Nutunurk 2/2009

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Nutunurk 2/2009

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 271 through 285 (of 334 total)
  • Autor
    Postitused
  • #247081 Reply
    Guest

Mulle öeldi, et üldjuhul tehakse ikkagi üldnarkoosiga. See oli minu esimene narkoos ja minul küll mingeid valusid v paistetusi polnud. Olin veidi vaid uimane sellel päeval.

#247082 Reply
    Member

@virbi wrote:

Arvan et plaaniliselt mandliopile minna ikka parem. Ma ise sattusin erakorraliselt, ükski rohi enam ei mõjunud ja kui peale narkoosi ärkasin ei tahtnud ise ka ennast peeglist vaadata 😯 , terve pea oli ikka totaalselt paistes suu kinni ei läinud ja tundus et suunurgad on kõrvuni lõhki :D
    Nüüd vaja veebruaris väiksema pojaga mandliopile minna (plaaniliselt ja ootasime ka terve aasta), tehakse tal küll narkoosis aga seda hilisemat aega ma ei taha hästi ette kujutadagi…

Mina käisin poistega 5.aastaselt – ühel mandlid ja teisel adenoidid (mis nüüd tagasi) ja mitte miskit hullu polnud . Õhtul nõudsid süüa ja kui arst lubas jäätist rohkem süüa kui muidu siis poisid keeldusid 😆 Valu polnud kah miskit suurt , igatahes kergem varjant kui minul oli 😉

#247083 Reply
    Guest

Mina käisin poistega 5.aastaselt – ühel mandlid ja teisel adenoidid (mis nüüd tagasi) ja mitte miskit hullu polnud . Õhtul nõudsid süüa ja kui arst lubas jäätist rohkem süüa kui muidu siis poisid keeldusid 😆 Valu polnud kah miskit suurt , igatahes kergem varjant kui minul oli 😉

Mul õde oli neljane, kui adenoidid ära lõigati ja ka paranes väga kiiresti. Tundub, et üldjuhul on nii, et mida noorem, seda kergem taastumine.

#247084 Reply
    jaanika1
    Member

Mina pidin eile 8-aastase pojaga minema lõikusele, aga kuna verepilt oli korrast ära (selgus alles haiglas) lükati edasi märtsi kuusse. Ma ikka meeletult kardan seda opi-järgset aega.

#247085 Reply
    Guest

Meie kooli õpetajatest suurel osal on lasteia-ja kooliealised lapsed.
    Eile oli pealetunde suhtlusringis jutt sarnane.
    “Kas teil on juba täpid?” “Jaa, meil on juba ilusad täpid.” “Ei, meil ikka veel pole.” “Oh, ma tegin kõik selleks, et meil ka täpid tuleks ja lõpuks ometi!”
    Vaat nii pikisilmi ootavad meie emmed laste tuulerõugetesse nakatumist. 😉

#247086 Reply
    Member

Mina pole alates aastast 1973 (varem mind lihtsalt polnud 😉 ) mingeid täppe saanud ja ka kõik teised nakkushaigused on põdemata 😥 .

#247087 Reply
    Guest

Sul on siis ülim immuunsusresistentsus. 🙄

#247088 Reply
    stuart
    Member

Khm. Ei tea miskit. Mul on kodus ka üks sihuke ülima immuunsusresistentsusenäidis, kes siis, kui sõbra laps tuulerõugetes oli, ka kiitis, et näädsa, pole neid põdenud, ju immuunsüsteem nii hea.

Mõne aja pärast oli palavikus, ei taibanud, et mis viga, järgmine hommik ütlesin siis, et vaadaku peeglisse… ja olidki käes :P

#247089 Reply
    Guest

Sellepärast meie õpetajad niiväga rõõmustavadki oma väikelaste täppide üle. 😆

#247090 Reply
    Member

Minu kolmene sai täpid eelmisel suvel, lasteaiast muidugi. Ja need kel tookord täpid saamata jäid ootavad pikisilmi, et järjekordse täpilainega pihta saada. Õigemini täppe ootavad rohkem emmed-issid.
    Pean ütlema, et midagi lahedat see küll ei olnud. Kõik võimalikud kohad olid ohtralt täppe täis. Suure nutuga saime vahest täppidele rohtu panna ja pissimine oli ka väga out tegevus. Ikka väga keeruline oli plixile selgitada et täppidele tuleb rohtu panna ja et pott ei ole süüdi, et pissida on paha ning kratsides lähevad täpid veel hullemaks ega parane ära.
    Arvan, et kahe – kolmestel ei peaks küll neid täppe veel niiväga ihaldama, küll jõuavad neid veel põdeda.
    Ise põdesin 8-selt ja läks tunduvalt valutumalt, kui minu lapsel peaaegu kolmeselt.

#247091 Reply
    Guest

mina sain oma mandlitest lahti selle aasta alguses…ja toimus ka üldnarkoosiga mulle anti ka valida kumba ma tahankas üldnarkoosi või kohalikku tuimestust ga kuna mul pole valuläve ollagi siis valisin ikka ülsnarkoosi
    ema naerab siiamaale kuidas ma iga nelja tunni tagant keskmiselt tund aega oma valuvaigisteid sisse higistasin(nohh eks mul ole ka ekstra madal valulävi) ja kuidas ma mingi nädala pärast avastasin et öösel ei pidanudki valuvaigistit “alla higistama” ja kuidas kahe nädala pärast peale oppi unustasin valvaigisti võtta…
    närvidele käis võibolla kõige rohkem see kuidas ma ei saanud süüa kõike mida ma tahtsin nii kirjutasin omale terve nimekirja mida siis süüa tahan kui see “kohustuslik” 2 nädalat jogurti ja jäätise dieeti otsa sai (neid asju ei taga siiani näha) aga kehakaalule mõjus küll hästi smile_sik selle kahe nädalaga tulid kõik üleliigsed kilod mis veel raseduse ajast peal olid maha…

#247092 Reply
    Guest

Minul alles kuues päev, aga ma ei taha juba praegu mingit jäätist, jogurtit, pudingut näha. Korralikult läbi närides suudan juba pehme kattega võileiba süüa ja isegi kartulisalatit. Praegu tundub küll, et minu suur magusalembus sai mingil määral tänu mandlite opile oma lõpu. Iga päev unistan, et ühel heal päeval peavad need valud ka ju järele andma 😆

#247093 Reply
    Silpsolps
    Member

Mina loen ja imestan. Mul ka mandlid ära lõigatud, vist oma 20 aastat tagasi. Ei mäleta, kas tõesti võtsin peale oppi valuvaigisteid? Kohalik tuimestus oli, istusin toolil ja nägin-kuulsin kõike. Praktikant lõikas ja professor seisis kõrval. Juba sama päeva õhtul sõin Komeedi kommi. Kuidagi lihtsalt ja valutult läks mul! 😆

#247094 Reply
    Member

Mul sama lugu, mandlid lõigati, kui olin nii 10-11 aastane, kohaliku tuimestusega, kõige hirmsam asi oligi see kohutavalt pika nõelaga süstal, millega tuimestust tehti :). Istusin toolis. Mingeid valuvaigisteid polnud vaja ja pisut halb oli ainult see opipäev, selle veetsin voodis. Edasi oli kõik OK.

#247095 Reply
    Mercar
    Member

Eks kõik sõltub opi suurusest. Normaalselt on mandel justkui seen- lühikese”jala” abil kinnitub kurku. Kui on palju põletikke jms olnud siis on sageli liited- st kinnitub paljudest kohtadest ja lõigatav ala on palju suurem. Vähemalt nii sain omal ajal opiarstist aru. Mida suurem ala lõigatakse- seda suurem ala ka pärast valutab ja paraneb.

Viewing 15 posts - 271 through 285 (of 334 total)
Reply To: Nutunurk 2/2009
Your information: