Nõuka aeg

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Nõuka aeg

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 256 through 270 (of 366 total)
  • Autor
    Postitused
  • #53155 Reply
    anuuuna
    Member

Minu isa töötas NL aja lõpul tapamajas, mille kõrval asus kondiitritöökoda. Ema-isa jutu järgi olevat meie pere lastel (kõik sündinud 80′ aastatel) pidevalt kanakoivad hambus, vorsti-viinereid ei jõudnud ära süüa ning kooke-torte niisamutigi. Isa tõi meile pidevalt suurte kotitäite kaupa koogiservasid ning tahvlišokolaadi ning vana elektra grillfunktsiooniga sai pidevalt broilereid grillitud. Igaks sünnipäevaks tegid kondiitriäri toredad tädid suure šefiiritordi, mis oli just selle numbri kujuline, mitmes sünnipäev oli.

Ise ma kahjuks sellest suurt midagi ei mäleta (olen sündinud 1985. a), kuid eks see töökohast asjade kõrvale panemine oli tol ajal vast popp küll, ju siis suure isamaa tagant ei olnud kuigi patt varastada.

#53156 Reply
    Member

Mind täitsa üllatas kui palju asju ma ära tundsin piltidelt, eriti et ma 85nda aasta väljalase.

Mäletan ka, et täitsa väiksena kui oskasin lugeda suuri tähti, väikseid veel mitte, istusin kempsus ja lugesin vanaisa raamatut. Väikeseid ei osanud aga seal oli suurte tähtedega NATO. Mina siis padavai vanaema juurde, et vanama vanama misasi see NATO on. Vanaema ehmatas ja ütles, kuss laps, NATO on paha asi, ära seda sõna ütle :P

Magustoiduks tegi isa vahel hapukoort kakao ja suhkruga. Ja hiljem oli poes briketijäätist. Koolivormist mina pääsesin, läksin kooli esimesel aastal kui vormi enam ei olnud.

Ema töötas veevarustuses sekretärina ja sellest tulenevalt oli üks mu lemmikmänguasju need pappkaardid, millel olid augud servas ja kuhu käisid värvilised plastmassjublakad. Mulle meeldis mustreid teha servadesse. Ega ma ei teagi, mille jaoks nad tegelikult mõeldud olid. Mul eriti mänguasju polnud, mängisin nende kaartidega ja isa õlivärvide tuubidega. Põnev oli ikka.

Midagi ma tahtsin veel öelda aga täitsa meelest läks heh. No eks kui meelde tuleb, tulen ütlen :P

#53157 Reply
    Hetty
    Member

Kas keegi arvab ära mis see on – mina tean

#53158 Reply
    Member

Föön? :D

#53159 Reply
    Hetty
    Member

Ei ole föön 😆

#53160 Reply
    Member

elektriline tolmuhari?

#53161 Reply
    Hetty
    Member

@trebla wrote:

elektriline tolmuhari?

Täitsa õige!! 😆 Selle leidis poeg oma maja lakast kui seal inventuuri tegi ja seal on veel igasuguseid huvitavaid leide. Muide see käsitolmuimeja täiesti töötab. Nimeks “VETEROK-2” -venekeeles

#53162 Reply
    Guest

Kas sellega puhastati auto istmeid?

#53163 Reply
    stuart
    Member

Vene ajal oli vast neid puhastatavaid autoistmeid üsna vähe, pigem pakuks et oli pehme mööbli vms jaoks.
    Tuli meelde, et kuskil kapis peaks olemas olema ka üks lukskodumasin, nimelt minitriikraud. Imehea korkide läbilaskmiseks, muud sellega küll teha ei saanud 😆

#53164 Reply
    Hetty
    Member

Ka rõivaid võis sellega ehk puhastada 😆 , näiteks talvemantleid või midagi sarnast. Endal kogemused kahjuks puuduvad.

#53165 Reply
    Member

@Mirjam wrote:

´samopljuika´

smile_sik smile_sik smile_sik

#53166 Reply
    ussicke
    Member

Ah selle junnjuuretise kohta käiski siis käitumisõpikust see lause, et “lubamatu on niisutada ripsmetušši süljega ning seda ka sõbrannadele kasutada anda”… Ja mina mõtlesin, et mida sääl sülitada….

#53167 Reply
    Guest

Jaah.. Selline asi oli isegi mul olemas :D Kuskilt sahtlist kunagi leidsin. Aga kuna ei teadnud kuidas täpselt kasutada, siis suurt vajadust selle järgi ei tekkinudki.

#53168 Reply
    Guest

Junn- või miski muu juuretis…, 🙄 …. aga eks tollel kaugel ajalgi tahtsid naised kenad välja näha ! Ja tegelikult “töötas” hästi too kulmude- ja ripsmetušš (võib-olla kasutaks praegugi, kui saada oleks 😉 ) !

#53169 Reply
    Member

Meelde tuli – halb mälestus nõuka ajast – karupüksid! Brrrr.

Viewing 15 posts - 256 through 270 (of 366 total)
Reply To: Nõuka aeg
Your information: