mustrilugemise abi

Homepage Forums – VARIA – Vanakraamiladu mustrilugemise abi

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 51 total)
  • Autor
    Postitused
  • #4192 Reply
    Member

Eile peaaegu terve päeva nuputasin ja proovisin, aga ei tule mul samasugune muster, nagu seal õpetuses. Ei tea küll, mida ma valesti teen. Sarnasus on olemas, aga lõpptulemus pole päris see. Kas saaksite äkki aidata ja juhendada natuke. Muster tundub mitte just kõige raskem olevat.
    Ühesõnaga kampsun ja tema muster.

#178394 Reply
    Member

Näita oma heegeldust ka, siis saab ju teada mida valesti teed. Ainuke mis mul pähe kargab, et võib olla heegeldad Sa 2 eraldi sammast seal kus peaks olema 2 sammast tipust kokku heegeldatud. :m8hh:

#178395 Reply
    Sapsi
    Member

Äkki saad lisada enda tehtust ka pildi. Nii lihtsam miskit öelda.

#178396 Reply
    Member

proovin varsti pilti teha ning näidata.
    Kaks sammast teen tipust kokku, aga ma ei ole päris kindel, kust ma need pean läbi tõmbama, st kas eelmise rea ahelsilmustest või mingist konkreetsest?

#178397 Reply
    Member

aga muideks, see muster ei olegi täpselt selline nagu kampsun on 😉 See on ilmselt mõni kataloogimudel ja keegi on võimalikult sarnase mustri juurde otsinud.
    sellise mustri saaks, kui 1.rida heegeldada nii, et sammaste vahel oleks rohke arvuga ahelsilmuste kett, mis ulatuks hiljem järgmise rea sammaste ülemisele tasemel (pakun, et 7-9).
    2.real heegeldaks sammaste vahele 3 õhksilma, siis kinnissilm eelmise rea pika keti keskele, jälle 3 õhksilma.
    3.rida oleks pärast sambaid 4 õhksilma, kinnisilm eelmise rea kinnissilma, 4 õhksilma.
    4 rida oleks siis see, kus sammaste vahel on sirgelt horisontaalselt jooksev õhksilmakett. õhksilmade arvu pead ilmselt ise proovides välja arvestama, et ei jääks liiga kiskuma ega liiga lonti.

#178398 Reply
    Member

no seda ma vaatan, et midagi ikka täitsa ei klapi :)
    Proovin siis Sinu, Muhv, pakutud varianti, vaatan, mis saab.

#178399 Reply
    Member

@Muhv wrote:

aga muideks, see muster ei olegi täpselt selline nagu kampsun on 😉 See on ilmselt mõni kataloogimudel ja keegi on võimalikult sarnase mustri juurde otsinud.

Vaatasin ka kampsunit nüüd lähemalt – ei ole jah täpselt selle kampsuni muster. Teoreetiseerin natuke (praktika pole momendil võimalik 😉
    Kui alustada heegeldamist servast siis peaks esimene rida olema tavaline heegelkett . Edasi siis muster:
    2. rida – *2 kinnissilmust, 7 ahelsilmust* kordub (kinnissilmuste vahe jätaks näiteks 3 silmust)
    3.rida – *kinnissilmuste peale 2 sammast, 1ahelsilmus, 1kinnissilmus eelmise rea ahelsilmuste keskele, 1 ahelsilmus*
    4.rida – *2 sammast (eelmise rea sammastesse), 3 ahelsilmust, 1kinnissilmus (eelmise rea kinnissilmusesse), 3 ahelsilmust*
    1.rida edaspidi mustris – *2kinnissilmust (eelmise rea sammastesse), 3ahelsilmust*

#178400 Reply
    Member

nii hea, kui on häid inimesi, kes viitsivad natuke mõelda ja aidata.

Muhvi variant on siin. See tundub juba peaaegu õige olevat. Kas ikka on?

Ühesõnaga proovin nüüd siis tricky varianti :)

#178401 Reply
    Member

ja juba olengi tupikus, ei saa vist hästi aru tricky soovitustest 😥
    Just teine rida. Mida Sa pead silmas selle sulgudes oleva lausega? Milliste kinnissilmuste vahele ma võiksin teha 3 silmust?

#178402 Reply
    Member

panen siis ka selle esialgse mustri järgi tehtud proovilapi pildi, mis osutus valeks. Ei tea, kas sellest pildist muidugi midagi aru on saada 😳

#178403 Reply
    Member

@Mertz wrote:

ja juba olengi tupikus, ei saa vist hästi aru tricky soovitustest 😥
    Just teine rida. Mida Sa pead silmas selle sulgudes oleva lausega? Milliste kinnissilmuste vahele ma võiksin teha 3 silmust?

Ma pidasin silmas eelmise rea 3 silmust (vaheks loed 3 silmust) – heegeldad 2 kinnissilmust ja 7aassilmust ja siis loed eelmistest tehtud kinnissilmustest edasi 3 silmust ja teed järgmised kinnissilmused.
    Nu ei tule seletamine paremini välja 😳

#178404 Reply
    Member

Nüüd sain aru ja tulemus on siin. Midagi nagu tiriks ja midagi natuke lotendab. Arvan, et peaks silmustearvu üle vaatama.

Kuidas muidu tundub, kas emb-kumb neist on õige muster:
    tricky oma või Muhvi oma? Või peaks veel midagi muutma kuskil?

#178405 Reply
    Sapsi
    Member

Pilti suurendades tundub, et Muhv on täppi pannud 😉

EDIT ajasin pildid sassi, Tricky oma tundub õige 🙄

#178406 Reply
    Member

See on kui kõike enne korralikult läbi ei loe. Peaaegu täpselt see, mis enne tricky on kirjutanud.

(ma teeksin nii:
    1. rida: 3 kinnissilma, tavalise pikkusega keti (niipalju kui enne uusi kinnissilmi), 3 kinnissilma
    2. rida: 3 kinnissilma, 7-9 (nii et piisavalt pikk kett) õhksilma
    3. rida: 3 ühe või kahekordset sammast, 3 õhksilma, üks kinnissilm eelmise rea ketti, 3 õhksilma, 3 ühe või kahekordset sammast
    4. rida: 3 ühekordset sammast, 4 õhksilma, üks kinnissilm eelmise rea kinnissilma, 4 õhksilma, 3 ühekordset sammast

Kolmandas reas teeksin selle pärast kõrgemad sambad, et eelmise rea madalust kompenseerida ja oleks sama kõrge kui järgmine. aga see võib ka valeks osutuda)

#178407 Reply
    Member

@Mertz wrote:

Nüüd sain aru ja tulemus on siin. Midagi nagu tiriks ja midagi natuke lotendab. Arvan, et peaks silmustearvu üle vaatama.

Proovi 2.real 7 silmuse asemel 6 silmust – sealt paistab jah na löts olevat :m8hh:
    Kui heegeldad peenema lõngaga, siis peaks silmuste arvusid suurendama.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 51 total)
Reply To: mustrilugemise abi
Your information: