Milline fotokas?

Homepage Forums – VARIA – Isetegijate fotonurk Milline fotokas?

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 232 total)
  • Autor
    Postitused
  • #53515 Reply
    Member

mul on näiteks Sony CyberShot DSC-P100, üldjoontes täitsa rahul, pole küll eriti millegagi võrrelda aga eks ühe hinnaklassi asjad on suht ühel tasemel, omade plusside ja miinustega, nii ehk naa… lihtsalt see jäi ette kui ostmiseks läks ja tundus mõnus kasutada..

#53516 Reply
    Member

nu mul on jah see tõeliselt Shittt (vabandust väljenduse eest) HP 735 ja arvutisse tõmbamiseks kärab küll aga muidu võiks vabalt lutsu visata sellega… 👿 albumisse sellea pilte teha on küll mõtetu… sest piltidel on kas miski jube hall nagu ” surmavari ” nägudel või siis on nad kollased nagu hiinlased 😆 igatahes on hp väga shitt vali… ärge ostke… ise sai siis kui need digikad meil siin popiks läksid kiiruga asja uurimata ostetud ja võin ainult kiruda seda aparaati 👿
    ka plaanis uus osta… ja käisin fotopoes uurimas mis nad räägivad…uurisin siis olymposeid… ja üldiselt minu jaoks pole see zoom küll väga oluline… see ju rikub tegelikult pilid kvaliteeti… see minu niisama nipet näpet pildistaja kogemus… olulisem on pixlite arv ja miski valguse näitaja (ma ei mäleta täpselt mismoodi seda valguse asja nimetati mis on tegelikult oluline, eriti kui õhtul toas lambivalguses miskit pidlistada et ei jääks tume pilt)… just oli seal poes juttu et mida väiksem see näitaja on seda parem…
    Kavatsen ka minna veel mõnda poodi ja targematelt uurida mis ja kuidas ja mis minu japks on oluline ja siis ka lähme ja ostame mehega endale korraliku pulmaaastapäeva kingituse smile_flirty

#53517 Reply
    Lynx
    Member

Kriuks2 digipildid vajavad peaaegu alati pisut arvutis järeleaitamist…
    Ka minu digipeeglit tulevad välja pildid mis on mingi halli looriga kaetud. 90% saan alati sellest lahti. Levelid on see magic word :P Usun et sinagi saaksid :)

#53518 Reply
    Kristy
    Member

Optiline zoom ei riku pildi kvaliteeti, digitaalne zoom rikub. Aga mina kasutan zoomi just selle pärast, et loomadest ja lindudest pilte saada (nad ju lendavad/jooksevad ära, kui liiga lähedale minna).

#53519 Reply
    Member

vat Andrus muidugi saab töödelda jne… neid pilte… aga tegelikult kui täitsa aus olen siis ei arva ma nendest digifotikatest eriti midagi… kui ikka ilma töötlemata mingit normaalset pilti välja ei võlu siis on ju suht tüütu värk (muidugi kui huvitab see pildi töötlemine siis on teine asi) eelistaksin siis juba korralikku peegelkaamerat või kuidas seda nimetataksegi … (irw.. tegelt ma ikka paras võhik…sel alal… ) 😆 sellega saan oma lastest vahvaid meeldejäävaid pilte ilma suurema mässamiseta 😆 ma arvan… võimalik et ma eksin… aga oskused mängivad ka hea pildi saamisel väga suurt rolli seda ma juba tean … ❗ 😉

Kristy kui tegeld hobi korras pildistamisega , pildistad linde ja loomi siis on zoom tõesti vajalik ei vaidlegi vastu… ja ma pidasin muidu enne just seda digi zoomi silmas kah aga väljendasin end veidi valesti… aga mul küss, et kui tegeled sellise asjaga(pildistad loomi ja linde jms).. siis on ikka vähe kobedam aparaat kah vist ???

Ja muidugi ei saa mainimata jätta et isegi seebikarbist saab korralikku pilti teha kui vaid oskused oleksid :P ega see pildistamine tegelt pole et klõps ja valmis, klõps ja valmis, asi tegelt vajaks ikka natuke õppimist kah… nt. igasugu erinevaid võimalusi on ju aparaatidel, millest tava kasutajal pole ehk õrn aimugi, vaid lihtsalt klõpsib oma pidlid valmis ja on rahul.. või mitte rahul 😆 ups… jälle hakakisn seletama siin ❗ 😈

#53520 Reply
    Kristy
    Member

@kriuks2 wrote:

aga mul küss, et kui tegeled sellise asjaga(pildistad loomi ja linde jms).. siis on ikka vähe kobedam aparaat kah vist ???

Nagu ma ennem juba mainisin, siis hetkel on Konica Minolta Dimage Z3 ja 1 GB mälukaart. Hetkel selle funktsioonid ka täitsa rahuldavad. Järgmine samm on juba digipeegelkaamera ostmine, kuid rahalised võimalused on piiratud.
    Siiani on mul olnud kaks digikat ja mõlema ostmiseks kulutasime kuu aega uurimiseks ja siis kui ostmiseks läks, siis esimese digika (Pentax Optio 30) saime poest viimase. Teise puhul (ehk siis praeguse Konica Minolta) pidime aga poest tellima, sest need juba olidki otsas.
    Aga tavakasutajale soovitan siiski lihtsat digikat, mille pikslite arv oleks võimalikult suur. Kui rahalised võimalused piiratud, nagu minul, siis soovitan välja valida oma hinnaklassi parimad ja nende vahel siis valida välja just see, mis rahuldab ostja (tulevase kasutaja) vajadused. Digikat ei saa niisama lihtsalt osta kui piima. Pigem uurida ja kaaluda läbi kõik võimalused ja seetõttu oodata ostmisega kas või kuu aega, kui osta esimene ettejuhtuv ja seda hiljem kiruda maapõhjani.

Minu tänase päeva parim saak metsaskäigust

#53521 Reply
    Member

@rat_013 wrote:

mul on näiteks Sony CyberShot DSC-P100, üldjoontes täitsa rahul, pole küll eriti millegagi võrrelda aga eks ühe hinnaklassi asjad on suht ühel tasemel, omade plusside ja miinustega, nii ehk naa… lihtsalt see jäi ette kui ostmiseks läks ja tundus mõnus kasutada..

lisaks veel muidugi see et ilmselt on sellega võimalik ka suht häid pilte saada aga ma ei jaga sellest aparaadist peale automaatmode’i kottigi :)
    see eest sai kaart sisse gigane löödud, et põdema ei peaks kõikse aeg..
    aga oma tarbeks lapse pildistamiseks ja filmimiseks igati ok

#53522 Reply
    Member

mul Olympus Camedia C-770 – arvan, et täitsa hea, venna arust juba liiga palju funktsioone, ei saa jagu, aga ma ei kurda, ma olen oma fotokaga sõber 😉 . päris hea zoom – igas suunas ja olekus, norm. värvid jne – ühesõnaga, absoluutselt kõike vist saab ise seadistada vastavalt oma soovile 8) .

#53523 Reply
    Member

@Kristy wrote:

Minu tänase päeva parim saak metsaskäigust

wau… saak on sul tõesti super 😯 juube kaunid pildid… ❗ jätka samas vaimus 😉

#53524 Reply
    Member

siia teemasse siis minu poolt nii palju, et HP on viimane aparaat, mida osta, raha raiskamine pehmelt öeldes 😥 asemele sai Sony Cybershot DSC-S40 muretsetud ja siiani ainult kiidusõnad :P . Pole mingi üliaparaat, aga kuna ise ka proff pole, siis hirmkallist masinat, millest maksimumi ei oska võtta, endale ei ihaldama ei hakka…

#53525 Reply
    Member

Ostsime EOS 350D juba jupp aega tagasi(siis, kui müüki ilmus) ja väga rahul. Mina oma naisterahva käega saan temaga kenasti hakkama. Ilmselt siis sügavam huvi fotograafia vastu paneb kasutama suuremat aparaati, kui väikesed taskudigikad. Nende seast võib muide ka leida päris hea aparaadi :), mis rahuldab ka nõudlikuma tavakasutaja vajadused.

#53526 Reply
    Member

Minul Canon PowerShot A95 ja olen rahul. Natuke raske ja natuke aeglane aga mängides saab ka ilusaid pilte. Meeldib see, et LCD ekraan on keeratav – saab hästi üle teiste peade pildistada ning ennast kah hea pildistada! :D Alati ikka näed mida teed.

#53527 Reply
    Member

Minul kodus HP R707, 5,1MP ja 3x optiline ja 8x digitaalne zoom.
    Hea aparaat, enamus pilte tuleb ka välja täpselt sellised, nagu plaanitud.
    Kasutan tavapiltideks 3MP ja täitsa piisav. Zoom´ga ei mängi, jääb halvema kvaliteediga. Võimalusi igapäevaseks kasutamiseks palju ja hetkel sobiv.
    Mulle meeldib eriti ta juures see, et akudeks ei ole patareid. Aku peab vastu suht kaua, patareid tühjenevad rutem.
    Üks pluss veel, et paned juhtme fotokale taha ja siis laadima, aga samal ajal võib pilti ka teha. Osad aparaadid ei taha laadimise ajal pildistada.

Aga kui inimene ei oska pildistada, siis tulevad kehva kvaliteediga pildid, siin ei aita isegi hea ja kallis aparaat :P

Ja kunagi lähitulevikus ostan ma omale selle aparaadi… unistada ikka võib ;)

#53528 Reply
    leanora
    Member

digifotoka digitaalne zoom ei loe midagi – olgu 12 x voi ainult 3x, kui pilditôôtlemiseks niikuinii mônda kôige lihtsamatki arvutiprogrammi kasutada.
    digitaalne zoom digi puhul ongi see, et toob NÄILISELT eseme lähemale.

digitaalselt lähemale zoomides on nn tegelik tulemus see, et zoomitava objekti korvalt ei pildistata (“toob lâhemale”), aga teravus, “tihedus” kaotab sellega (kvaliteet kannatab).
    alati on parem esemele ise lähemale minna, kui seda digitaalselt aparaadiga “lähemale” tuua.
    see jutt kehtib eriti siseruumides ja kunstvalgusega pildistamise puhul.

#53529 Reply
    Susa
    Member

Sellepärast tulebi jälgida optilise zoomi suurust ja olemasolu (mõnel aparaadil see lausa puudub!), sest digizoom on tõesti vaid kvaliteedikaotaja :(

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 232 total)
Reply To: Milline fotokas?
Your information: