kust need alguse said.

#255318 Reply
    Kaisukas
    Member

selle asja nimi pole mitte nupp vaid pikoo ja heegeldatakse just nii, nagu pisike_smile kirjutas :)

#255319 Reply
    Adelliine
    Member

Jummel tänatud siis, et ma päris hulluks ennast ei heegeldanud…. Aitäh! Veel proovimata, aga kui see paha tuju mitte hakkama saamisest üle läheb, siis proovin. Igatahes ühele asjale jõudsin veel jälile: heegelnõel oli liiga peenike lõnga jaoks. 🙄

#255320 Reply
    Guest

@Kaisukas wrote:

selle asja nimi pole mitte nupp vaid pikoo ja heegeldatakse just nii, nagu pisike_smile kirjutas :)

Imestasin ka selle nupu kirjelduse üle, mis tundub pikoo. Muide “Heegeldamise piiblis” on see “ahelsilmustest sakk” Niimoodi ei saadagi enam mustritest aru, kui kõike nimetatakse eri nimedega 👿

#255321 Reply
    Adelliine
    Member

Teate, see rätt tuleb imeline, nii ilus muster…. Ja see imelik nupp on jah pikoo :D

Kui räti valmis saan, siis näitan seda kogu ilus.

#255322 Reply
    Verpin
    Member

@vanatädi wrote:

@Kaisukas wrote:

Imestasin ka selle nupu kirjelduse üle, mis tundub pikoo. Muide “Heegeldamise piiblis” on see “ahelsilmustest sakk” Niimoodi ei saadagi enam mustritest aru, kui kõike nimetatakse eri nimedega 👿

offtopic Mis näitab taaskord kui väga oleks vaja, et käsitööraamatute-väljaannete tegemise juures oleks tõlkijal-toimetajal abiks ka tegelikult käsitööga tegelev inimene. 🙄

#255323 Reply
    Adelliine
    Member

Mu rätt kogu oma ilus on valmis:

ja pmbb lisa tuleb veel….

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
Reply To: Õlaräti muster arusaamatu, palun abi.
Your information: