Milline fotokas?

Homepage Forums – VARIA – Isetegijate fotonurk Milline fotokas?

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 232 total)
  • Autor
    Postitused
  • #53590 Reply
    Member

Loen ja loen, sinu vastust, Mercar, ja teisi fotoalaseid postitusi ja saan jälle aru, et paljudes asjades olen ma ikka täielik totu ja et sinu oskused käivad kõrges kaares minu omadest üle — ja on see nüüd jonn või suurushullustus või edevus või luksuseihalus 😆 , et ma ikka peeglit tahan 9iyi (või äkki ikka see, et mõnel üksikul fotol olen saavutanud täpselt seda, mida tahtsin!)
    Siinse foorumi fototeema eelis fotofoorumite ees on see, et asjatundmatuid küsijaid on rohkem ja seletused seetõttu arusaadavamad. Mõnest keerukast profiseletusest närib ju ennast läbi, aga siis kasvab jälle kõik üle pea…
    Aitäh!

#53591 Reply
    Mercar
    Member

Netist leitud veidi aegunud info (sulgudes väiksemas kirjas minu lisatud kommentaarid):
    Digikompaktkaamera
    Plussid – mugav kasutada, ei pea muretsema filmi (ja raha) kulumise pärast, paljudel aparaatidel on võimalus ka ise võtet mõjutada, ei pea rahulduma automaatprogrammiga.
    Miinused – korraliku kvaliteediga aparaadid on päris kallid, odavamatel on pildikvaliteet kehvavõitu ja lisafunktsioone napib, suur voolutarve (aku ruttu tühi), digimüra ja päästiku viivitus paljudel mudelitel (inimene/loom kõnnib enne kaadrist välja kui pildi tehtud saad). LINK
    Digipeegelkaamera
    Plussid – Pildid kiiresti arvutisse, digiklõpsu omahind on nullilähedane (samas eeldab enne aga oluliselt rohkem rahakulu kui seda kuluks samaväärse peegelkaamera ostuks) ning HEA kaadri saamiseks saab enne tuhandeid versioone klõpsida praktiliselt nullkrooniga.
    Miinused – kallis kere + kallid objektiivid + tõhusa lainurga puudumine (artikkel kirjutatud 2003 aastal- tänasel hetkel seda lainurga mure pole. Lainurk- objektiiv millega saad korraga kaadrisse lähedalt väga laia ala, oluline näiteks arhidektuuri või loodusvaadete pildistamisel).LINK

Eestikeelne artikkel loodusepildistamisel tausta kohta (udune vs. terav) ja kuidas seda saavutada.

PS. Tartu inimestel kellel fotohuvi + inglise keel väga takistuseks pole. Seadke sammud linnaraamatukogu tehnikaosakonda ja uurige läbi ajakirja Practical photography näiteks üks aastakäik. Väga asjalikus seletused, soovitused pildistamise jaoks ja seletavad artiklid fototöötlusest (ohtralt seletavaid pilte). Ise mõne aasta eest pildistamisega esimesi tutvusi tehes sain sealt vägapalju abi :)

#53592 Reply
    Member

@Mercar wrote:

Digikompaktkaamera
    Miinused digimüra ja päästiku viivitus paljudel mudelitel

Vatvatvat: päästiku viivitus on ka üks asi, millele olen mõelnud. Kas peegelkaameratel seda pole? S.t see pole nii pikk vähemasti nagu mõnel kompaktkaameral? (Digimürast mul loomulikult mingit praktilist aimu pole, üht-teist olen lugenud –peab meelde tuletama ja üle lugema.)

#53593 Reply
    Mercar
    Member

Peegelkaameral eriti pole seda mure (senised kogemused küll vaid 1 objektiiviga). Aga peegelkaameral see eelis, et kui objektiiv hästi ise teravustada ei taha. Võtad ette ja fokusseerid ise- täpselt sina kuhu tahad :) Ja siis viivituse mure pole.

Digimüra- teraline pildi osa (seal kus tegelikult teralist miskit polnud).
    Näidispilt
    Tavaliselt kõrgete ISO väärtuste puhul tekkiv mure (ehk tavaliselt siis kui pimedas tahad väikse säriajaga pilti teha ja selleks oled nõus kvaliteeti alla laskma)…
    Ekstreemsemal juhul pildil täissuuruses vaadates pole (tavaliselt) tume ühevärviline osa tume vaid selline:

#53594 Reply
    Raimond
    Member

digikaamera klõpsu omahind on lähedane nullkrooniga? Sama rumal jutt, kui taksoga on kallis söita, oma autoga saab ju tasuta!

kirjutasin kunagi pika jutu natuke allpool, kasu ei mingit.
    Parem hea digiseep, kui sidd peegel! pole mingit kasu, kui Sul on korralik peegel aga objektiivi sinna ette osta ei jaksa enam, peale nende tuhatooside, mis KIT-ina kaasas.

kui Teil raha muidugi seljas kasvab, eks võite selle siis omal nahal järele proovida

#53595 Reply
    Mercar
    Member

Raimond keegi polegi ju sulle vastu vaielnud. Millest see sõnavõtt?
    Väljatöödud võrdlus võetud netist ja juures nii lingid kui kiri et tegu mõneti aegunud info / arusaamadega.

Ja mis teeb siis sinumeelest digipildi kalliks (võrreldud digipeeglit filmipeegliga)? Akusid laed nii filmi kui digipeeglil. Katiku eluiga ka sarnane. Objektiive ja filtreid tuleb mõlemale osta… Filmi ja ilmutuse peale ei kulu raha.
    Enamus inimesi ka ilmselt ekstra selle pärast arvutit / monitori ei osta…

#53596 Reply
    Member

@Raimond wrote:

kirjutasin kunagi pika jutu natuke allpool, kasu ei mingit.

Raimond, sinu jutt oli väga hea, aga nagu näed, jäi mulle ikka veel küsimusi. Mul on hea meel, et Mercar neile vastas. Nii või teisiti, igaüks otsib oma — oma aparaati. Igal omad head ja vead.
    Ja et kõikide soovituste juurde käib jutt, et “sõltuvalt sellest, mida/kuidas te pildistada tahate”, sellepärast kirjutasingi oma 20. detsembri küsimustesse nii pikalt pisikeses kirjas oma pildistamisideaalidest. @Raimond wrote:

Mina ise olen soovitanud siiski alustada n.ö. “seebist” Ja kallimatest ehk ülemise otsa seebist.

Kindlasti hea soovitus. Kindlasti teeb mõnigi inimene kompaktkaameraga paremaid pilte, kui mina terve elu jooksul suudan peegelkaamerast välja võluda. Iseasi on see, mida tähendab “alustada” — kui enne digitaalajastut olen kasutanud peegelkaamerat, kas siis esimene digikaamera tähendaks alustamist?
    Noh, see jutt siin oli niisama lepituseks, mitte uute küsimuste esitamiseks — vastuolu ju pole, lihtsalt üks juba teab, mis ta tahab, teine alles otsib.

#53597 Reply
    Raimond
    Member

@Mercar wrote:

Raimond keegi polegi ju sulle vastu vaielnud. Millest see sõnavõtt?
    Väljatöödud võrdlus võetud netist ja juures nii lingid kui kiri et tegu mõneti aegunud info / arusaamadega.

Ja mis teeb siis sinumeelest digipildi kalliks (võrreldud digipeeglit filmipeegliga)? Akusid laed nii filmi kui digipeeglil. Katiku eluiga ka sarnane. Objektiive ja filtreid tuleb mõlemale osta… Filmi ja ilmutuse peale ei kulu raha.
    Enamus inimesi ka ilmselt ekstra selle pärast arvutit / monitori ei osta…

me räägime mööda
    1. ka digifotokaga klöps maksab ja mitte vähe. /ära siis kopi netist aegund väiteid/
    2. mul on kahju, kui inimene läheb õnge: “peegliga saab alles õiged pildid”
    olgu siis otse või varjatult öeldud, aga ikka vaikselt sinnapoole inimesi juhitakse.
    minu soovitus on: võtta olemasolevast aparaadist- kaamerast maksimum, investeerida teadmistesse. Olgu üksköik kui vinge kaamera, pilti teeb seal taga körvadega aparaat.
    … lihtsalt olen näinud palju õnnetuid, kellel korralik aparaat, aga kõike sinna juurde kuuluvat enam osta ei jaksa. Minu jutu mõte on ainult üks: hoiduge raiskamisest!

pakun siia välja mingi spikri, mille järgi võiks vaadata omale aparaati. ( valik turul on siiski meeletu, igaüks teeb oma otsuse ikka ise)

“digiseep”

Canon S5 IS http://www.photopoint.ee/toode.php?id=13775
    lisaks: kaamerakott, mälukaart, monopood, akud ja laadija, soovitavalt mälukaardilugeja ja Adobe Elements 6,0 tarkvara.

Digipeegel

Canon 400D kere http://www.photopoint.ee/toode.php?id=11485
    11 000 .-
    objektiivid
    Canon 17-40/4 http://www.photopoint.ee/toode.php?id=3660
    12 900.-
    Canon 70-200/4 http://www.photopoint.ee/toode.php?id=1762
    12 000.-
    Canon 50/1,8 http://www.photopoint.ee/toode.php?id=875
    1700.-
    Tamron 90mm macro http://www.photopoint.ee/toode.php?id=4085
    8000.-
    lisaks statiiv (1500- 2000.-) Fotokott (ca 2000.-), välklamp (4000.-) mälukaart, filtrid, soovitavalt: tarkvara, 1,4X konverter, mälukaardilugeja jne.

—-
    köike seda komplekti saab ka kallimaks ajada, odavamaks teatud järeleandmistega

R.

p.s. : üks huvitav artikkel ühe koolituse kohta, natust kummaline jutt, aga üks tüüpsuhtumine on seal ilusti ära toodud- kui sa pole peeglimees, pole sa mingi mees :P http://www.postimees.ee/301107/esileht/olulised_teemad/tarbija24/reis/298709.php

#53598 Reply
    Susa
    Member

Tänud Raimond – ma sain nüüd hea nimekirja objektiividest, mida on mõtet/vaja osta.
    Ise olen praegu üks neist, kes sai küll aparaadi, aga ees on kit-objektiiv. Mitu korda olen tabanud ennast mõttelt, et “andke mulle ometi mu zoom tagasi!!!”. S3 IS-il oli nimelt väga hea zoom.

Nädalavahetusel sain aru, et rusikas ja majaseinad on küll öösel pildistamiseks üsna head statiivid, aga mitte nii kindlad kui harkjalg :) Aga siiski – kui kellelgi on vaja öösel pildistada ja statiivi ei ole (lihtsalt aparaati käes hoides ei suuda nagunii pildi äraväristamist vältida), siis otsige koht, kuhu saate aparaadi toetada – majasein, tänavavalgustuspost, liiklusmärk, aed. Ja kui olete keset välja, siis rusikas käsi kõvasti vastu kõhtu ja aparaat sinna peale. Peate küll tegema õige mitu pilti, enne kui saate objektiivi ette selle pildi, mida soovisite (kõhuga ei näe ju kuhu objektiivi suunad), aga on lootust, et ei värista pilti ära!

#53599 Reply
    Mercar
    Member

Eks see et pildi tegemise põhivahend on kõrvade vahel vastab tõesti tõele. Kui viitsid ise õppida või aktiivselt kursustel kaasa lüüa jõuad seebikarbiga kaugemale kui keegi kes arvab et peegel teeb ise pilti ja kes üldse ei õpi miskit.

Mina ostsin umbes 2 aasta eest endale digiseebi (Olympus 760 UZ) ja asusin aktiivselt fotograafia kohta lugema ja lugesin ka põhjalikult oma fotoka manuali. Selleks suveks oli mu pilte avaldatud kuues riigis. Enne digikompaki ostmist olin 2-3 korda elus käes hoidnud kõige odavamat filmiseebikat- polnud mingeid teadmisi ega kaogemusi.

Nüüd teen esimesi samme peegliga (350D + 50mm 1,8 ) ja tunnen end tõelise algajana :P Kõik on suhteline…

#53600 Reply
    Member

http://www.photopoint.ee/toode.php?id=11457

mida sellest arvata? kui eriline kunstfotograaf ei ole, aga tahaks vahest lilli ja liblikaid ja oma näputööd pildistada?

#53601 Reply
    Lynx
    Member

Ei ole mina veel ühtki Olympust kasutanud aga nende andmete järgi on tegemist üsna võimeka riistapuuga…

#53602 Reply
    vikike
    Member

väga kiidan, minu lemmik “seebikas”

#53603 Reply
    Mercar
    Member

Ise oman üht sarnast mudelit ja samuti väga rahul.

#53604 Reply
    Tintsu
    Member

Meie pere uus liige on tänasest see Canoni S5 IS. Eelmine fotokas on ikka kõvasti vatti näinud ja pole tast enam eriti mingeid pilte loota.
    Valisime tegelikult selle S5 ja 350D vahel. Aga kuna praegu kahe väikese lapse kõrvalt niikuinii seda aega ei ole, kus tõesti kusagil müttaks ja pildistaks ning finantsi ka objektiivide ostmiseks pole (komplektis on 18-55 Kit), siis jätsime peegelkaamera ostmise tulevikuks. Eks tehnika areneb ja selleks ajaks, on kindlasti midagi uuemat ja paremat saadaval.
    Eks loodust ja lillekesi ikka pildistada tuleb, aga praegu rahuldab S5 esialgu need vajadused.

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 232 total)
Reply To: Milline fotokas?
Your information: