Nõuka aeg

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Nõuka aeg

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 366 total)
  • Autor
    Postitused
  • #1010 Reply
    Kail
    Member

Mõtlesin, et kirjutaks natuke sellest ka, kuidas omale asju tehti, kui midagi saada polnud. Puhas käsitöö ju!
    Sukkpüksid– neid polnud müügil aga jalga oli vaja midagi panna. Osteti laste puuvillased sukkpüksid ja lõigati laba osa ära, siis aeti niit üleühe silma läbi, sõlmiti kinni ja harutati järgi jäänud silmad üles. Saigi naiste sukkpüksid, alt vähe lötakas jäi aga sellest polnud midagi :)
    Uhke kott– kilekotte ei olnud meil olemas veel. Kellel oli maal või turbatööstuses käsi sees, selle käest äriti turbakotte. Need olid tugevast, paksust kilest ja ilusate kirjude kirjadega (kollane ja pruun?) ja jumal teab, mis sina üldse kirjutatud oli :) . Sellest turbakilest lõigati šablooni järgi koti lõiked, õmmeldi kokku ja servad palistati paelaga ära. Neid kotte kanti käeotsas ikka väga palju.
    Kas kellelgi on lisa pakkuda? :)

#52901 Reply
    Rees
    Member

Jee, isegi minul olid sellised sukapüksid… 😉
    Olen nii noor, et mäletan n.ajast ainult lõputut järjekordade seismist, midagi head nagu ei tule ettegi. Aa, ja lahedalt tühja riietepoodi mäletan ka, kus reas olid puuvillased ja flanellist kittelkleidid kümnes suuruses.

Aga naised olid tol ajal kole nutikad tõesti. Müts maha!

#52902 Reply
    kikukas
    Member

Minul tuleb kohe meelde, kui poeg käis ca 6-ndas klassis, käisime Suure-Jaani toidupoes, äkki hõikab: ” ema, tule vaata, uduheeringat müüakse!” Mina muidugi, et kus kus? Lähen siis leti äärde, see jumala tühi, ära kah pestud, mitte midagi müüa ei olnud, ei liha ega kala. Poiss ütles siis, et see on uduheeringas. 😈 Millegipärast see on mulle meelde jäänud.

#52903 Reply
    Drex
    Member

Egas jah midagi polnud saada, aga nutikas pidi olema küll :D

samas oli selle suure laia vanemaa peal suht odav reisida. mäletan, et tavaliselt reedel (no suvel kord kuus ikka), oli pisuke jutuajamine, et kuhu sõidame.. lenskasse või riiga, bensiin ei maksnud kah miskit erilist. rongipilet õpilasele ja ka üliõpilasele maksis lenskasse 2.50 rubla puhtmuidu ju.
    Musta mere ääres käisin kuskil 9 klassi lõpul. Mäletan, et sain kaasa vist 190 rubla, ja sellega tuli vabalt kolm nädalat välja.

Lapsed olid väiksed, siis polnud mingiseid pamperseid, ikka marlimähe, aga see nii vastik vist, et aastastena nad ei kasutanud enam, lapsed käisid potil.

Teleris oli ka kaks programmi ETV ja KTV (vene).
    kinopilet oli 20 kopikat ja tallinnast paide sai õpilaspiletiga 70 kopikaga
    tramm oli 3 kopikat, troll 4 ja buss 5kopsi

#52904 Reply
    Nicole
    Member

öeldagu, mis öeldakse, aga kihvt aeg oli 😉
    tegelikult oleme me rikas põlvkond, et nii erinevaid aegu näinud oleme.

#52905 Reply
    Susa
    Member

Mõtlesin just ükspäev, et praeguse aja lastel nagu polegi millegi poole õhata, kõik on kättesaadav mida hing ihkab!

Aga kui ma endale uued vildikad sain – oi ma mäletan seda tunnet!! Mitu päeva joonistasin jutti ja tühjaks nad saidki. Siis täideti neid piiritusega (vist oli nii :m8hh: ) Peale seda ajasid nad koledasti värvi välja, aga ikkagi töötasid!
    Ja suured plastmasspurgid – sinised ja roosad – on meelde jäänud. Purkides olid pähklid šokolaadis :)
    Ja paraadid olid kiftid tegelt! Õhupallid ja lipud ja suured valged paberist rahutuvid ja nelgid! Ja lambipostide otsas olevatest megafonidest lasti reibast marsiviisi :P
    Ja siis kui pikk sai müügile tuli, olid vinged järjekorrad! Ja kõik ostsid ikka 5 saia ja 10 saia korraga :)
    Suured plastmassist patsimummud on ka meeles. Ja pisemad puidust sinised ja punased, kus lillekesed peale olid maalitud.

#52906 Reply
    kikukas
    Member

Minul tuleb meelde, et viisin Tallinnast emale Soomest saadud kohvipaki, see oli selline brikett, et kui paki lahti tegid, läks pehmeks, aga kui kinni oli, siis oli pakk kivikõva. Ema tegi paki otsast lahti ja pakk läks pehmeks, ehmatas nii ära, et see enam ei säili ja müüs ruttu naabrinaisele maha. 😆 😆 😆

#52907 Reply
    Nicole
    Member

mul on üks väike plastmassmumm veel alles ja üks lillemumm. ja kaks südamekujulist juukseklambrit ka 😉

#52908 Reply
    LillySmuul
    Member

meil käisid korra kunagi soomest kauged sugulased külas ja selleks et midagi meile kinkida,ajasid jalast teksad ära andsid mu vennale,see pidi uhkusest lõhki minema,missiis et 2 numbrit suuremad puksid olid. Paraadid olid huvitavad kyll,ise võtsin ainult korra pioneerina osa,mäletan tüütut ootamist mitu tundi. ja need tüütud rivistus õpped mingi pioneeride …….rivistus ülevaatus või mis see oli?….jaoks. ja see oli tore kui jälle mõni nina seal moskvas ära suri,siis sai ju koolist vaba päeva.
    jne….

#52909 Reply
    Member

ehee :D
    muide Kuremäe kloostris ühe kaevu juures, et juua saaks oli see tops mõni aasta tagasi, no see millest Susa räägib, kus kommid oli

mina aga mäletan kuidas isa tuli töölt bussi pealt ja siis temaga koos tuli naabritädi, kes töötas kaevanduse sööklas ja andis mulle moosisaia, praegu ma küll selle üle kudagi rõõmustada ei oska, aga siis oli see nii hea

ja ükskord andis see sama tädi Polina mulle banaani, siuke roheline ja kõva, selline nagu nad viimasel ajal Rimis müüvad :P

rubla aja lõpus sai isa kaevanduses nii palju palka, et seda pidi kilekotiga koju tooma ja siis ema ostis poest kangast rulliga, viitsiks keegi neist nüüd voodilinu ka teha, poejuhataja ema oli minu ema peale kuri, et miks see nii palju ostab :D

üleüldse on sellest ajast igasgu kangaid, just eile oli jutt, et ma võtaks tüki mingit lillelist sitsi kaasa – kui on :D on on terve kapitäis on :D

ja kui valimiste päev oli, oli terve päev kultuurprogramm, poes müüdi voodilinu ja lehmakomme ja valimiskomisjonist üks tädi andis mulle pool kruusi täit Fantat, küll aga maitses hää

üks klassiõde käis Venemaal ja müüd pärast seda kilekotte ja mul ei olnud tol päeval raha ja ma jäin ilmaaaaaaaa 😡

ja selle Eesti aja alguses, kui eriti kellelgi teksapükse pold veel, sain mina Tallinnast tädipojanaiselt mingid tema vanad teksad, sellised heledad ja külgede peal olid neoonrohelised triibud – oi ma olin tegija nendega, terve kool käis vaatamas :D

nii ema tahab nüüd abi, selle abiga meenub, et mulinee niite on meil ka terve kilekoti täis vene ajast

#52910 Reply
    Member

Mulle meenub, et vene ajal kais isa autoga Lenskast l6unamaiseid frukte ikka kastidega toomas = oma tarbeks ja s6pradele/tuttavatele.
    Vist nii kord kuus :m8hh:
    Ikka banaane ja apelsine p6hiliselt …

#52911 Reply
    Member

minul on selles kommitopsis nööbid praegu 😉 .alati kui topsi tagurpidi pööran tulevad kommid meelde :D .
    ..ja sellist plombiiri nigu vanasti ei saa enam kunagi :(
    ..ja veel on meeles pisikesed tumedad viinamarjad.hästi odavad olid ja palju oli pehmeid sees aga nii nämmad olid.meil pisikeses maapoes neid hooajal ikka jätkus.
    ..ja apelsinid olid ka vägapalju söödavamad 8)
    aga riiete koha pealt ei oskagi midagi..vanaema õmbles ja heegeldas meile.kooli läksin ka vanaema tehtud valges heegelpluusis.nii armas oli et kandsin ribadeks, nagu ka kõik teised .

#52912 Reply
    Kail
    Member

Eesti keelde tõlgitud:
    WC-paberi kasutaja juhend
    Instruktsija po ekspuatatsii tualetnoi bumagi
    1. Tualettpaber on toode, mis on ette nähtud defakatsiooniprotsessi jäänuste
    likvideerimiseks päraku ümbrusest ja sellega piirnevalt nahapinnalt ning antud
    kehapiirkonnal lokaalselt kontsentreeritud karvkattelt.
    2. Toodet tuleb säilitada puhtas ja kuivas, pidevalt tuulutatavas ruumis
    temperatuuril -10 – +30 kraadi Celsiuse järgi. Kusjuures õhurõhu näit peab olema
    mitte rohkem kui 760 mm ja niiskusprotsent mitte enam kui 60.
    3. Kasutamisel olge ettevaatlik. Säilitage ülim ettevaatus toote käsitsemisel –
    hoidke käsi ja teisi kehaosi.
    4. Tutvuge põhjalikult käesoleva instruktsiooniga. Instruktsioon tuleb kinnitada
    kergesti ligipääsetavasse ja hästivalgustatud kohta, kasutajale (kasutajatele)
    nähtavasse tsooni.
    Kinnitage toote rull rinna kõrgusele horisontaalasendis paberihoidjale.
    Sooritage defakatsiooniakt.
    Veenduge akti õnnestunud lõpulejõudmises ja kutsungite puudumises selle
    jätkumiseks (antud punkt on oluline kokkuhoiu ja toote ratsionaalse kasutamise
    huvides).
    Haarake parema käe liigutusega toote alumisest servast, seejärel tõmmake
    toodet järsu liigutusega üles ja paremale umbes 60 kraadise nurga all. Kerige
    sellisel kombel ära 700-millimeetrine riba (kasutaja mugavuse huvides on toode
    iga 100 millimeetri järel märgistatud perforatsiooniga).
    Sooritage lindi rebestus erisuunalise käeliigutusega kahe lähema
    perforatsioonipiirkonna vahel. Isikud, kellel puudub üks ülajäse, sooritavad
    manipulatsioone tootega terava lõikeriistaga (käärid, lauanuga, habemenuga,
    väike liharaiumiskirves). Kasutamisel järgige nende esemetega kaasnevates
    instruktsioonides ette nähtud ettevaatusabinõusid.
    LISAMÄRKUS: Pole soovitav rebestada paberit nii, et rebend väljuks
    perforatsiooni piirest, seoses ohuga, et toote kiuline struktuur võib saada
    rikutud või deformeeruda.
    Murdke toote ärarebitud riba kokku garmoshga kujuliselt, jälgides, et
    murdekohad langeksid kokku perforatsiooniga.
    Asetage toode sellesse kätte, mis on kasutajale kõige mugavam.
    Asetage eelnevate manipulatsioonide käigus ettevalmistatud toode
    kasutamispiirkonnale ja surudes see tihedalt käega vastu nahakatet, sooritage
    pühkimisliigutused tuharatevahelises piirkonnas.
    Vajadusel korrake manipulatsioone.
    5. Ärge suitsetage toote läheduses. Ärge jätke kasutatud toodet kultuuri-,
    puhke- ja söögikohtadesse. Hoidke toodet laste eest: tualettpaber pole mänguasi,
    vaid hügieenivahend. Mitmekordne kasutamine pole soovitav.
    6. Tootja garanteerib toote tõrgeteta töökindluse kogu garantiiajaks, kui
    kasutaja on järginud ekspluatatsioonijuhendit. Defektide avastamise korral, mis
    takistavad toote normaalset ekspluateerimist ning mis on tekkinud tootja süül,
    võite te toote tasuta parandada lasta või rikkumata toote vastu vahetada.
    Defekti avastamise korral tuleb tualettpaber saata märgitud aadressil.

#52913 Reply
    Nicole
    Member

kail, MISASI see on 😯
    smile_sik

#52914 Reply
    Kail
    Member

Vabandust…

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 366 total)
Reply To: Nõuka aeg
Your information: