Nõela probleem

• This topic is empty.
Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • Autor
    Postitused
  • #8474 Reply
    Guest

Probleem siis selline, ostsin ühe vana aegse Singer masina (mudel peaks olema 103k). Aga masinal polnud nõela küljes, ostsin mingi nõela aga arvan et see on lühikene sest niidid ei põimu oma vahel. Küsimus olekski siis selline, et kuidas ma teada saaks milline nõel sinna täpselt sobib. Käisin ka ühes poes küsimas aga seal ei teatud asjast mitte midagi.
    http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280507693199&ih=018&category=3118&ssPageName=mem_guide:1&rd=1
    Masin näeb välja enam-vähem selline. Oleksin abi eest väga tänulik.

#277573 Reply
    Sokike
    Member

Mõnikord aitab sellises hädas, kui kinnitad sellesama lühikese nõela veidi madalamale. Seda tuleb teha muidugi imevähehaaval, sest kui nõel satub liiga madalale, murdub ta õmmeldes.
    Kui tõesti ei leia kedagi, kes oskaks öelda, mis nõel täpselt sellele vanale masinale sobib, pole muud kunsti, kui oma ihusilmaga võrrelda, et ostad uue nõela eelmistest veidi pikema. Teine küsimus on nõelapea jämedus, sest see varieerub ju samuti ja peenema peaga “harjunud” masinale ei pruugi jämedam nõelaavasse mahtudagi.
    Minul on omal olemas komplekt mitmest ajast ja erinevat marki masinate nõelu ning nendega käingi poes võrdlemas, et sellest pikemat ja tollest peenemat…

Hoian pöialt, et saad enne paraja nõela, kui kogu maailma komplektid läbi proovitud. :)

Ahjaa, niitide mittepõimumises võib süüdi olla ka see, et nõel on valepidi kinnitatud. Erinevatel masinatel on jälle erinevad nõudmised. Enamlevinud variandid on, et nõela pikk juhtsoon käib vasakul või ees. Minu peetud tööstuslik Pfaffi masin armastab aga, kui nõela juhtsoon on poolviltu ees veidi vasakul… 🙄

#277574 Reply
    Guest

Olen üritanud madalamale ka kinnitada aga ikkagi asi ei toimi.
    Aga jah ega vist suurt muud üle ei jää kui jälle ehkupeale osta :). Neid nõelu võiks ju ühe kaupa ka müüa aga nojah….
    Igal juhul tänan sind abi eest 😉

#277575 Reply
    Pisi-Pisi
    Member

Mul on eelmise sajandi algusest pärit Singer. Sellele sobivad kaasaegsed nõelad (vat ma täpset numbrit/marki ei oska öelda, ostsin ühe paki ehku peale, läks õnneks. Homme võin karbi üles otsida). Aga jah, uued nõelad on lühemad kui vana nõel, vahe on pea pool sentimeetrit.

#277576 Reply
    Member

Õnneks pole enda vana Singeriga sellist muret olnud, aga mulle on silma jäänud, et Singerile müüakse Karnaluksis eraldi nõelu…

#277577 Reply
    Guest

Suur tänu, tundub et Karnaluksist leiangi mis mul vaja. :)

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
Reply To: Nõela probleem
Your information: