Nõeltehnika – tuhandeid aastaid vana tehnika

Homepage Forums – ÜLDISED KÄSITÖÖTEEMAD – Käsitöö läbi aegade Eestis ja mujal Nõeltehnika – tuhandeid aastaid vana tehnika

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 243 total)
  • Autor
    Postitused
    Member

Mina olen keeranud niimoodi paarist ühe asja pärast teistpidi – siis saad asjad, mis on omavahel peegelpildis. Nii on ilusam. Muidu on nad ju spiraalis ja mõlemad ühtepidi spiraalis. Näiteks need on mul nii tehtud, et vasak on teistpidi pööratud, siis on lõpetamiskohad ilusti teine teisele poole.
    Selline pööramine on muidugi võimalik ainult siis, kui mõlemad pooled on ühesugused (järgmine rida haagitud eelmise rea ülemise serva külge) – iga võtte puhul nii ei saa.
    Pole kahjuks saanud ERMis ise asju vaatamas käia, aga fotode järegi tunduvad nad olema IIIa tehnikas, seda annab pöörata küll.
    Kui ühest paarist mõlemad on teistpidi, siis ma eeldaksin, et on olnud vasakukäeline nõeluja.
    Sisi on veel varinat, et on nõelutud nö seestpoolt – siis hakkab ka teistpidi jooksma.
    See sõlmeasi on huvitav, ei teadnud seda. Ju oli lohakas tegija :)

Taimi07
    Member
    Kosmosemutt wrote:
    (Ma saladuskatte all ütlen, et luust nõel jookseb kõige paremini. Kui su mees juba metallnõelaga hakkama sai, siis saab luunõelaga ka :)

Mina sain kûll kuskilt käsitööpoest metallist nôeltehnika nôelad, seal muid variante polnudki.
    Aga see luu värk hakkas mindki huvitama. Mina olen kuulnud, et kôige parem pidi olema pôdra sääre luust tehtud nôelad :) Kuna mu mees jahimees, siis ma vist ûkskord selle sääreluu talt pihta panen ja vaatab, kas tulen toime nôelte tegemisega. (Kaltsuvaiba jaoks suure heegelnôela olen teinud kadakast, asi see siis luust nôel teha, kui tahtmist on 😆 eksju

Member

@Taimi07 wrote:

asi see siis luust nôel teha, kui tahtmist on 😆 eksju

Justnimelt :) Ega see luutöötlemine puutöötlemisest eriti ei erine, tööriistad ka samad.
    Põdraluu on hea sellepärast, et see on paks ja ühest luust saab palju nõelu teha, muud ka. Ja luu paksusest saad nõela laiuse kätte. Veiseluu ja põdraluu vahe on selles, et põder on kõvem ja hapram, aga nõela puhul pole muidugi vahet, sest seal pole peenikesi detaile. Ega valmis nõela puhul enam vahet ei tee, millise looma luust ta on.
    Manninen kirjutab, et vanasti tehtud sea kintsuluust. Kuna sead tapetakse tänapäeval noorelt ja luu pole jõudnud korralikult kasvada, siis seast enam head nõela ei saa, luu nii õhuke.

Member

@Kosmosemutt wrote:

Manninen kirjutab, et vanasti tehtud sea kintsuluust. Kuna sead tapetakse tänapäeval noorelt ja luu pole jõudnud korralikult kasvada, siis seast enam head nõela ei saa, luu nii õhuke.

Meil Põlvamaal suvila ümbruses jookseb nii palju metssigu ringi, et pole lootustki mujalt suvepuhkuse ajal kartulit saada kui poest – luunöel on ehk veel üks hea põhjus sinna õuetamme alla, kus nad muru segi tuhnimas käivad, suur auk kaevata! 😉

Member

Tegin puuvillasest makrameenöörist suvekoti. Õudselt halb oli nõeluda, üldse ei jooksnud hästi, aga kui alustatud sai, tuli ka lõpuni teha – harutada ju ei saa.
    Korralikku pilti näitan, kui olen sinna voodri alla nuputanud – praegu toppisin pildistamiseks niisama ühe karbi sisse. Freddy pakkus voodri jaoks hea idee – tahan seda proovida.
    Piste IIIb (Hansen UOU/OUOO).

Adelliine
    Member

Mina sain maha nõeltehnikas mütsiga:

Tehnika peaks olema “soome moodi” ja mulle hirrrrrrrrmsasti see nõeltehnika meeldib…

Member

Tore müts ja ilusti tehtud! Omanik kindlasti rahul, meestele meeldivad sellised asjad.

Snowdrop
    Member

Nii lahemüts! Ma ei jõua juba pühapäeva ära oodata, siis saan ka nõeltehnikat proovida :P

Member
    Member
    Member
    Snowdrop
    Member

Sain ka oma I nõelkindad valmis.

Member

Väga uhked kindad :)

Member

Tegin ühe mütsi lõngajääkidest ja vanutasin-sõber arvas ,et rastapatside kandjale sobiks höste
    http://etnotekstiil.wordpress.com/2011/05/19/kirju-muts-longajaakidest/

Member
Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 243 total)
  • The topic ‘Nõeltehnika – tuhandeid aastaid vana tehnika’ is closed to new replies.