Nutunurk 2/2009

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Nutunurk 2/2009

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 334 total)
  • Autor
    Postitused
  • #246871 Reply
    Must Kitty
    Member

Minul ka löss peal, oleks vaja üks tellimus ära lõpetada, aga käsi ei tõuse.

#246872 Reply
    Member

No nii, nüüd on ka järg vist minu käes, kellel hakkab praeguses töökohas aeg otsa saama. Ülemusel vaja ühest töötajast lahti saada ja nüüd siis järg minu kangutamise käes. Lepingus tobedalt kirjas, et töö piirkond on Järvamaa ja nagu ta ütles, võib ta mind kuhu iganes selles piirkonnas saata ja kui ma ei saa käija, siis tuleb tööleping lõpetada. Peab asja uurima, kas tahab nüüd öelda, et mul ei jää muud üle, kui ise avaldus teha?! Peab ju olema mingi võimalus, et ei peaks ise seda tegema 😈 !
    Oeh, sain nüüd veidi kurta ja teate, kohe palju kergem hakkas :) .

#246873 Reply
    Guest

Kindlasti ei pea sa ise avaldust kirjutama! Seda rõhutatakse alati!!! Tema kohus on muidugi sulle uut kohta pakkuda, aga kui sa sinna ikka mõistliku ajakuluga ühistranspordiga ei saa, siis tuleb koondamine. Hea on endale ikka mõne targema käest töölepingu ülesütlemise asjad üle küsida. Niisama lihtsalt kellestki lahti pole võimalik saada. Ikka erakorraline ülesütlemine. Uus TL seadus on ju selline, et näpuga järge ajades ei saa suurt midagi lihtinimene teada ega aru. Ei pdada olemagi vaja aru saada nagu Hr. R.Lang oli väitnud.
    Prg.89 Töölepingu erakorraline ülesütlemine tööandja poolt majanduslikel põhjustel

1) Tööandja võib töölepingu erakorraliselt üles öelda, kui töösuhte jätkamine kokkulepitud tingimustel muutub võimatuks töömahu vähenemise või töö ümberkorraldamise tõttu või muul töö lõppemise juhul (koondamine).

(2) Koondamine on ka töölepingu erakorraline ülesütlemine:
    1) tööandja tegevuse lõppemisel;
    2) tööandja pankroti väljakuulutamisel või pankrotimenetluse lõpetamisel, pankrotti välja kuulutamata, raugemise tõttu.
    (3) Enne töölepingu ülesütlemist koondamise tõttu peab tööandja pakkuma töötajale võimaluse korral teist tööd, välja arvatud käesoleva paragrahvi lõikes 2 nimetatud juhtudel. Tööandja korraldab vajaduse korral töötaja täiendusõppe või muudab töötaja töötingimusi, kui muudatused ei põhjusta talle ebaproportsionaalselt suuri kulusid.

(4) Tööandja peab töölepingu ülesütlemisel arvestama võrdse kohtlemise põhimõtet.

(5) Töölepingu ülesütlemisel koondamise tõttu, välja arvatud käesoleva paragrahvi lõikes 2 nimetatud juhtudel, on tööle jäämise eelisõigus töötajate esindajal ja töötajal, kes kasvatab alla kolmeaastast last.

#246874 Reply
    Member

Tänud Sulle LoteVanaema! Plaanisin isegi targematelt nõu küsida. Kõikse jamamaks teeb asja see, et lepingus sees Järvamaa piirkond, ja sellega oleks ma nagu kokku leppinud, et võib mind saata igale poole Järvamaal.
    Sinu kirjutisest meeldis mulle kõikse rohkem koht: mõistliku ajaga, ühistranspordiga. Selleks, et ühistranspordiga minna, pean ma teele asuma juba eelmisel õhtul enne viite 😆 , kuna hommikul algab tööpäev 6.45 ja mina jõuaks kohale umbes 8 palku 😳
    Kulud oleks ka tunduvalt suuremad, kuna seal tunni hinne tunduvalt väiksem ja tööl käimise kulud tunduvalt suuremad. 😈

#246875 Reply
    Guest

Tööinspektsiooni kodulehelt võib kasulikku infot saada. Olemas ka infotelefon. Peamine, kui vaidluseks läheb, on tähtaegu mitte maha magada.

#246876 Reply
    eria
    Member

Oh issand pea lõhkeb juba nendest jaburatest kokku sattumustest. Täna hommikul tuli inimene ja rääkis mu enda töötajast selliseid asju mille peale ütlesin „Oh see pole tõsi, ma ei usu, ta ju ütles….“
    Ja siis jõudsin koju ja kuna koer haukuma hakkas millele tegelikult ma tavaliselt ei reageeri ja nüüd nagu oleks keegi mind sundinud seda ust avama, nägin seda mis kinnitas 100% selle inimese juttu. No milleks oli seda kõige vaja??? Ja mida ma nüüd selle teadmisega peale hakkan ? k….r no kisuvad vägisi südame tükkideks!.

😳

#246877 Reply
    Member

Millal see tõbi ometi mööda saab? Juba nädal aega, oleks aeg taanduma hakata.

#246878 Reply
    Joosu
    Member

Ja minu suur kutsa on haige ning ma ei tea, kas peabki hommikuni vastu.
    Nii paha tunne on, kurb, kurb ja õues on vastik tuul, külm ja kõle.
    Vastik aasta, võiks juba läbi saada, liiga paljust olen sel aastal ilma jäänud ja nüüd veel lõpuks mu suur kutsa ka……………..,

#246879 Reply
    Member

@Joosu wrote:

Vastik aasta, võiks juba läbi saada…

Täitsa nõus.
    Aga kutsale pai. Ja jõudu.

#246880 Reply
    tintsik
    Member

Kalli Sulle, Joosu!

#246881 Reply
    Annyliis
    Member

:`( ole tugev!

#246882 Reply
    Drex
    Member

@Joosu wrote:

Vastik aasta, võiks juba läbi saada,……………..,

Täiesti nõus

#246883 Reply
    Minuliisu
    Member

Joosu ole tugev ja pea vastu. See aasta on tõesti jube. Ka minu perel pole siin midagi head kahjuks :S

#246884 Reply
    Mareli
    Member

Aga mina ei tea, mis hiirtega peale hakata. Pole sellist asja varasematel aastatel olnud, et pressivad igast praost sisse ja viivad laualt kausist kommid ka minema, kui auku ei mahu, jätavad kommi augu ette ja siis käivad seal krõbistamas. mul on majas nüüd kõikidel seinaaukudel kommid ees. :D
    Mees püüdis neid lõksudega, aga ta sõitis Lätti, mina neid lõkse ei puudu, nüüd olengi siin hädas, jooksevad mu pikali majas. Koer ka sinder magab rahus, hiiri ei püüa. Kassi pole. 🙄 Nüüd Jossu kindlasti irvitab, et pakkus mulle äsja kassipoega, miks ma ei võtnud…nagu karistus nüüd. :(

#246885 Reply
    tintsik
    Member

Minul oli 1 hiir paar nädalat tagasi toas. Kassu püüdis ta kinni. See oli tema esimene päris-hiir. Meil on kamina all puude panemiseks auk ja selle taga õhutõmbeauk, see on ainus koht, kust ta tuppa sai. Kassist oli kasu :D

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 334 total)
Reply To: Nutunurk 2/2009
Your information: