Niisama jututeema

Homepage Forums ADMINISTRATSIOONILE Tugigrupp Niisama jututeema

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 646 through 660 (of 1,115 total)
  • Autor
    Postitused
    Member

See on üldse selline teema, mille toimimisse mul algusest peale usku polnud sellise raha eest.
    SEST masu teeb oma töö jne.
    Ja seepärast pakkusingi selle laadavõimaluse välja, et tulekul siis suurem kasueesmärk ka olemas ja ehk siis asi edeneb paremini … mine tea …

Susa
    Member

Jah, ongi jube kahju, et raha paneb hobidele piirid! Lõpmata mõnus oleks kui saaks ilma rahale mõtlemata hankida kõike, mida hobideks vaja läheb :)
    Aga eks masu ole ühtmoodi nii õpetajatel kui õpilastel…

LaanteLaps
    Member

Kas just masu, aga inimesed on harjunud IT kokkusaamistelt võtma, mis võtta annab. Mulle on konkreetselt ka siin läänlased küsimusi esitanud, et mis sul plaanis? Mul? Kui oleme üks pere, siis orgunnime koos. Oh, IT kokkusaamised on ju tasuta. Miks te küll niimoodi endale kõike raiute, et tasuta? Äi ole ühti tasuta, kes siis tahab tasuta nii väga õpetada….

Teine asi meil siin, mida kurjasti ära kasutatakse…. Estt´ on Ridala kooli kokk. Iga kokkusaamine on kooli suures ja hubases sööklas, kuhu tema on teinud siis toidupoole – salat ( teinekord mitu sorti ), kuumad pirukad ( seal hulgas magusad saiakesed ), kohv, piim/koor, tee. Laud on alati nagu äke. Kõik käivad, aga keegi nö. tippi ei raatsi jätta. Kaasa ka ei võeta midagi, sest teatakse, et Ester teeb. Krrrr…..

See tuleb välja juurida. Peaks kasvõi siin kuidagi kokku leppima, millised võiksid olla nö. miinimum õpetajate tasud.

Susa
    Member

😯
    Kas siis inimesed üldse ei mõtle, et söök ka maksab!?!
    Sa oled kõva sõnaga tegelane, võta see teema kindlasti üles! Appikene, niimoodi ei saa ju ennast teise kulul täismugimas käia.

Ja nii ongi, et seni, kuni “omad” õpetavad ei arva keegi, et õpetaja töö ka midagi maksab. Ja kui õpetaja äkki raha tahab siis toimub kollektiivne minestamine. Aga see on töö nagu iga teine!
    Seda mõtlesingi kui kirjutasin, et samuti kui õpilastel on masu on ka õpetajal masu. Kui hommikul tööle jõudes ülemus ütleks, et kuule – tee täna niisama heast tahtest tööd, mul on raske aeg, ma ei maksa sulle – siis ei tunduks see enam loomulik, et inimene võiks tasuta tööd teha. Bensuraha eest.

LaanteLaps
    Member

Praegu ongi selline tobe seis, et kui Laantekas midagi ei orgunni, siis kõik vahivad ammulisui. A võtaks keegi ISE ka midagi kätte ja toimetaks – EI. Sest Laantekas teab, et Estri juures saab pinda kasutada ja küll tema juba orgunnib.

Söögiasjus on vihjatud, aga palju sa vihjad. Pealegi, meil ju väike küla see Läänemaa, kõik kõiki teavad, aga kuidagimoodi ei õpi teine-teisega arvestama 👿

Aga no mis teha.

Ma vaatan, et kõik maakonnad tegutsevad juba agarasti – meite maakonnas on masu mõistuse pääle ka vist hakanud. Või ei taha keegi lihtsalt kokku saada. Või oodatakse, et kandikuke on head – paremat täis – küll õpetajad tasuta kohale tassitakse, jne.

Ah, mis ma siin nüüd torisen. Ilm ilus ja täna oli päikegi väljas ja homme on Meistrimooril sünnipäev – pean ju ometi ise ka särama :)

Susa
    Member

Meil on Pärnus sama seis – kui ma teemat ei tee ja asja ajama ei hakka, siis jääbki tegemata. Ausalt öelda tahaks hea meelega seda kokkusaamiste asja lõdvemalt võtta – foorumi peale läheb isegi meeleult aega!
    Aga ei ole meil siin selliseid aktiviste, kes ise härga sarvist kiskuma hakkaks ;)

Oi, ma loodan, et teil tuleb ilus pidu!

Member

Meil jälle niiviisi, et teemas või eelmisel kokkusaamisel pakutakse uus teema välja.
    Ja siis on kõik kordamööda (iseenesest) pinda pakkunud jne.

Minu ülesanne alati teema teha, muudatused vajadusel sisse viia.
    Ja muidugi on meil oma Figaro = Lotte vanaema.

Ainus äpardus ongi see kräppimise kohtumine, mis aia taha läks.

Verpin
    Member

Äkki hakkavad inimesed kooskäimistest tüdima?
    Eelmine kuu jäi Jõgeva ära, täna panen veebruari teate küll üles, aga mulle jääb see kuu vaid koordineerimine – kokkulepped peavad nad ise saavutama, mul on hullkeeruline kuu tulemas ja aega nendega lasteaiatada ei ole – näis kas saavad kokku või jääb ära 🙄

Drex
    Member

@LaanteLaps wrote:

Ma vaatan, et kõik maakonnad tegutsevad juba agarasti …

Ei ole ühti. Terve jaanuar on Järvakatel maha magatud, ma ootasin… Ise ei asjanud veel asja. Teade oli, et tehke, me siis tuleme ka …. Nüüd oleme Thea1-ga asju ajanud. Vast miskit. Rahvas tahab ka laupäeviti käia, mul aga üle laupäeva töö. Ruumid oleme ikka Thea organiseerimisel saanud.
    Suvel oleks lihtsam , mul suvilas pinda on, murupinda :)

Sibulaplix
    Member

uuh, vaatasin koostegemiste alt, et Nugise Muti tegi ettepaneku kaisukarude vahetuseks…. OMG… õnneks tuli kohe ka välja, et ta siiski ei tohi osaleda jätkuvalt… ükspäev just vaatasin et pakub perekoolis kudumisteenust kuduteenust ja jäin lootma, et keegi siiski temalt ei telli, sest kohe kerkis silme ette lohakas lotte ja pakk küpsiseid….

Member

Saarlaste kooskäimised kujunevad ühise arutelu käigus. Mina teen teema, seal siis pakutakse välja variandid. Ma ei tunne, et ma peaks kedagi tagant torkima, huvilised võtavad agaralt sõna.

Ma ise enamasti kohale ei lähe. Olen selline foorumis arutelu toetaja. Põhjused selleks on väga kodused ja isiklikud.

LaanteLaps
    Member

Mina nüüd vaatan, kaua meie maakonnas see vaikus kestab. Mul koolitöid ka palju teha – muudkui heegelda ja õmble ja trüki referaate, aga põnev on. Käsitööst puudus ei tule.

Silpsolps
    Member

Meil Põlvas on kokkusaamised üllatavalt hästi käima läinud. Rahvast on ikka alati päris palju. Alguses mind väga häiris, et keegi foorumis eriti sõna võtta ei taha. Aga ju see oli alguse asi, nüüd inimesed juba tunnevad üksteist ja pole enam nii arad!

LaanteLaps
    Member

Meil ei ole nii alguse asi midagi. Pigem on see mugavus. Et netis olen vaatleja, kokkusaamistel käin tasuta teadmisi ammutamas, jne.

keson
    Member

Mõtlik olen.
    Kalender on küll juba ammu käes ja ma olen tänulik, et leidus inimesi, kes selle projekti päästsid.
    Sirvides kalendrit aga jäi kripeldama Jõhvika kirjutis. Ja pani mind otsingut teostama :)
    Ma pean muidugi ütlema, et Jõhvika tööd on ilusad ja mul ei ole ka tema isiku vastu miskit, aga kuidagi imelik on lugeda, et tema leiutas, kuidas rahvuslikud mustrid fimosse püsima jäävad 😯
    Oma peas olin kindel, et just seda eestile omast arhailist tikandit panin justkui mina esimesena savisse( ja see püsis muutumatuna kogu fimorullis), aga pidin ju kontrollima ja leidsin minu esimene katsetus siin 12 lehel, aga Jõhvika esimene
    siin. Vahe küll vaid kuu aega, aga ikkagi kuidagi veider.
    Pealegi, mida seal leiutada, tehnika on ju juba tontteab mis aegadest väljamõeldud.
    Ah sain räägitud 😉

Viewing 15 posts - 646 through 660 (of 1,115 total)
  • The topic ‘Niisama jututeema’ is closed to new replies.