Muid projekte, mida tulevikus teha

Homepage Forums – VARIA – Vanakraamiladu Muid projekte, mida tulevikus teha

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 1,157 total)
  • Autor
    Postitused
    Sibulaplix
    Member

nu laantelaps vanast katkise kattega to9olist saab ju edukalt teha täitsa kobeda istumisaluse veel. vott katkised nõud ma kah ikka enamjaolt viskan ära.

mul kunagi oli seljakott, mille nööbiks oli katkise mänguauto ratas

kelly26
    Member

@tumevalge wrote:

kelly26, kas ma sain õigesti aru, et projekti eesmärk oleks näha mõnd kodukandi rahvuslikku mustrit nö tänapäevases igapäevases kasutuses?

Selline asi oleks põnev küll.. kuigi.. ma pean tunnistama, et mu sünnikodu Muhumaa tikandid on mulle mitte jõukohased, neid olen ikka emal lasknud oma rõivastele tikkida 😳

Selles osas olen lootusetult lapseks jäänud :)

Just nii ma mõtlesin, tumevalge!

Member

@tumevalge wrote:

kelly26, kas ma sain õigesti aru, et projekti eesmärk oleks näha mõnd kodukandi rahvuslikku mustrit nö tänapäevases igapäevases kasutuses?

Selline asi oleks põnev küll.. kuigi.. ma pean tunnistama, et mu sünnikodu Muhumaa tikandid on mulle mitte jõukohased, neid olen ikka emal lasknud oma rõivastele tikkida 😳

Selles osas olen lootusetult lapseks jäänud :)

No mõne männa saad ju ikka valmis tikitud kui isegi mina saan… Ma usun, et see asi nüüd nii lootusetu ka pole.

Ja kelly26 mõte on väga hea!

LaanteLaps
    Member

@sibulaplix wrote:

nu laantelaps vanast katkise kattega to9olist saab ju edukalt teha täitsa kobeda istumisaluse veel. vott katkised nõud ma kah ikka enamjaolt viskan ära.

mul kunagi oli seljakott, mille nööbiks oli katkise mänguauto ratas

Ma neid nõusid ja muid kõvu asju mõtlesingi!
    ;)

Member

see rahvariide värk on põnev :)

Kail
    Member

Ugrimugri:
    Mis te arvate, kas rahvariide seeliku kanga õmblemine jakiks/pintsakuks on väga taunismist väärt mõte?! Millegipärast on mu käsi tõrkunud seda kangast lõikamast aga ilmselt rahvariide seeliku kandjat minust pole…

mdm beadalot
    Member

@Kail wrote:

Ugrimugri:
    Mis te arvate, kas rahvariide seeliku kanga õmblemine jakiks/pintsakuks on väga taunismist väärt mõte?! Millegipärast on mu käsi tõrkunud seda kangast lõikamast aga ilmselt rahvariide seeliku kandjat minust pole…

Minu arvamist mööda pole seal miskit taunimisväärt. 🙄 Rahvariie peaksi olema selline elujõuline, mis vastab ajastu seatud nõudmistele ja mida tegelikult ka kantakse.

Ma ei saa aru, miks tihtilugu arvatakse, et mõiste rahvariie tähendab sisuliselt sajanditetagune rahvariie. Rahvariie on see, mida rahvas kannab ja mis on seotud mingil moel (värvid, kangad, mustrid) selle kindla rahvusega senz3 . Kui rahvariide seeliku kangast tehakse mingi dogma, siis sureb see ju tavakasutusest välja :(

Aga eks igalühel ole õigus oma arvamuseks 😉

seelikukangas jakki tahaks näha küll :P

kelly26
    Member

Mina tahaks endale vägaväga ühte rahvariideseeliku kangast jakikest. Kannaksin uhkuse ja austusega!!! Signe Kivi kasutab ju ka neid rahvariidetriipe julgelt ja on väga armas!!!

Member

Rahvusliku mustri kandmisega tegin kindlalt algust eelmisel kevadel, kui lasin emal tikkida motiivid sallile ja kinnastele. Paljud on neid mu blogis imetlenud ja kiitnud. Ma leian, et üks seelikuriie jakina seljas on palju õnnelikum kui kapipõhjas nukrutsev rahvariideseelik. See oli minupoolne kommentaar eelnenud arutelule.

Kail
    Member

Mul on hea meel, et poolehoidjaid on. Ausalt öelda natuke pelgasin seda üldse arutlusse võtta, kuna kartsin nurinat, et mis kanga lörtsimine see selline on…

Member

@LaanteLaps wrote:

mariliis
    katkised asjad tuleb ära visata, need on ka energeetiliselt katki ja ei too head….
    aga eks iga inimene teab, mida oma asjadega teeb. mind häirivad katkised asjad ja nende rännak jätkub prügikorvis.

Mis sa arvad sellest katkisest heegeldatud motiividest laudlinast vm. asi mis on meie esivanemate töö olnud kunagi aga teeks selle jälle uueks?

LaanteLaps
    Member

kui nii teha, et sa ei paika, vaid asendad katkised motiivid uutega, pole häda midagi!

Member

Tahaks ka seda ugri-mugri värki teha aga mida ei ole-mustreid.Olen siia kanti st.Märjamaa kanti kolinud ja ei tea selle kandi ajaloost midagi…tahtsin pisiplikale kindad-sokid-sallid-kampsi teha kohalikust rahvariidest ajendatuna aga ei suuda mustreid leida. Raamatukogust sain ainult rahvariiete kohta-aga kindaid,kampsit jms. teha need ei aita! Ma ei oska enam kuskilt otsida!

leili33
    Member

midagi ‘Nõukogude Naisest’ leitud esiemade kinnaste ajaloost
    http://leili33.blogspirit.com/files/laanemaa_kindad.jpg

Member

kui sulle jääb näppu Nõukogude Naise mustrileht 1988 aprill siis seal on üks Märjamaa kindakiri

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 1,157 total)
  • The topic ‘Muid projekte, mida tulevikus teha’ is closed to new replies.