Milline fotokas?

Homepage Forums – VARIA – Isetegijate fotonurk Milline fotokas?

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 121 through 135 (of 232 total)
  • Autor
    Postitused
  • #53620 Reply
    Member

minu fotokas: http://www.olympus.ee/consumer/29_sp-560_uz.htm
    ise olen väga rahul 18x optiline zoom ja pildid tõsiselt head :D

#53621 Reply
    Member

nonii, ma ikka alles unistan oma uuest fotokast ja kuna Hobby Hallis kohapeal ei olnudki enam, siis pean tellima. Sattusin infi otsides amazon.com-i ja kassanäe, seal palju odavam 🙄
    Küsiks aga hoopis targemate arvamust sellise komplekti kohta: Canon S5 IS + tarvikud. Mis need on seal kaasas (no ma oskan lugeda küll, aga otstarvet ei tea) ja kas minusugusel võhikul, aga siiski arenemisest huvitatul võiks neid vaja minna või on need mingid mõttetud jupid? pean eelkõige silmas neid külgekruvitavaid asju.

#53622 Reply
    Mercar
    Member

See vist oleneb kui kiiresti ja kui kaugele areneda plaanis on.
    Mina mõtlesin pea aasta aega kas oma seebikarbile lisaläätsi osta ja lõpuks ostsin hoopis odava peegelkaamera.
    Samas alguseks on see komplekt kindlasti hea.

Igaks juhuks mõne asja seletused:
    Wide angle lääts võimaldab pildile haarata suurt ala. Näiteks pildistada maja ilma et sellest kohutavalt kaugele taganema peaks või sünnipäevaseltskonda ilma et tunneks vajadust läbi seina taganeda ja muudkui inimestele öelda et nad ennast koomale tõmbaks.
    Telephoto võimaldab kaugeid asju pildile püüda- ja et pilt kätevärina tõttu udune ei jääks on soovitav kasutada statiivi (mis ka komplektis).

Filtrid: UV- vähendab õhus UV hulka- teoorias teeb / võib teha pildi tsipa selgemaks. Enamasti hoitakse pidevalt kaamera ees- kuna aitab vältida objektiivi ära kribimist ja muid õnnetusi- uus filter on odavam kui uus objektiiv.
    Polarizing filter- vähendab peegeldusi. Maastikku pildistades annab tavaliselt ilusa sinise taeva (võtab taevast veepiiskade peegeldused) valgete pilvedega ja erksama rohelise rohu- natuke navitrolla toonide sarnane pilt. NÄIDE Liiga palju peale keerates muutub pilt ebaloomulikuks. Seda kui suur on fiiltri mõju saab filtrit keerates muuta…
    Samas võimaldab võtta peegeldusi ka muudelt pindadelt- läikivat autolt, veepinnalt (et pildistada veealust elu).
    Fluorescent Correction- kui ma ei eksi siis vähendab toas lambivalguses tehtavate piltide värvimoonutusi.

#53623 Reply
    Member

aitäh, Mercar, väga arusaadava selgituse eest. paraku lugesin nüüd amazonist kasutajate arvamusi ja selgub, et sel uuel on eelmiste S-idega võrreldes mõninagid miinuseid lisandunud :? Uh, nii raske on valida, kui ise asjast tuhkagi ei tea, aga pildistada tahaks (ja soovitavalt võimalikult lihtsalt võimalikult häid pilte). jätkan uuringuid!

#53624 Reply
    Silpsolps
    Member

Mina leidsin ka sellesama (ainult ilma lisadeta) Canon S5 IS fotoka amazon.com-ist ja suur tahtmine seda saada. Aga mul hoopis selline küsimus, et kui palju ma veel juurde pean maksma – st postikulud, toll ja võib-olla veel midagi? Ei oska väga hästi inglise keelt ja pole ka kunagi tellinud välismaalt. Kas keegi oskab öelda?

#53625 Reply
    Member

nonii, rõõmu ei jätkunudki kauemaks, sest proovisin postikulu teadasaamiseks selle fotoka ostukorvi panna ja selgus, et seda kaupa ei saagi meile siia tellida. Praegu pole aega süveneda ka, miks, aga kahtlustan, et ilmselt garantii tõttu (et kui miskit viga, siis nii kaugelt see edasi tagasi saatmine ja vahetamine läheb kalliks neile maksma).

