mütsi mustriga hädas

Homepage Forums – VARIA – Mina küsin – sina vasta mütsi mustriga hädas

• This topic is empty.
Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • Autor
    Postitused
  • #7978 Reply
    Kyy
    Member

olen hädas selle mustriga selle mustriga mul on olemas ka eestikeelne tõlge aga ma ei saa ikka aru kuidas seda nuppu tehakse ja 6ndat rida ennast ka?
    nupu kirjeldus on selline: lk, pista peegelnõel ümber eelmisel ringil oleva nupu, mis asub paremal pool,
    tõmba lõng läbi; lk ja tõmba lõng läbi 2 aasa; lk ja pista heegelnõel ümber eelmisel ringil oleva
    nupu, mis asub vasakul pool, tõmba lõng läbi, lk ja tõmba läbi kahe aasa; lk ja tõmba läbi ülejäänud
    aasade.

6.ringi mustri kirjeldus: Ring 6: 2 ahels, *tee nupp, sam järgm silmusesse (eelmise ringi nupu tippu, kuhu selle ringi nupu
    teine osa just tehtud sai), sam järgm silmusesse, tee nupp, sam järgm silmusesse (selle sambani peab
    ulatuma just tehtud nupu tagant), sam järgm silmusesse (eelmise ringi nupu tippu, kuhu selle ringi
    nupu teine osa tehtud sai), sam järgm silmusesse, korda alates * ringi lõpuni = 70 silmust.

kas mõni oskab aidata ka on kuskil skeemina või fotadena näidatud kuidas sellist nuppu saab…
    tänud ette… olen juba pool päeva selle kallal pusinud ja nüüd olen meelt heitmas et hakkama ei saa…

#271263 Reply
    helikene
    Member

Need näevad fotol küll sammaste, mitte nuppude moodi 9chin

#271264 Reply
    Guest

Kyy, kas sa saad põhimõtteliselt mustrist aru, et siis tegu lihtsalt sammastega, mis heegeldatud eelmise rea sammaste ümbert (töö eest või tagant)? Cluster, ei ole jah nupp, vaid kokkuheegeldatud sambad. Seletus on aetud lihtsalt tarbetult keeruliseks.

#271265 Reply
    Kyy
    Member

ma saan nagu põhimõtteliselt aru kuidas need sambad tuleb teha aga mul ei tule see mustri osa välja… ma isegi ei tea mis ma edasi teen, ilmselt jätan selle mütsi sinnapaika… 🙄

#271266 Reply
    helikene
    Member

Ära anna alla! Kirjuta muster endale uuesti välja ja asenda “nupp” “sambaga” ja proovi veel. Edu!

#271267 Reply
    Guest

Ma püüan seletada. See cluster (cl) tähendab: heegeldad samba ( või rea algsues kaks ahelsilmust samba asemel), nagu 5. rea mustris öeldud, ja siis kaks sammast kokku (mis ongi cluster), nii et esimese võtad sambast paremale jääva eelmise rea eesttõstetud samba ümbert ja teise vasakule jääva eesttõstetud samba ümbert. Ja 6. real heegeldad, haarates eelmise rea kahe kokkuheegeldatud samba ümbert.

Paremini seletada ei oska. Kui tõsine soov ikka müts valmis saada, võta privas ühendust, ehk saame kuidagi hakkama 😉

#271268 Reply
    Kyy
    Member

Nii hea on teada, et keegi on nõus aitama… ma siis ikka ei anna alla… kui ma tõesti niiniiniiniinii… hädas olen siis võtan ühendust…

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
Reply To: mütsi mustriga hädas
Your information: