Nutunurk 2/2009

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Nutunurk 2/2009

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 334 total)
  • Autor
    Postitused
  • #6919 Reply
    LaanteLaps
    Member

😥

#246812 Reply
    Member

Nüüd tulen ja nutangi. Igasugused jamad muudkui. Naabrid tellisid kanalisatsiooni kaevama ja need töömehed said oma kopaga veetrassile pihta. Tekitasid naabrile akna alla natukeseks ajaks purskaevu. Nüüd kolm maja ilma veeta. Meil ka vett pole. Öeldi, et homme õhtul võib-olla saab mitte enne. Muidu ei olekski nii vihane aga peale lõhkumist ei hakatud mitte kohe parandamisega tegelema vaid töömehed viskasid sirakile muru peale puhkama ja suitsetama. Nädal varem läks kanalisatsioon umbe. Siis need samad töömehed käisid kohal kratsisid mune sülitasid naabri aeda ja läksid minema. Terve päev läks neil aega, et toruabisse helistada. Super töömehed, tänase päevaga suutsid tekitada kohutava pasahaisu ja vee puudumise ja kõik.
    Ja internet on ka vahelduva eduga. Majja tulevad mingid iidsed telefoni juhtmed, mis tähendab seda, et digi tvd ka ei saa. Ja sateliit ka ei toimi, sest naabri krundil kasvab suur vaher mis takistab meie levi. Varsti siis telerit enam ei näe 🙄
    Vett tahaks.

#246813 Reply
    Mercar
    Member

Pille Valku enam ei ole 😥

#246814 Reply
    Annyliis
    Member

Tänu masu´le ja analoogtv täielikule kadumisele, jäävad paljud telekad vist tummaks :evil:. K.a. minu, kui just imet ei juhtu. Mis siis muud kui hakkan tuttavatel tihedamini külas käima.

#246815 Reply
    Member

Mercar, jah, see on nii ootamatu-uskumatu!

#246816 Reply

Jah, Mercar, ka minul on sellepärast kurb smile_1274

#246817 Reply
    Member

@Mercar wrote:

Pille Valku enam ei ole 😥

Kuulsin-lugesin eile seda kurba uudist. Tema loengud olid alati väga huvitavad. Väga hea õppejõud. 😥 smile_1274

#246818 Reply
    Member

@Annyliis wrote:

Tänu masu´le ja analoogtv täielikule kadumisele, jäävad paljud telekad vist tummaks :evil:. K.a. minu, kui just imet ei juhtu. Mis siis muud kui hakkan tuttavatel tihedamini külas käima.

Meie maksame praegu interneti eest 500 ja lauatelefoni eest 100, kokku 600 siis. Kolmikpaketiga, mis sisaldab digi-tv, interneti ja lauatelefoni, liitudes hakkaksime maksma kokku 462.- On ka odavamaid pakette, hinnaga ca 300 ringis. Nii et tegelikult lausa võidaks. Tõsi, inimesed, kel praegu internetti pole, lauatelefoni pole, kaabeltv pole, st ei maksa praegu millegi eest, nende kulutused tõesti tõusevad.

#246819 Reply
    Mercar
    Member

@Sussi wrote:

Tema loengud olid alati väga huvitavad. Väga hea õppejõud. 😥 smile_1274

Jah…
    Mulle oli ta veel aastaid naabrinaiseks. Lapsepõlvesõprade emaks…

#246820 Reply
    Annyliis
    Member

@Muhv wrote:

Tõsi, inimesed, kel praegu internetti pole, lauatelefoni pole, kaabeltv pole, st ei maksa praegu millegi eest, nende kulutused tõesti tõusevad.

Ma pidasin silmas neid, kellel küll analoogtv on, kuid elavad “digivaeses” piirkonnas. Ning neid, kellel majanduslik olukord ei võimalda lihtsalt digiboksi soetada (lisaks veel võimendi, kui elad näiteks maapiirkonnas, kus nõrk levi). Iga lepingu ja liitumisega ju kaasnevad väljaminekud, kas siis kohe või järelmaksuga, vahet pole. Kui aga inimesel lihtsalt sellist raha välja käia ei ole, siis tuleb sellisest hüvest loobuda. :(

#246821 Reply
    Mercar
    Member

Aga see-eest on rohkem aega käsitööks ;)

Mul on starmani kolmikpakett (TV, net, tel) aga pole telekat- juba aasta aega ilma telekata elanud. Täitsa hea ja rahulik…

#246822 Reply
    Must Kitty
    Member

@Annyliis wrote:

Mina ostsin digi-boksi, 6 eesti keelset kanalit ja ühekordne väljaminek 1000 kr ringis.
    Kodus pole mul mingit vajadust interneti järele, samuti pean hetkel Via-Sati ja muid taevakanaleid priiskamiseks. Kunagi,kui laps juba suurem ja käib koolis, on teine asi.
    Olen oma sat-tv vaimustuse juba kätte saanud ja üle elanud (Kuressaares oli see võimalus juba üle 20 a tagasi) ning hetkel ei ole mingit tahtmist võõrkeelset filmi jälgida.

#246823 Reply
    Member

Ma tahtsin ka öelda, et telekas pole küll asi, mida taga nutta. Naistevahetus, võsareporter, Edgar-tv ja muu. Piisab saatearvustuste lugemisest. Digivaestes piirkondades kvaliteetkanaleid ju niikuinii ei näe.

Pille Valgule panen mõttes küünla minagi (tema teisepoolega oleme aastatepikkused väga head töötuttavad).

#246824 Reply
    Member

Digivaeses kohas on küll probleem jah, aga mis puutub digiboksi, siis viimasel ajal üks kampaania lõpeb, teine algab ja kõik pakuvad nende käigus tasuta seadmeid tähtajalise lepingu puhul (aga kui muud enam niikuinii ei näe, siis pole vahet, kas vaatad tähtajalise või tähtajatu lepinguga), mis tähtaja lõppedes jäävad kliendile.
    Ma ei väida, et digitv-le üleminek pole probleem, ma vaataks ise ka hea meelega oma vanast telekast toaantenniga oma 3 kanalit edasi, sest mind ei ahvatle need 50+ kanalit, et mu lapsed rohkem teleka ees passiks. Ma lihtsalt juhtisin tähelepanu, et kes veel pole lähemalt tutvunud, siis tasub aegsasti uurida erinevaid võimalusi ja pakkumisi, sest kohati on need päris normaalsed.

#246825 Reply
    Member

Meie saime digiboksi kampaania käigus tasuta, minu meelest ka neid jagatakse ühtelugu niisama. Kodulahenduse paketist kasutamegi tegelikult ainult internetiteenust, lauatelefoni torkan vahel harva seina, kui vaja mõnele teisele lauatelefonile helistada (seda juhtub tänapäeval ju harva), ja digiboks annab hea internetikiiruse (meil kolm arvutit seal otsas), ükski odavam elioni pakett nii korralikku internetti ei paku, sestap maksamegi teleka eest, mida meil pole.
    Hullem on see, et hõreda asustusega piirkondadesse teenusepakkujad eriti innukalt oma kaableid vedada ei viitsi, tean inimesi, kes on aastaid pidanud ootama, ja mitte ainult kaugel “perifeerias”, vaid samamoodi Tallinna lähiümbruseski.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 334 total)
Reply To: Nutunurk 2/2009
Your information: