Moni käsitöid….

Homepage Forums – ISETEGIJA – Ise tehtud asjad Moni käsitöid….

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 176 total)
  • Autor
    Postitused
  • #211562 Reply
    Moni
    Member

@parbi wrote:

Nii lummav jõulutähe rätik ja veel kaunimad mütsid, roosidega. Kui saan õelastele vestid valmis hakkan pusima omale ka sarnast mütsi.
    Sain Sinult idee!!!! :)

Suur tänu, Parbi, ja nii tore kui mütsid idee andsid! Väga lihtne pealaelt alustamisega muster ja mis kõige parem- selle lõikega saab heegeldada mistahes mustriga ja ära kasutada näiteks 1 toki lõnga.

Suur tänu Snowdrop, Sant, Yllep, Hetty, Adelliine, Kati80 !
    Päev on kohe ilusam peale kõikide nende komplimentide lugemist, ei osanud aimatagi nii toredat tagasisidet!

Annejeanne – tänud suured sulle ja tõesti see lehemuster jätab koheva mulje, võibolla ikkagi siis teen ka selle juurde ühe koheva lehemütsi ka nagu alul plaanisin, lõnga jäi veel natuke üle ka.

Verpin ja Kreysy– aitäh Teile ja tore teada et ka pildid meeldisid – meil siin maakülakeses pole erilist glamuuri peale kodumetsa ja minu iidamast aadamast vanaaegne õmblusmannekeen näeb välja kallakil vildakas oma ühel jalal seega ei tahtnud sellel hakata salle pildistama ja tuli omade jõududega hakkama saada, lihtne meeleolu on tegelikult ka mulle endale kõiges meelepäraseim. Õnneks oli natukenegi lund talvesallide taustaks;)

Ma lisasin Blogissenüüd natuke pilte juurde ka sallidest.
    Toredat aastalõppu kõigile!

#211563 Reply
    Mercar
    Member

Mulle meeldivad ka sinu tööd! Eriti see jõulutähe sall. Mis selle mustri nimi ja kust see pärit võiks olla. Ilus muster, kui kõik poolikud tööd tehtud saaks, siis oleks vist huvi katsetada.
    Edit: juba Ravelry-st leidsin viite mustrile. 😳

#211564 Reply
    Moni
    Member

Aitäh Mercar!
    Räägin Jõulutähest meeledi lähemalt;)
    See muster on pärit mu iidamast aadamast pitsimustrite kogust, täpsemalt ilmunud 1992 Burda Kunststricken E198 ajakirjas Model 198/29, selline pruun nelinurkne (ausalt öeldes üsna tähelepandamatu sel pilil) laudlina.
    Mulle aga tundus see muster salliversiooni jaoks just palju sobivam ja kujutluses nagu jõulutähe õielehed. Kudusingi siis 1/2 sellest mustrist.
    Alustatud on sall kuklaosast. Kõik mu sallid alustatud 3 sukavardaga nii et mingit alguse–lõpu kohta nn ripsi osas näha ei jää.
    Äärepitsi osas muutsin natuke viimase lehe kuju, liniku versioonil lõppes see natuke nagu järsult, mina tahtsin et lehe tipp sulanduks äärepitsi sisse. Mul see blokki ka üles kirjutatud ja põhimõtteliselt saan olla abiks kui keegi tahab seda kududa.
    Kududa oli väga meeldiv seda mustrit, ei olnud keerulisi momente ja valmis sai ka üsna ruttu. Kujutan ette et valgest kidmohäärist tuleks sellest ka üks väga nunnu õlasall – ise mõtlesin tulevikus teha kui jaksan osta sellist mohääri või angoorat (hetkel pean pigem lõngakasti virnadest lõnga valima et mitte nende alla mattuda :) ).

#211565 Reply
    Member

Mulle meeldib see esimene, valge pitssall kõige rohkem :) Sellised peenest lõngast valged sallid on ikka kõige kaunimad.
    Piilusin blogisse ka – võimsaid pitslinu oled ikka kudunud 😯
    Aga Picasa lingilt küll ühtegi sallipilti ei leidnud senz3

#211566 Reply
    Moni
    Member

Aitäh, Muhv, samuti külastuse eest!
    Ma olen sinu ilusaid pitse ka palju käinud imetlemas!

Picasa album oli mingi trikiga muutunud kinniseks, parandasin ära, nüüd peaks toimima, seal näeb mustreid ka lähemalt soovi korral ( ma usun, kuna pildid suurendatavad).

#211567 Reply
    lulla
    Member

Imeilusad, mulle meeldib ka esimene kõige rohkem. Blogi võttis küll ohhetama, võimsad pitsid.

#211568 Reply
    AlleRaa
    Member

Imelised tööd! Väga kaunid sallid ja millised suured ja uhked laudlinad!

#211569 Reply
    Moni
    Member

Suur tänu, Alleraa ja lulla!
    Aitäh samuti ka blogi külastamast- ma selles bloginduses nii algaja, kuidagiviisi sain pildid üles- seega imeliselt hea meel kuulda et on külastajaid käinud :angel:

#211570 Reply
    Moni
    Member

Siin teemas vahepeal hulka lõnga varrastele voolanud ja varrastelt selga ja jalga aga püüan nüüd lisada midagigi.
    Mereroheline kid mohairist stola mis oli mu jaanuarikuu kaalulangetamises ja millest polnud rohkem pilte kui köögikella küljes rippudes tehtu 😆 on nüüd lõpuks tütrest sünnipäevalapselt ka pildid saanud:

Rohkem pilte ja mustriviite leiab minu blogi kaudu ka Ravelry’st
    Muster on Burda Kunststricken ajakirjast ja tegelikkuses on see 1/2 suurest ümmargusest laudlinast.
    Ja SIIN ALBUMISon rohkem pilte ka neile kes Ravelrys ei ole.

Ja siis veel need pitsikindakesed-viimases kaalulangetuses oli üks “lebav” pilt seega lisan siia siis “elava ” pildi ka.

Ei tea kohe mis vaim mulle peale tuli, seoses kevade saabumisega olid vanaema tehtud pitsisõrmikud mul pidevalt silme ees ja mõtlesingi siis et jätkan traditsiooni, sõrmekudumise meeldetuletuseks raamatutes sobrades leidsin ka infot et pitsisõrmikud kantigi ka vanal eesti ajal ja mulle selgus et need vanad mustrid olid üsnagi sarnased Norra pulmakinnaste pitsiga. Aga eks siis vist ühine viikingitaust mis neid kindamoode siiakanti või vastupidi jagas :) :?: Ja nüüd unustasin oma kindad ja jäin jälle pitsiteemadel heietama, ega mul vist mütsikudumist ette võtta pole vajagi, kuna peast nii pits ikka olen 😡
    Pitsikinnastele on mul muster ka valmis, ainult skeemide osa esilgu aga ega seal eriti juttu pole vajagi, numbrid kõik skeemide kõrval olemas ja skeemidesse panin lausa mõlema käe täismustrid, sõrmedele on vaid numbriskeemid. Kel soovi siis saan meilida .pdf faili. Muster ja skeemid on minu enda looming mida pakun nö tasuta isiklikuks kasutamiseks;)
    Olen tasapisi hakanud omi asju lõigetesse vormima aga hetkel veel pole neid üles kuhugi laetud.

Ja siis on mul paari kahe viimase kuuga valminud ka sokid Valentin ja Valentina , mõned laualinikud ja hulka snoode ka, need meil nagu tarbeesemed lausa, pidevalt vaja. Aga neist on blogis ka pilte olnud ja ei hakka siia enam panema.
    Kevadtervitustega,
    Monica

#211571 Reply
    Member

mohäärrätik on väga kena, pildid on lausa imelised ja mulle meeldib, kuidas tütrel on see sätitud õlgadele nii, nagu oleks tegemist hoopis pontšoga. Aga vat pitskinnaste pilti kahjuks ei ole näha :?

#211572 Reply
    Member

Asjad on ilusad aga lahe on see, et on vaeva nähtud ka nende pildistamisega. Mõnusad fotod.

#211573 Reply
    Moni
    Member

Suur tänu teile mõlemile lahkete kommentaaride eest!
    Ma sättisin ja asendasin pitskinnaste lingi aga kas pilt nüüd ikka näha on või mitte, selles ma ei tea ka sa saan kindel olla? Omaenda ekraanilt näitab, aga…..

#211574 Reply
    yllep
    Member

Imeilusad tööd Sul! Mulle alati Su kudumid väga meeldivad.

#211575 Reply
    Member

Mul on nüüd ka kinnaste pilt näha, aitäh ;)

#211576 Reply
    Moni
    Member

Tänud, Muhv teatamast!
    Suur tänu Yllep kena sõna eest!

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 176 total)
Reply To: Moni käsitöid….
Your information: