Milline fotokas?

Homepage Forums – VARIA – Isetegijate fotonurk Milline fotokas?

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 232 total)
  • Autor
    Postitused
  • #53710 Reply
    Raimond
    Member

@Pets wrote:

Mina ei suuda enam otsustada,millist võtta ja millist jätta 9chin
    Kadunud aparaat oli mul Olympus C-70 zoom ja ma olin väga-väga rahul sellega. Läksin lihtsalt poodi,ütlesin müüjale summa,millest üle ei tahaks minna ja ostsin. Nüüd tegin vist selle vea,et hakkasin uurima ja võrdlema ja jõudsingi sinna punkti,et ei teagi mida tahaks :D

Esimene eelistus on Canon PowerShot SX10

eks minult ikka küsitakse, et mis kaamerat osta, et tahetakse peegelkaamerat, aga kehv küllalt kallis peegel pole kuidagi parem, kui ülemise otsa seep, pealegi odavam. SX10 on täiesti piisav tavakasutajale, lisaks võib ka seda kaeda http://www.photopoint.ee/et/toode/148/canon-powershot-sx1-is

maailm on täis fotikaid, uuendusi tuleb järjest peale, ja põhimõttiselt sarnanevad nad kõik üksteisega. Kui seebist välja kasvad, tasuks enne investeerida enda harimisele, raha ja tehnika veel pilti ei tee.

näide: minu kaamera on 10X kallim kui SX10, kas ma teen 10X paremaid pilte kui SX10? ehehheeee, ei tee, ma ei suuda lihtsalt ära kasutada neid võimalusi, mis pakub minu kaamera.

#53711 Reply
    kaisakas
    Member

nonii… teen omal nüüd margi maani täis 😆
    Soetasin eile omale Olympus E-420 (kuna see oli 2000.- alla hinnatud) ja uurin siin teda ühte ja teist pidi, kasutusjuhendist ei saa ka muhvigi aru(soome ja rootsi keeles)
    Nimelt mure siis. Ei oska pilti teha, vajuta palju tahad-pilti ei tule. Pisar tuleb silma juba :( Kas ma pean kuskilt midagi paika susserdama või … ma ei kujuta ettegi.

#53712 Reply
    Mercar
    Member

Eesti ja inglise keelne juhend saadaval siin: http://www.olympus.ee/consumer/208_manuals.cfm?prodID=MN3125592

#53713 Reply
    Sutsuke
    Member

Hakkan omale uut fotokat vaatama. Midagi tavalist ja paari tuhande kanti jääva hinnaga.

Praegu on Olympus C-760 Ultra Zoom. Kukkus maha ja klaas tuli eest ära, ehk saab tagasi ka aga tahan uut ja paremat. Too maksis 6-7 aastat tagasi üle 5000.- aga no ei tee ilusaid pilte. Udused jne… Ainult välguga pildistan ja siis ka tuleb vedamise peale norm pilt. Kuigi tal on ka mingi spordireziim, millega peaks saama liikumise pealt pildistada. Tulemus on ikkagi udukogu.

Milliste näitajatega võiks olla selline lihtne ja tavaline kaamera? Palju zoome, piksleid jne ? Päris jama ka ei taha, midagi normaalset. 😆 Õde soovitas vaadata Canoneid ja millel on Image Stabilizer. Huvitav, kas see stabilizer töötab ka? Minu omal peaks ka see tegelt ju olema ka, aru pole küll saanud. :?

#53714 Reply
    Mercar
    Member

Sinu omal stabilisaatorit ei ole. Aga samas üllatav et sa pildikvaliteedi üle kurdad, sest need seebika kohta ikka supermasinad. Ma siiani jätan sageli peegli koos objektiividega koju ja võtan kaasa hoopis seebikarbi (C-765), nt kõik selle aasta välitööde pildid tehtud sellega (http://www.flickr.com/photos/mercar/sets/72157624200996839/ ) ja ükski uuem Canoni seebikas mida olen katsetada saanud pole nt makro režiimis paremaid ja teravamaid pilte teinud kui see minu vanake.

Muidugi kui üks objektiivi klaasidest eest tuli peab mõtlema kas parandus või uue ostmine. Kahjuks midagi uut soovitada ei oska sest minu arust sul juba on üks parimaid seebikaid ;)

#53715 Reply
    tipsi
    Member

Minul oli sellest leheküljest palju abi valiku tegemisel.

#53716 Reply
    Susa
    Member

Minu praegune valik sellest klassist oleks: Canon PowerShot SX20 IS
    Mul on olnud üks selle sarja varasemaid aparaate (on praegugi) ja oskan öelda vaid kiidusõnu. Korralik zoom, head värvid, terav, normaalne makro ja filmimisvõimalus. Sellest viimasest olen praeguse peegliga kõige rohkem puudust tundund! Lisaks on sel aparaadil ekraan, mida saad liigutada vastavalt vajadusele. Jube hea pildistada ülestõstetud käega üle inimeste peade – näed ekraanilt täpselt, mida pildistad/filmid.
    Photopoint müüb seda üle 6000 krooniga, aga Hinnavaatlusest näeb, et on koht nimega Pixmania, kust saab aparaadi 4500 eest. Ei tea, mis koht see on, pole kokku puutunud.
    Lähemalt saad lugeda näiteks SIIT

See uduste piltide jutt tundub kahtlane. Kui su aparaadil kõik seaded paigas olid, siis oli ehk aparaat juba algusest peale vigane. Kui aparaat on korras, siis peitub uduste piltide põhjus enamasti päästikule vajutajas ;)
    Kui soovid pildistada liikuvid inimesi, siis on seda parem teha manuaalsete seadetega, mitte kasutades AUTOt.
    Ma ei ole su praeguse aparaadiga kursis, ei tea, kas seal on manuali võimalust.

#53717 Reply
    tipsi
    Member

@Susa wrote:

Photopoint müüb seda üle 6000 krooniga, aga Hinnavaatlusest näeb, et on koht nimega Pixmania, kust saab aparaadi 4500 eest. Ei tea, mis koht see on, pole kokku puutunud.

Mina tellisin sealt oma Pentax K10D. Sel hetkel oli võrreldes Photopointiga 2000 odavam 😆
    Sain kauba kiiresti ja korralikult läbi DPD kätte ja olen rahul :D

#53718 Reply
    Moni
    Member

Minu järgmine valik oleks see ka ilmselt.

Susa, kas sa oskad öelda kas videoklipp kiiresti liikuvast objektist näeb välja täiesti 1:1 kiirusega, st loomutruu, mitte aimatavalt murdosa võrra kiirem loomulikust???

Mu vana kaamera Ixus seeriast, omal ajal 7000-8000 kr hinnaklass, mis muidu korras ja väga häid pilte teeb, on videoklippidel just see viga, ja peab hiljem arvutis neile slow down effekti lisama töötlemise käigus. Ma siiski päris videokaamerat osta ei taha, on olemas ja tüütu kogu arsenali kaasa vedada. Mu Ixusel on akuavause kaas katki ja ei püsi kinni.

Digizone.ee on ka seda Powershoti mudelit tellitavana ja on alla 6000 hind. Digizinest olen ka varem ostnud, väga hea teenindus oli.

Leidsin et sellel Powershotil on veel üks hea omadus- patareid! Muidu kui aku tühi ja pole võimalust laadida ( suurüritustel jms) siis on patareid lausa õnnistus, neid saab tavaliselt osta vägagai igalt poolt ka teel olles, kui häda käes. Ma ei teadnudki et Canoneid patareidega on…
    Ma ju ka otsimas digikaamerat, mille puhul tähtsam on mul just see video pool ja zoomi kaugus. Peegelkaamera (ka Canon) on meil olemas aga igapäevaseks lillekeste ja lõngakorvi pildistamiseks ma ei tahaks teda mööda elamist ja aeda kaasa tarida, siis oleks digikas ikka hea ja samas kui me kusagil üritusel oleme siis abikaasa teeb peegliga pilte, saan mina filmida digikaga vajadusel.
    Igatahes aitäh, Susa, ma arvan et ma leidsin ka tänu su soovitusele suuna kätte;)

Loen seda teemat huviga;)

#53719 Reply
    Susa
    Member

No mul on praeguses mõistes juba paras uunikum :P
    Canon PowerShot S2 IS
    Kuskil oli mul netis video ka üleval.. Otsin. Kui enne ei saa, siis homme otsin ja panen kuskile üles. Edimata video. Siis saad ise vaadata.
    Minu meelest ei kakkunud, film jooksis normaalselt.
    Eks uuematel on kvaliteet ka palju parem. Sel eespool kirjeldatud asjal lubatakse ju HD videot :)

#53720 Reply
    Moni
    Member

Aitäh Sulle, ega kiiret ei ole, anna märku kui üles laed, väga suur tänu !!!
    Muuseas, praegu leidsin et see kaamera maksab Soomes Hobbyhallis 299 eur. (4680 eek)
    Nii et ma ilmselt ostan ta mõne sinnasõidu ajal sealt poolt hoopis.
    Canonitel on minu teada hea teenindus ka, mitte ei pea kusagil Lätis asju ajama.

#53721 Reply
    Susa
    Member

Nojaa, Lätti ei pea minema, Overall tegeleb nendega. Aga Overalli peab ise kogu aeg helistama ja kirjutama ja igatmoodi tüütama, sest muidu nad lasevad su kaameral lihtsalt nädalaid oma riiulitel seista, sest “me kohe saadame ära” tähendab aega umbes nädal kuni kuu.
    Ise kohapeale minnes saab ehk ka kiiremini.

#53722 Reply
    Moni
    Member

Nojah, eks ta ole, et nagunii peab alati pinda käima…. Aga Overalli minna ikka lähem kui Lätiga samal viisl asju ajada. Meil olid Sony asjadega probleem ( kusjuures täiesti uue asja ühilduvused- lääne euroopa jaoks toodetud teleka versioon ja vene turu jaoks (mille alla eesti oli kinnitatud 👿 ja läti kureeris toodetud videomakk , ostetud +ja- poest vist), siiamaani seisab uhiuus videomakk kasutamata (nüüdseks muidugi uunikum :D ) kuna Lätiga inglise keeles asja ajamine oli ikka paras tsirkus. Ei iial enam ei osta me ühtegi nn ida euroopa ega vene turu jaoks mõeldud tehnika asja, ega sellist millel pole Eestis oma esindust.

#53723 Reply
    Susa
    Member

Nonii, käisime eile kontserdil ja tegin seal pisikese klipi.
    Parem on sellelt lingilt klipp endale arvutisse salvestada, muidu jääbki avama. Katsusin YouTube`i ka panna, aga miskipärast ei sobinud.

http://www.susa.pri.ee/Reiu.AVI

Võrdluseks:
    Minu aparaat (CPS S2 IS)
    640 x 480, 30/15 fps
    320 x 240, 30/15 fps
    Length limited only by storage (maximum single movie file 1GB)

CPS SX20 IS
    1280 x 720, 640 x 480, 320 x 240 Kõigele 30 fps.
    Maximum recording times are 29 minutes, 59 seconds for HD, 1 hour for 640 or 320 or 4GB for any recording, whichever comes first

Pikslite vahe on ka suur: 5 vs. 12,1

YouTubes on mitmeid videosid, mis SX20-ga tehtud.
    Näiteks SEE.

#53724 Reply
    Sutsuke
    Member

Ehh, minul jääb praegu uue fotoka ostmine pooleli… Õemees tegi mu vana korda. :D

Edit: kirjavea parandus.

Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 232 total)
Reply To: Milline fotokas?
Your information: