Muid projekte, mida tulevikus teha 2009 vol2

Homepage Forums – VARIA – Vanakraamiladu Muid projekte, mida tulevikus teha 2009 vol2

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 47 total)
  • Autor
    Postitused
  • #7652 Reply
    Sunray
    Member

Panen siia kirja mõned mõtted, kas oleks kaasalööjaid.
    Meil siin IT toimivad ilusasti Jõuluaegne TKV , Sügise TKV ja Suvel oli lilleline TKV. Kevad, see kaunis looduse ärkamise aastaaeg on natuke vähe tähelepanu saanud. Uurisin veidi Eesti rahvakalendrit ja kevad oli meie esivanemaile suvetöödeks ettevalmistamise aeg ja kinke, nagu näiteks jõuluajal, ei tehtud. Sõelale jäi NAISTEPÄEV Nagu lugeda võite ei ole 8.märts ainult nõukaaegne punane püha. Vaatasin ka TKVdes kaasategijate nimekirju – enamus naisterahvad. (mehed – andke nüüd andeks, kui keegi oli just julgust kogunud, et järgmise TKVga liituda) Pakuks välja TKV NAISTEPÄEV. Mida selles projektis vahetada? Mina küsin alati endalt – mida mina tahaksin kingipakist leida? Kuna on kevad, siis kõik kevadine. Mis siin ikka seletada, siin foorumis liiguvad ringi äärmiselt hea kujutlusvõime ja fantaasiaga inimesed. Kui see projekt leiab toetust ja kaasategijaid, siis peaks see TKV toimuma kevadel ja pakid peaks kätte saama naistepäevaks.(või vähemalt sinnakanti)
    Avaldage arvamust!

Ja veel üks mõte – TK Taaskasutus.
    Paljud mäletavad Muhvi TK anna teksadele uus elu. Väga kihvt projekt oli. Praegusel, veidi kitsamal ajal, hoiame ka kokku iga asja pealt niipalju kui kannatab. Teeks siis sellise TK, kus taaskasutaks asju. Mitte ainult riideid ja tasse nõelapatjade tegemiseks. Siit võib huvitavaid ideid tulla.
    PS! ma olen teadlik ajatust projektist – vanade riiete totaalne muutumine.

#264747 Reply
    Guest

@Sunray wrote:

Ja veel üks mõte – TK Taaskasutus.
    Paljud mäletavad Muhvi TK anna teksadele uus elu. Väga kihvt projekt oli. Praegusel, veidi kitsamal ajal, hoiame ka kokku iga asja pealt niipalju kui kannatab. Teeks siis sellise TK, kus taaskasutaks asju. Mitte ainult riideid ja tasse nõelapatjade tegemiseks. Siit võib huvitavaid ideid tulla.
    PS! ma olen teadlik ajatust projektist – vanade riiete totaalne muutumine.

kas lapitööna käsitöö läheks ka siia alla?
    tegemist on siis kangaste taaskasutusega

#264748 Reply
    Sunray
    Member

Jah, lapitöö läheks siia alla kindlasti.

#264749 Reply
    Sutsuke
    Member

Aga siis ikkagi selline lapitöö, mis on tehtud vanadest riietest jm “kaltsudest”? Mitte uutest kangastest.

#264750 Reply
    Sunray
    Member

Jah

#264751 Reply
    Guest

Vaat sellisest lapitööst ma saan aru kus on kasutatud nn vanad riided ning esemete õmblemisel juurdelõikamisel tekkinud kangajäägid. Siin on asjadel oma lugu. See on tõeline taaskasutus ja annan oma hääle kui selline projekt tuleb.
    Minu jaoks on täielik müstika ja raiskamine uue terve kanga lõikamine lappideks. Ma olin ikka väga-väga hämmastunud kui mõned aastad tagasi sain teada, et nii tänapäeval tehaksegi lapitöid. 😯

#264752 Reply
    Member

Ohhooo, taaskasutus on väärt projekt. Anna sellele oma hääle ja osaleksin ka kindlasti. (tegelikkuses on suurem osa minu käsitööst just taaskasutuslik. koti heegeldan ikka vanast kampsist, lapitöö vanadest riietest jne)
    Taaskasutus on just see, mida tänapäeval tasub propageerida

#264753 Reply
    Member

TK Taaskasutus saab minult kohe hääle :)

#264754 Reply
    Evemari
    Member

Mina olen ka Taaskasutuse projekti poolt. Lapitöö-taaskasutuses sõltub minul uue või vana riide kasutamine ikka ennekõike esemest, mida hakkan valmistama. Kui ma teen lapitekki, siis kasutan enamasti uusi või õmblemisest järgi jäänud kangaid, sest lapiteki eluiga peaks olema pikk ja väga kurb on, kui tekk kahe aasta pärast või peale esimest pesu lagunema hakkab.

#264755 Reply
    Member

Toetan TK Taaskasutust ja käsitöö olümpiat 8)

#264756 Reply
    yllep
    Member

Minu hääl ka TK Taaskasutusele, väga hea projekt!

#264757 Reply
    Guest

Minu hääl ka TK Taaskasutusele.

#264758 Reply
    Guest

annan siis samuti hääle TK taaskasutus.
    ja pidasingi silmas loomulikult vanade kangaste uuesti kasutamist, tegemist ju siiski taaskautusega.

Siiski teen tavaliselt lapitööd uutest kangastest. Sest no tõesti – kaua peab vastu päevatekk mis on tehtud pluusidest vm, mida on eelnevalt juba 5-10 aastat kantud…. ?!??
    kangad kuluvad ja näiteks kellelegi kinkida-müüa küll lapitööna valminud asja ei tahaks teades, et see tehtud mu enda vanadest pühstest vm.
    Tänapäeval on lihtsalt palju fantastilisi kangaid ning neid omavahel kombineerides saab lapitööna valmistada imelisi asju.
    Eelneva jutuga vaidlen siis Lotte vanaemale küll vastu.

Taaskasutuse projekti raames ma siiski uusi kangaid ei kasutaks. Jääme siiski teemasse.

#264759 Reply
    Guest

@ElinaLy wrote:

…Tänapäeval on lihtsalt palju fantastilisi kangaid ning neid omavahel kombineerides saab lapitööna valmistada imelisi asju.
    Eelneva jutuga vaidlen siis Lotte vanaemale küll vastu.

Taaskasutuse projekti raames ma siiski uusi kangaid ei kasutaks. Jääme siiski teemasse.

Eks on mulgi aeg stagnatsioonist välja tulla ja lapitööle kaasaegsest küljest läheneda 8) Pluus või seelik võib ju olla 5-10a vana, kuid vahe on sees kas teda on paar korda aastas kantud või päevast-päeva. Siis pole mõtet isegi kaltsuvaiba ribadeks kasutada. Ise õmblesin kunagi ikka hästi palju ja nüüd uusi kangajääke oma paar kartulikotitäit. Taaskasutuse lapitöömaterjalina pidasingi silmas õmblusjääke ja vähekasutatud rõivaid. Viledaks kulunud esemetest lapitöö tegemine on tõesti töö ja vaeva raskamine. Sellised asjad leiavad meie suguharus taaskasutamist minu ema “kaltsuvaibavabrikus”
    Samuti on mul hunnikute viisi nõuka-aegseid kangaid (usun, et paljudel teistelgi). Nende jaokski oleks oma projekti vaja. :?

#264760 Reply
    Guest

Ah sa mait,kui kuum teema!TK TAASKASUTUS-minu hääl lisaks!Vene-aegsetest kangastest olen ma aastaid teinud voodipesu-omale,sugulastele,heategevusse.jupimatest juppidest on erinevad lapitööd teretulnud.Olen kuulnud,kuidas inimesed kangaid pöletavad!!!!
    Olenevalt kangast,saab taaskasutada seelikuid kleite,mantleid…Vaadake Marja Matiiseni raamatut-näiteks!Tugitoolikatted,voodikatted,piknikulinad…,ise pakun:vanadest kevad-sügismantlitest lasteaias käivatele lastele õue-ja liivakastiriided-kombekad.Materjal on super-vastupidav ja kerge hooldada(polnud vene ajal kõik nii halb midagi) ning odav.”Karupüksid” praegu lastele vene impregneerist ja fliisvoodriga-super!Siidirätikutest tegid meie tüdrukud šenilltehnikas patju sõbrannadele-väga omapärane ja peen mulje jäi,selleks sobivad ka vanaemade siidkleidid.Villastest mantlitest saab sooje tekke-saaniteki moodi-teha,tikitult ja heegelpitsiliste äärtega.Igasugu linikuid on kõik kohad täis-kombineerige nad poekottideks,linastest linikutest annab teha lausa kardinaid.Vanematest riideesemetest on elupäevad lastele uhkeid kostüüme tehtud.Isa suurtest ja põlvist kulunud viigipükstest saab pojale püksid ja tõelise mehetunde lapsele!Vanunud ja pesus vildiks läinud kampsunitest saab imeliselt soojad sussid…Jätan Teie fantaasiale ka ruumi…

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 47 total)
Reply To: Muid projekte, mida tulevikus teha 2009 vol2
Your information: