Muhu pätid

 • This topic is empty.
Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
 • Autor
  Postitused
 • #8627 Reply
  Avataramazonegirl
  Member

  Sain täna postist kätte L. Kirstu fanatastilise raamatu “Muhu tikand” ning kohe tekkis isu teha endale Muhu sussid. Kas keegi on varem asjaga tegelenud või oskab lihtsalt nõu anda? Milliseid materjale tuleks kasutada õmblemisel, eriti talla tegemisel? Ei leidnud kusagilt teise teema alt ka samasisulist õpetust vms.

  #281160 Reply
  Mareli
  Member

  Jaa…… sellega on sihuke lugu, et oleks lahe küll, kui ka nende kohta oleks raamat välja antud. :D

  Aastaid (no …. oma 20 ) tagasi näidati telekast T.Meeri saateid käsitööst ja siis ühe sisu oli muhu pättide tallutamine. Tollal veel (vähemalt minul) videolindistuse võimalust polnud (muidu müüksin praegu hea hinnaga pättide tallutamise CD-sid :D ) ja nii ma siis kirjutasin kõik kaustikusse üles ja tegin hiljem järgi.

  Aga, vastates su küsimusele. Must riie peab olema villane, võid osta Humanast mingi vana seeliku ja tikkida sellele. Vooder peab olema linane kangas, talla all veel õhuke poroloon paksenduseks ja talla all nahk.
  Vaat kust sa neid lõikeid võiksid saada … ah, jaa, ka meil on siin läbi käinud muhu pättide mustrid ja need on ju alati lõike peale joonistatud . Sealt saad sussi lõike, või mõnest vanast Eesti Naisest. Aga tallutamiseks on sul vaja sussiliiste, millede tallalt saad talla lõike.
  Liistule tõmbamisel peab olema hoolikas, riidest suss peab olema liistust pigem väiksem, tuleb naeltega ta liistu külge kinni lüüa , kliistriga paksendada (tugevdada) ja nahktald õmmelda.
  Ja muidugi tuleb teine pätt samasugune teha :D

  Siin üks tore pilt, kuid nagu näed, siin on pätt ka väheke pehmeks jäänud, vajub lötsi, kuigi tegelikult peaks ta kõva, korralik olema.

  #281161 Reply
  Avataramazonegirl
  Member

  Ei ole tõesti ka kusagil kirjanduses kohanud pikemat seletust Muhu pättide tegemise kohta. Selline asi oleks kulda väärt. :)
  Igatahes suured tänud, Mareli, nüüd torman kohe poodi materjali järele. 😆

  #281162 Reply
  toopink
  Member

  Vaat selle asjaga on nii, et teen siinkohal sellise suunava piiksatuse: sügisel ilmuvasse Muhu raamatusse tuleb ka põhjalik pätitegu sisse.

  #281163 Reply
  Must Kitty
  Member

  Seda raamatut ootan pikkade silmadega!

  #281164 Reply
  paikseke
  Member

  Kas keegi oskaks juhendada, kust oleks võimalik saada pätipakkke. Kas neid on praegu saada ainult vanu kusagilt leitud või tehakse neid ka tänapäeval? (äärmiselt rumal küsimus)

  #281165 Reply
  Mareli
  Member

  Pole üldse rumal küsimus. Pätipakke läheb ju paljudele vaja. Ka viltsusside tegemiseks.
  Praegu on küll jah vist seis selline, et tuleb neid otsida vanakraamipoodidest, Osta.ee-st, vanadest taludest või tuttavatelt.
  Muhus üks mees teeb küll neid, kuid ainult väikeseid, päris pisikestele lastele ja suveniir-sussidele.

  #281166 Reply
  Avatarannikavu
  Member

  Sain kas endale “Meite Muhu mustrid” raamatu loveshower . Tekkis suur tahtmine proovida pätusid teha aga ei leia kusagilt liiste :(

  #281167 Reply
  AvatarAnonüümne
  Guest

  Kui kellelgi on huvi, siis on võimalik neid minult tellida. Hakkasin neid ühe kursuse liikmetele tegema ning kõik, kes seni tellinud, on ka rahule jäänud. Kes soovib, võtku ühendust e-mailil ivari2@hot.ee. Asun Tallinnas, kuid tellimusi on tulnud igast Eesti otsast.  Pildid on üleval ka Isetegija pildialbumis ISETEHTUD kataloogis jalanõude teema all.

  #281168 Reply
  Urri
  Member

  Ivari, kas sa hindu ei tahaks avalikustada?

  #281169 Reply
  AvatarAnonüümne
  Guest

  Ei tulnud pähegi :) Lastenumbrid on € 30 ja täiskasvanute omad € 35 (postikulu lisandub, kui vaja kuskile saata). Ajaliselt peab arvestama 1-2 nädalaga, kuna teen seda põhitöö kõrvalt.

  #281170 Reply
  AvatarKurvits
  Member

  Vabaõhumuuseumi Nuki käsitöötalus toimub augusti lõpus ja septembri alguses Tiina Võsu juhendamisel Muhu pättide meisterdamine.

  Juhendaja kogemus on väga suur ja tööd kaunid ning kvaliteetsed! Kel pole aega endal teha, minge uudistage neid kauneid töid. Soovitan soojalt!

  #281171 Reply
  AvatarAnonüümne
  Guest

  Mareli viidatud saade on üleval ETV2 arhiivis Nipet-Näpet saatesarjas http://etv2.err.ee/videod/ea39cabb-b82d-4cbe-9bc9-1e32368f3962

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
Reply To: Reply #281169 in Muhu pätid
Your information: