Milline lõng allergikule talveasjade kudumiseks?

Homepage Forums – KUDUMINE – Lõngad ja kudumise abivahendid Milline lõng allergikule talveasjade kudumiseks?

• This topic is empty.
Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Autor
    Postitused
  • #3759 Reply
    Tintsu
    Member

Panin ka otsingusse, aga sealt midagi konkreetset ei leidnud, seega teen uue teema.
    Nimelt lõi mu lapsel paar kuud tagasi välja äge allergia. Nüüdseks kindlask tehtud, et kasside ja muna vastu. Aga midagi on veel. Sest kassi meil kodus pole ning muna saab niikuinii harva, aga lapsel ikka nina kinni ja silmad punased. Ise kahtlustan veel tolmu (vanas puumajas ikka seda leidub) ja teiseks villast lõnga. Seda märkasin ise ka, et kui siin enne jõule hoogsam sokikudumine käis, siis osade lõngadega võttis omalgi nina sügelema. Eile kui siin oma vanutatud kotiga vehkisin (see ju paras karvane ja ebemeid lendab), siis olid poisil momentaalselt nina ja silmad vesised ning silmad paistes.

Lapse müts ja sallkrae on Titan Wooli Winnerist, kindad maavillased. No see Winner läheb ka ikka karvaseks ja eks sealt midageid ebemeid lendub ka. Natuke vist kraatsib ka. Ühesõnaga plaan lapsele uued pehmemad asjad teha.

Aga olengi nüüd nõutu – milline lõng valida. Ma ei saanudki arsti jutust aru, et kas see, et villane kraatsib ärritab nahka või lõng ise. Soovitas puuvillase materjali alla panna. Hea küll, mütsile panen voodri, aga sallkraele?

Kas kellelgi on sarnase asjaga kokkupuudet olnud või teab, millised lõngad sobivad allergikutele paremini?

#163331 Reply
    Member

olen kuulnud, et mõnedele, kel on allergia nö maavillase vastu, sobib hästi meriinovillane. alpaka on ka karvane enamasti, seda peab siis katsetama. on ju veel ka bambus- ja sojalõngad, puuvillane, isegi akrüül kui villane tõesti ei sobi.

minul nina kiheleb ja sügeleb kui tegelen kraasvilla või heidega. praegu heegeldan jõgeva villasest ja sama lugu. samas kanda saan ma maavillaseid asju küll, nahaga kokkupuutes ei tee nad mulle midagi. ilmselt need lendlevad karvakesed, mida üks teatud “restoran” oma kallitel praadidel kartis (vihjan sellele, kuidas kudujad söögikohast minema kupatati), hingamisteede kaudu mõjuvad.

#163332 Reply
    stuart
    Member

Tean, et on inimesi, kes lihtsalt tundliku nahaga ja villase torkimist ei kannata, nagu mina, samas on inimesi, kes on ka villase ja ka lanoliini suhtes t6esti allergilised (olen n2inud pilti kummikinnastes naisest, kes villast viikingikleiti 6mbles 😯 ). Proovid ehk hoopis midagi mittevillast? L6ngamarki jms ei oska kahjuks soovitada, pole ise kuduja 😳

#163333 Reply
    Member

Villane võib allergiat tekitada küll – mina ka enam villasest beebitekke ei heegelda, nii enda pärast (nina jääb kinni) ja ka beebide emmed on vahel öelnud, et ei taha lapsele villaseid asju.

Aga ütled, et elad vanas puumajas – vot see võib ka allergia põhjus olla, piisab väikesestki niiskest hallituse koldestki, aga kes teab palju selles majas puidu hallitusseeni olla võib, eriti veel kui ahiküttega.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
Reply To: Reply #163333 in Milline lõng allergikule talveasjade kudumiseks?
Your information: