Nutunurk 1/2010

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Nutunurk 1/2010

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 301 total)
  • Autor
    Postitused
  • #7644 Reply
    Member

Siin teie katkistest hammastest lugedes tuli mul yks juhtum meelde. Umbes 15 aastat tagasi olin ämmal laudas abis. Kylm ilm, paks jope seljas. Lehm lykkas oma sarve mulle jope alla. Aga kuna ta kohe sarve kätte ei saanud, läks paanikasse ja enne kui mina jöudsin reageerida, oli lehm mind vastu veetoru tömmanud. Huul katki ja hambal tykk väljas. Ja see, mis hambast alles oli, oli ilusasti rooste värvi. Nägu nutune, piss pyksis – jube valus oli.

#262806 Reply
    Guest

Loomade pärast on õnneks hambad suus, aga mõned korrad elu jooksul on mul küll seda tunnet ette tulnud, et pilt nagu multikas kus sädemeid lööb silmist ja ühest 25a tagusest korrast ka eluaegne jälg.
    Olin kolhoosis zootehnik ja pidin igal kuul noorloomadel mõõtmise teel kaalu määrama st oli selline pikk kollane mõõdulint millel kaalud märgitud ja mis tõmmati loomal esijalgade tagant ümber rinna, vastavalt rinnaümbermõõdule sai siis lindilt kaalunumbri. Seega pidin igal kuul sadu sarvloomi ”kallistama” Söödaga oli tol ajal kehva ning pullmullikad kasvasid ikka 3-4 aastat (normaalne oleks max 1,5a) enne kui said lihakombinaadiks vajaliku kaalu. Sarved kasvasid see-eest korralikud. Järjekordset looma mõõtma hakates pressisin ennast kahe 450-kilose vahele, viskasin lindi üle selja ja kummardusin et ots kõhu alt kätte saada, aga samal hetkel sahmas pull peaga minu poole, sest ega neile see kõhu all siblimine ei meeldinud ja nii et tema sarvejurakas tabaski täpselt minu otsaesist. Auuuu….. Silme eest lõi mustaks ja sädemed sähvisid. Pilt õnneks päris eest ei läinud ja prillid jäid terveks. Tänapäevani on otsa ees pealuu sees korralik ebamugavust tekitav lohk, vat ei tea mitu % mõistust selline vigane pakend küll vähendanud on. :?
    Ühel teisel korral samas laudas arvas jälle kõrvalt tegelane samal ajal kui teise alla kummardusin, et paras aeg sarved tagumikku lüüa ja nii ma ootamatult tundsin kuidas jalad maast kerkisid. Päästis, et oli talvine aeg, topelt püksid ja korralik vene puhvaika. Kõigi nende oblakate peale pole midagi imestada, et selg streigib ja 1,5 jalga on veel töökorras. 😈

#262807 Reply
    helikene
    Member

Mees tegi täna avarii, ise terve, aga auto… 😈

#262808 Reply
    Member

Ma olen peaaegu kolm kuud olnud arsti juurde pääsemiseks järjekorras , rohud otsad ja nüüd täna hommikul selline lumi maas ,et ma ei suutnud bussijaamagi käia kuna lumi lausa üle põlve ja vägevad hanged ka . Ja tuleb aga aina juurde. Oma autod on nii lume all ja alles eile sai kõik puhtaks roogitud 😥 😥

#262809 Reply
    Triin27
    Member

Ma ei saanud hommikul uksestki välja ,ka lumevangis .

#262810 Reply
    Annyliis
    Member

@pirre wrote:

…lumi lausa üle põlve ja vägevad hanged ka . Ja tuleb aga aina juurde. Oma autod on nii lume all ja alles eile sai kõik puhtaks roogitud 😥 😥

Uudistes nimetas ka, et Raplamaal on üks kohti, kus kohe eriti palju lund on. Ja nii ongi, ma käisin hommikul lund rookismas (kuigi see mulle keelatud on) ja nüüd ei suuda selga ära valutada. 😳 Huvitav, palju seda valget veel taevast kavatseb tulla? 😈

#262811 Reply
    Triin27
    Member

@Annyliis wrote:

@pirre wrote:

…lumi lausa üle põlve ja vägevad hanged ka . Ja tuleb aga aina juurde. Oma autod on nii lume all ja alles eile sai kõik puhtaks roogitud 😥 😥

Uudistes nimetas ka, et Raplamaal on üks kohti, kus kohe eriti palju lund on. Ja nii ongi, ma käisin hommikul lund rookismas (kuigi see mulle keelatud on) ja nüüd ei suuda selga ära valutada. 😳 Huvitav, palju seda valget veel taevast kavatseb tulla? 😈

Hanged jah üle põlve siin Lääne-Virumaal ka .Andis ennast välja kaevata . 😯 Niipalju lund pole kohe tükk aega näinud . 🙄

#262812 Reply
    meery
    Member

Kummaline muidugi, et talvel lund sajab!? Aga kahjuks Eesti kliimas on neli aastaaega. Ja talvel võib isegi lund tulla.

#262813 Reply
    Annyliis
    Member

@meery wrote:

Kummaline muidugi, et talvel lund sajab!? Aga kahjuks Eesti kliimas on neli aastaaega. Ja talvel võib isegi lund tulla.

Hmm… 9chin

#262814 Reply
    Member

Käisin natuke aega tagasi lund kühveldamas. Lootsin, et algav nohu saab õues külma ja laseb jalga, aga vist läks vastupidi. Külmavärinad on ja nina läheb ka järjest kinnisemaks.

#262815 Reply
    Member

Meil hoovis lund nii palju, et naabrimees läeb laenab vetelpäästest lausa traktori, et veidi ära vedada.
    A mulle meeldib see valge ollus. Tulgu aga tulgu juurde. Tühja sest, et käed valutavad ja selg viimasel ajal “torgib”, ikka tulen lõunapausi ajal ekstra selleks koju, et lund lükata. Nii saab ikka aastaaegade vahetumisest aru ka. Muidu viimased aastad ongi juba vaid 12 kuud sitta suusailma.

#262816 Reply
    Member

Ma siis rookisin seda lund ja nüüd need käed… 🙄 😈

#262817 Reply
    Guest

Ma pidin edasijõudnute käsitöö kursusest loobuma ja see jäi hinge kripeldama 😥 MASU noh, aga õnneks on olemas isetegijate kokukad 😉 Lubasin endale, et söön vähem kommi ja ehk saan selle arvelt sügiseks kursuse raha kokku 😉

#262818 Reply
    Mercar
    Member

Enne jõulu läks katki pesumasin. Trumlist tuli ära üks neist plastmass ribadest mis pesu nö segavad. Kuna kohe polnud aega parandada ja tunus et masin peseb ikka pesu, siis pesin mitu masinatäit pesu. Osa riideid olid vaid korra seljas olnud. Nüüd on auklikud…
    Ja kus masinat parandada saaks? Ei tea. Kodus parandusmeest oodata pole aega. Kuhugi transportida masinat pole võimalust…

Eile ütles üles el. pliit. Kui seinas on siis ahi läheb kuumaks (ükskõik kas mingit nuppu keerata või ei) ja kõik pliidiplaatide nupud lülitavad sisse-välja vaid pliidi ahju valgust.
    Elan üürikas, omanikuga keelebarjäär. Ei tea kuna asjad korda saab. Ei tea isegi kuidas seda omanikule seletada… 😥

#262819 Reply
    Annyliis
    Member

Mercari jutu peale mõtlesin, et kirjutan ka meie ja tehnika vahelised suhted siia 😈 . Nimelt aasta lõpus ütles emal mobiiltelefon üles, õigemini ta töötab, kuid on pilditu 😯 . Seejärel sõitis emps paar päeva põleva akutulega, kuni teepeale jäi. Hmm, toodi siis linnast uus aku ja pandi peale.
    01.01 käis klõps ja telekas oli pilditu 😯 , nutumaik kurgus otsisime lahendusi, õnneks leidsime. Meenus, et paari kuu eest oli onu uue “digiteleka” muretsenud ja vana seisis niisama. Väike, kuid pilt on ees ja häält ka olemas. 🙄 Super. Siis, kui käisime seda televiisorit Läänemaalt ära toomas, hakkas see va punane akutuli jälle põlema. Õnneks teepeale selle külma ilmaga ei jäänud. Julmalt külm oli selle aasta esimene päen. Selgus, et ilmaasjata olime uue aku lasknud panna, hoopis mingid harjased olid kulunud 😯 … õrrr.

Kõige selle peale ei osanud nutta ega naerda, vaid hirmuga tiigriaastale silma vaadata ja oodata, mis veel juhtuma hakkab. smile_pkl
    Õnneks Mang (Maalehes) oma jutuga väga ära ei hirmutanudki 🙄 .

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 301 total)
Reply To: Nutunurk 1/2010
Your information: