Minifoorum tikkijatele

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Tikkimine Minifoorum tikkijatele

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 41 total)
  • Autor
    Postitused
    kikukas
    Member

Vaatasin seda ristpistevärki. No nii ilus on see tõesti.
    Aga ma ei kujuta ette, kas praegusel ajal ka niitide ja riidega probleeme ei teki. On neid võtta ja kas on valik rahuldav? Ning veel, et kas kasutate tikkimiseks raami kaa?
    Ehmatas ära see, et ristpiste samme on miljon, teie ikka kasutate, ma loodan tavalist sammu, kui oma töid siin näitate?
    Seletage, nagu kolme aastasele, pliiz.

niidirull
    Member

Mina avastasin end jaoks ristpistes tikkimise uuesti paar aastat tagasi, (kooli ajal tikkisin ka) ja seda tänu internetis leiduvatele niivõrd ilusatele mustritele, mida lihtsalt peab tegema, kui vähegi oskust on.
    Mina olen tikkinud tavalises ristpistes ja ühes teises pistes ka, millele ma nime anda ei oskagi. Tikkimisraami ma ei kasuta, sest teen ainult väiksemaid pildikesi, suuremate jaoks ei jätku kannatust.

Materjaliga on nii, et niite leiab küll, aga kuna enamus mustreid on DMC võtmes (mida mina pole Eestis müügil näinud) siis tuleb niidid teiste firmade niitidega vastavusse panna. Selleks internetis vastavad tabelid olemas. Mina olen kasutanud Ariadna, Puppets ja Anchor mulineeniite.

Erinevaid kanvaasid müüakse ka, aga mina pole veel sellist näinud, mis on näiteks müüdavates tikkimiskomplektides. Kui keegi teab, kust sellist saab siis teavitage palun mind ka. 😉

niidirull
    Member

Animal Babies mustreid saab siit:

http://www.siresilme.com/pat.htm

Neid umbes 30 tükki Animales kategooria all.

Mustri avamiseks/printimiseks tuleb arvutisse tõmmata siit http://www.pcstitch.com mustrite programm.
    Printimiseks saab seal mustri ruudukesi muuta endale sobivasse suurusesse. Mina mahutasin ühe loomakese ilusti ühele A4-le ja värvivõti tuleb ise teisele.
    Ja nüüd kõik loomabeebisid tikkima!! :D

Member

mul selle proge kohta küsimus. Kas see ka selline proge et saad mingi aja proovida ja siis on vsjoo.. või on sihuke et laed arvutisse ja korras.. tiki kasvõi fotosid:)(teed need tikkimiseks )

niidirull
    Member

See programm ainult avab ja prindib, aga arvutisse salvestada ei lase.
    Nagu tasuta koopia sellest “õigest” programmist.

Member

aga mismoodi avada selle progega pilti? :? ma olen juhm ja miskit korra proovisin … ei teind midagi :?

Member

Kui sa tavalist laudlina tikid, siis reeglina kasutad ju ainult üht, seda kõige lihtsamat risti. Ülejäänud kuuluvad juba nt patjade või mõne suurema töö juurde, eriti kui kasutad juteriiet. Veerand- ja komveerandristi kohtab tavaliselt piltide juures (silmad nt – veerandpiste valgega ja kolmveerandpiste mingi muu värviga – niimoodi jääb silmast loomulikum mulje). Tihti kasutatakse piltide juures ka nn backstitch’i, mis õmmeldakse tavaliselt kas musta või mõne muu tumeda niidiga. Sarnaneb tuđijoontega akvarellil, mis aitavad pildil paremini esile tõusta.

Tegelikult ei ole ristpistes mitte midagi keerulist. :) Kogemused tulevad üsna kiiresti. Ma ise olen selle “pahe” kütkes olnud viimase aasta ehk. Mis materjali puutub, siis aidat (väikeseruudulist kõva tikkimiskangast piltide jaoks) tean ma müüdavat Tallinna kaubamajas. Seal on ka DMC mulineed. Valmis tikkimiskomplekte aga (kangas, muster, vajalikud mulineed ja tavaliselt ka nõel) müüakse Ülemiste keskuse teisel korrusel kaupluses KäsitööMaailm ja ProKapitali majas Narva mnt-l (kaupluse nime kahjuks ei mäleta).

Ah jaa. Pehme kanga puhul on parem raami kasutada, aga raam tuleb enne pehme kangaga ära mähkida, siis ei tule riidele tugevaid raamijälgi. Aida jaioks on ka raamid olemas – kandilised – aga neid ei ole ma siin kusagil müügul näinud.

obukakk
    Member

@niidirull wrote:

Mustri avamiseks/printimiseks tuleb arvutisse tõmmata siit http://www.pcstitch.com mustrite programm.

PCStitch avab .pat formaadis mustreid, kui satub ette .xsd formaadis mustrid, siis neid avab Pattern Maker ja avad nagu igat teist faili. Kui programm arvutis olemas, siis klõpsad failil ja avanebki. Enamus saadaolevaid nn. “täisprogramme” on tasulised ja proovina töötavad mõne aja. Iga programm koostab mustrifaili oma formaadis ja avab ainult oma formaatii. Näiteks veel paar aastat tagasi oli segadus .pat failidega, mida tegid mõlemad programmid nii PCStitch kui ka Pattern Maker ja kasutajad pidid nuputama, milline neist avab näiteks Internetist saadud mustri. Kuigi mõlemad programmid salvestasid .pat formaati, erinesid need nagu öö ja päev. Alates Pattern Makeri neljandast versioonist salvestab see .xsd formaati ja praegu on see probleem kadunud, kuigi Internetis liigub veel vähesel määral vanas formaadis Pattern Makeri faile. On ka veel hulga teisi ristpiste programme, aga need on vähe levinud ja ei oma praktikas tähtsust. Mina ise kasutan juba aasta otsa Pattern Makerit, mille Internetist saadud rohuga “terveks ravisin”. Oli ka PCStitch kah “ravitud”, aga kolades mööda võimsaid käsitöö foorume otsustasin Pattern Makeri kasuks just parema värviülekande ja mõningate teiste võimaluste poolest.. Oli ka kunagi mingi rootslase tehtud tasuta programm, aga selle värviülekanne jättis soovida.

asjake
    Member

Kas keegi oskab öelda, miks PCStitch ega PatternMaker ei ava mul neid loomamustreid?

kikukas
    Member

Klge, tegijad, mul nüüd mure. Mul oleks vaja väikest lepatriinut soki peale silmata, aga kust leida niisugust mustrit? Lapselaps mul “Lepatriinu” lasteaias ja oleks igavene pop ja moodne selliste sokkidega, niuke väike peaks olema, sest kudumissilmi on 16 ainult, mille peale läheks.
    Küsija suu pihta lüüa ei tohi! 😈

kikukas
    Member

@kikukas wrote:

Klge, tegijad, mul nüüd mure.

Enam pole mul muret ega miskit, tänud Põhjatähele, lepatriinud käes! Hurraaa!!!! smile_c0ti

Nüüd ma hakkan sedasi silmama:

@kriuks2 wrote:

silmamine peaks olema midagi niisugust … st. et nagu tikid pildi peale 😉

Member

kui selle http://www.pcstitch.com programmi arvutisse tõmban, kas see on ainult mingi teatud aeg päevi tasuta, siis kaob ära ja siis enam pat faile lahti ei saa. Targemad palun nõu.

Member

PC Stitch’i kohta ei oska midagi öelda, aga pat failide vaatamiseks/avamiseks sobib selline asi nagu Pattern Maker viewer. PM ise on ka tasuta vaid prooviversioon, vist 4 päeva, aga see Viewer on ainult vaatamiseks ja piiramatu kasutusajaga.
    http://www.hobbyware.com/pm_downloads.htm

obukakk
    Member

@sukavardaliigutaja wrote:

PC Stitch’i kohta ei oska midagi öelda, aga pat failide vaatamiseks/avamiseks sobib selline asi nagu Pattern Maker viewer.

Teeme asja selgeks. PCStitch salvestab failid .pat formaati ja neid ei ava ükski Pattern Maker. Pattern Makeri varased versioonid salvestasid ka .pat formaati, mida aga ükski PCStitch ei ava. Alates 4-ndast versioonist segaduste ärahoidmiseks salvestab Pattern Maker .xsd formaati. Nii, et need .pat failid, mida Pattern Maker avab on tehtud sama programmi varasemate versioonidega. PCStitchi .pat formaati avab ainult PCStitch ja sellel peaks vist ka olema mingi tasuta viewer. Googeldage ja teile antakse. Kui ei viitsi googeldada, siis http://www.pcstitch.com/PatternViewer/PatView.aspx selle lehe altotsast saab PCStitchi Vieweri free-na allalaadida. PCStitchi täisversioon ise maksab nagu näha 39.95 usdi. Tasuta variandil klikite väikese kirjaga lingil sõna FREE kohal ja saate järgmisele lehele, kus on väga tähtis esimene step – select platformi aknast määrata oma arvuti opsüsteem. Step kahelt koristage linnuke lahtreid pole vaja ka täita, muidu saate oma postkasti emaile ja step 3 laeb proge installifaili.

Member

asoo, sain jälle targemaks. seepärast ta mul siis ainult osasid pat-faile avabki ja teisi mitte.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 41 total)
  • The topic ‘Minifoorum tikkijatele’ is closed to new replies.