Muid projekte, mida tulevikus teha

Homepage Forums – VARIA – Vanakraamiladu Muid projekte, mida tulevikus teha

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1,126 through 1,140 (of 1,157 total)
  • Autor
    Postitused
    Minuliisu
    Member

@kille wrote:

Tegelikult arvan, et see minu mõte läheb siis väga keeruliseks projektivedajale. Ei kujuta ette kuidas loosimise süsteem välja töötatakse :m8hh:

Aga mis sellel loosimise süsteemil on…ikka nii nagu siiani. Loosid nimed välja ja ankeet kaasa :)

Kissu
    Member

Miks see loosimise keerulisemaks teeb? Minu meelest on kõik väga lihtne, lepitakse kokku miski summa, eeldame, et kõik isetegijad on nõus proovima kõikvõimalikke tehnikaid, miska iga registreeruja kirjutab, millist materjali tal vaja EI OLE. No ja kui siis saan teada, kellele pakki teen, siis loen, et lõngu mitte saata, mõtlen, millise materjali osas mul veel endal kogemust on ja panen sellest paki kokku. Ja kui pole kogemust, siis vaatan lihtsalt lahtise silma ja kõrvaga ringi ja saadan palju värvilist paberit ja voltimisraamatu või lillepoti ja sinna peale joonistamiseks sobiva värvi või no mis iganes pähe tuleb. Ma ei arva, et saajaid ja saatjaid peaks kuidagi mingite näitajate alusel grupeerima hakkama.

Kissu
    Member

Minuliisu sai kiiremini ja lühemalt sama asja öeldud :)

Lilianake
    Member

@Kissu wrote:

Miks see loosimise keerulisemaks teeb? Minu meelest on kõik väga lihtne, lepitakse kokku miski summa, eeldame, et kõik isetegijad on nõus proovima kõikvõimalikke tehnikaid, miska iga registreeruja kirjutab, millist materjali tal vaja EI OLE. No ja kui siis saan teada, kellele pakki teen, siis loen, et lõngu mitte saata, mõtlen, millise materjali osas mul veel endal kogemust on ja panen sellest paki kokku. Ja kui pole kogemust, siis vaatan lihtsalt lahtise silma ja kõrvaga ringi ja saadan palju värvilist paberit ja voltimisraamatu või lillepoti ja sinna peale joonistamiseks sobiva värvi või no mis iganes pähe tuleb. Ma ei arva, et saajaid ja saatjaid peaks kuidagi mingite näitajate alusel grupeerima hakkama.

Täpselt, seda ma mõtlesingi!

Member

😳 Eks mul vahest see mõtlemine käib pikka rada mööda ja veist keeruliselt.

eternal
    Member

tooraine vahetus on põnev, kui oleks aega, võtaks osa.

Hettel
    Member

Toorainevahetus on tõesti põnev. Võtaks osa küll.

stuart
    Member

Isegi mina tunneks huvi, just selle teema koha pealt, et oleks sihuke tooraine, millest pole enne teinud, nt tekstiiliv2rv v salvr2tilakk vms. Mis te arvate, mitu korda ma olen kunstipoes nt salvr2tilakki vaadanud ja m6elnud, et 2hh, mul on praegu ju hoopis midagi muud vaja ja kus see aeg v6etakse jne :P

Member

@Lilianake wrote:

Idee: Tooraine vahetus
    Sisuliselt võiks välja näha nii: Tooraine on lõng, heie, pärlid, ketid, fimo, cernit, kangas, mulinee, seebimassid jms, mis on vajalik käsitöö tegemiseks. Tegija tutvuks saaja oskustega / teadmistega ning vastavalt selle paneks kokku skeemi/õpetuse ning sellele vastavalt tooraine. Saadab tooraine ja õpetuse saajale. Saaja peab saadud toorainest tegema eseme. Saadetav tooraine peaks olema kokkupandud nii, et sellest saaks täieliku eseme, kuid saajal on õigus vajadusel seda täiendada umbes 10 % ulatuses, kas midagi muuta või lisada. Sellise vahetuse puhul tuleks ka vaadata seda, et mitte heegeldavale tegijale pole mõtet saata – kampsuni heegeldamise õpetust!
    Vot selline kreisi idee! Mis arvate?

Jah, vahva et see taas üles kerkis- käisin vastava idee välja möödunud juulikuus, ja siis ilmutas mitu inimest ka huvi, aga muud projektid kerkisid esile ja asi jäi soiku. Ise ma pole seda unustanud, ikka mõtlesin, kas tasuks uuesti esitada.

Minu meelest peaks käsitööalasid nati piirama/grupeerima. Kui ikka peaksin tegema pakki inimesele, kes harrastab alasid, millega pole iial tegelenud- ega ei oskaks küll midagi asist ja vajalikku osta, võiksin isegi kasutuskõlbmatu paki tekitada. Paki tegemiseks peab teadma, mis on mida väärt ja millest mida teha annab jne.

LaanteLaps
    Member

@Camilla wrote:

Noh, ma leian, et see ei peaks nii kindla suunitlusega olema või noh, selle peale pole ma täpselt veel mõelnud 😳 . Kuigi ma ei näeks, et kõva tung selle koostegemise vastu ka oleks. 🙄 Mulle isiklikult meeldiks pärl- või paeltikandis midagi.

Tegin tsitaadi väiksemaks. Tänud, Susa, et tähelepanu juhtisid. Vabandust!

Ütlen omadest kogemustest, et minu tütar, kes käib 4. klassis saab heal juhul hakkama väga lihtsate õppekavas olevate tikkimistehnikatega. Sedagi tikkimisriidel. Paeltikand on lastele keeruline. Olles andnud paeltikandi õppepäevi, on mõnda võtet isegi täiskasvanulgi keeruline omandada.

Pärleid lihtsalt ritta ajades nagu nööpe võivad lapsed küll.

Siin on päris palju erinevas vanuses lapsi, seega arvan, et need mõlemad tehnikad jäävad raskeks. Kui 16.a piiga on veel meie mõistes laps, siis vaevalt ta tahab 6.a nööbireaga laudlina. Ja emadel pole mõtet ka laste eest asju valmis teha.

Kas sa pole midagi kergemat mõelnud?

PS. Kindlasti on ka üliarenenud käekirjaga lapsi, kes teevad nagu profid. Aga kui sellele mõelda, on neid ju vaid mõni % sajast.

Member

@LaanteLaps wrote:

@Camilla wrote:

@LaanteLaps wrote:

@Camilla wrote:

Ma mõtlesin, kui te seda lasteprojekti tegite, et võiks sellise teha, kus ainult lapsed, kellel on foorumis kasutaja, teeksid omavahel vahetamiseprojekti. :D

Mida nad vahetama hakkaksid? Palun täpsusta oma projekti mõtet.

Noh, ma leian, et see ei peaks nii kindla suunitlusega olema või noh, selle peale pole ma täpselt veel mõelnud 😳 . Kuigi ma ei näeks, et kõva tung selle koostegemise vastu ka oleks. 🙄 Mulle isiklikult meeldiks pärl- või paeltikandis midagi.

Ütlen omadest kogemustest, et minu tütar, kes käib 4. klassis saab heal juhul hakkama väga lihtsate õppekavas olevate tikkimistehnikatega. Sedagi tikkimisriidel. Paeltikand on lastele keeruline. Olles andnud paeltikandi õppepäevi, on mõnda võtet isegi täiskasvanulgi keeruline omandada.

Siin on päris palju erinevas vanuses lapsi, seega arvan, et need mõlemad tehnikad jäävad raskeks. Kui 16.a piiga on veel meie mõistes laps, siis vaevalt ta tahab 6.a nööbireaga laudlina. Ja emadel pole mõtet ka laste eest asju valmis teha.

PS. Kindlasti on ka üliarenenud käekirjaga lapsi, kes teevad nagu profid. Aga kui sellele mõelda, on neid ju vaid mõni % sajast.

Selle peale ma ei tulnudki, et 6-aastane laps iseseisvalt käsitöö foorumit külastab. Samas pole keegi öelnud, et tahaks sellest osa võtta, on üldse mõtet seda teemat siin aretada?

Susa
    Member

@Camilla wrote:

@LaanteLaps wrote:

@Camilla wrote:

@LaanteLaps wrote:

@Camilla wrote:

Ma mõtlesin, kui te seda lasteprojekti tegite, et võiks sellise teha, kus ainult lapsed, kellel on foorumis kasutaja, teeksid omavahel vahetamiseprojekti. :D

Mida nad vahetama hakkaksid? Palun täpsusta oma projekti mõtet.

Selle peale ma ei tulnudki, et 6-aastane laps iseseisvalt käsitöö foorumit külastab. Samas pole keegi öelnud, et tahaks sellest osa võtta, on üldse mõtet seda teemat siin aretada?

Palun ärge tsiteerige terve lehekülje kaupa!

LaanteLaps
    Member

Camilla, on mõte. Iga välja pakutud idee on väärt. Tasub aga eakohane ülesanne kätte jagada.

Mõtiskle veel.

lapsekasi
    Member

Mina lapsena ja arvatavasti ka mõnes projektis osalejana arvan, et mulle meeldiks teksade disainimise projekt või teksadest uue asja tegemise projekt ja siis tahaks kindlasti osaleda ka “lapselt-lapsele” projektis. Näiteks võiks teemaks olla “Rannakott suveks”. Usun, et väikeste puhul võiks emad õmmelda kotitooriku valmis ja lastele jääks kaunistamise ülesanne! Mina osaleks küll selles projektis! 😆

Member

Noh see oleks sul ka päris hea mõte. Ma saaks oma pärl- ja paeltikandit ka teha. 😆
    Kuigi ma vaatasin, et üks tulevane projekt on ka kotivahetus. 🙄

Viewing 15 posts - 1,126 through 1,140 (of 1,157 total)
  • The topic ‘Muid projekte, mida tulevikus teha’ is closed to new replies.