#53626 Reply
    Member

Aga miks te sellist suhteliselt lihtsat/tavalist fotokat nii kaugelt hangite? Noh, lihtsalt tekkis järsku selline uitmõte/küsimus.
    Et kas mõnda fotopoodi poleks mõtet minna uurima? Öelda, et vot tahan seda, ehk saate hankida.
    Seepärast jäin mõtlema, et mu elukaaslane töötab suht väikses arvutifirmas, aga nemadki tellivad nii kaupa- tuleb klient, tahab mingit konkreetset asja ja siis nad uurivad, kas saab ning mis hinanga. Ja just fotoaparaate on nad niimoodi tellinud/müünud.
    Ja eks seda esimest uurimist annab ju ka meili teel teha. Ei peagi kõiki poode füüsiliselt läbi jooksma kohe.
    Noh, tekkis selline mõte.

#53627 Reply
    Silpsolps
    Member

Ei no jah, neid fotokaid on ju siin ka igas poes, aga pea poole kallima hinnaga, ma sellepärast uurisin muid võimalusi…

#53628 Reply
    Member

justnimelt, sealt saaks oluliselt odavamalt ;) loomulikult on siin pea igas poes see fotokas isegi tellimata olemas, 5990. – 6500.- hinnavahemikus. sealt saaks alla 3500.- pluss postikulu, mis oleks ilmselt kõigest kümnetes kuni sadades kroonides, mitte tuhandetes.
    isegi minu poolt vaadatud komplekt koos läätsede ja filtrite, akude, mälukaardi, statiivide ja kotiga tuleks odavam kui siit tühipaljas fotokas.

#53629 Reply
    annejeanne
    Member

Ütlen kohe ära, et mina olen asjaarmastaja väga väikese tähega ja sellepärast oskan ainult oma kogemusest rääkida, aga mul on endal Kodak P880, olen proovinud sellega ka lainurka ja teleobjektiivi ja olen kangest rahul. Alguses tulid pildid suisa koledad ja ma mõtlesin, et olen täiega “orki lennanud”, aga siis sain aru, et kuna tegu on aparaadiga, mis ei tee päris kõike kasutaja eest ette ära, siis pika- ja õppimise peale on asi tunduvalt paranenud (ehkki ma ei valda kaugeltki veel kõiki selle masinavärgi võimalusi, eks see tuleb ikka vaeva ja higi peale). + oleksin pidanud kohe algusest peale statiivi ostma. Aga julgen tõesti seda aparaati soovitada, hind ei tohiks tal ka väga soolane olla, seda vist ei ostetud millegipärast väga palju, kui ta välja tuli. Professionaalile ta loomulikult ei sobi, aga lihtsalt pühapäevapildistajale küll.

#53630 Reply
    Pailaps
    Member

Canon Ixus 60 viimased aasta otsa. Ennem pildistasin ixus 50-ga, aga kuna mehel endal nüüd rohkem kaamerat vaja, siis sain endale teise.

Fotondusest jagan täpselt nii palju kui selle pisikese Canoni võimalused on ja seega ei ole pildid ka kõige ilusamad.
    Igapäevaseks pildistamiseks see sobib, aga looduspiltide tegemiseks ihkab hing klass kõrgemat.
    Ja loomulikult ei teeks paha ka üks korralik fotokoolitus läbida.

Seega praegu pildistan ainult seda, mis ette jääb või mis tundub silmale ilus ja metsa või mujale seda spetsiaalselt otsima ei lähe. Aga kõik võib alati muutuda 😉 Igatahes ma tunnen, et olen fotopisikuga natuke juba nakatunud :)

#53631 Reply
    Member

Canon EOS 400D

#53632 Reply
    Member

Stockmanni hulludele päevadele tuleb Canon S5 hinnaga 4600 eeku, pole küll 3500 nagu amazonis, aga odavam ikka kui muidu.

#53633 Reply
    Susa
    Member

Hea aparaat, tasub jooksmist ja trügimist ;)

#53634 Reply
    Hettel
    Member

Meile kolis eile koju selline isend:

http://www.photopoint.ee/toode.php?id=13654

Nüüd on lõbu laialt ja suvel päevitab vist fotokajälg näole 8)

Viewing 15 posts - 121 through 135 (of 232 total)
Reply To: Milline fotokas?
Your information: