Milline fotokas?

Homepage Forums – VARIA – Isetegijate fotonurk Milline fotokas?

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 151 through 165 (of 232 total)
  • Autor
    Postitused
  • #53650 Reply
    Member

Juba eelmisest suvest Pentax K110D kasutaja. Siiani pole olnud ühtegi probleemi.. väga rahul!
    Unistan siin objektiivist.. 🙄
    Olemas ka selline asi. Noo, pimedas ikka peab seda pilti küll välja võluma :D, aga see on rohkem ürituste tarbeks kuhu teist ei taha kaasa võtta.

#53651 Reply
    kristiinas
    Member

@vero wrote:

Minu arvamus on, et tõeliselt professionaalse suhtumisega fotograafid (kasutagu nad siis Canonit vms) teavad, et hea pildi saamine sõltub sellest, kes kaamera taga.

Canonit kiidavad agressiivselt need “wannabe’d” kes arvavad ,et kallist aparaadist piisab hea pildi saamiseks ja ise laksivad oma 10 000.-… aparaatidega enamasti auto-reziimil 🙄

Olen nõus postituse esimese poolega. Ma ei ole aga üks neist kes pildistab oma Canoniga auto-režiimil ning arvan seetõttu, et üldistamine ei ole mõtekas. Ja kallist aparaadist loomulikult ei piisa hea pildi saamiseks, kuid seetõttu ei tasu arvata, et kõik kes omavad väheke kallimat Canoni aparaati, seda kasutada ei oska, või ainult automaat-režiimil kasutavad.
    Endal Canon EOS 350D ja äärmiselt rahul sellega.

#53652 Reply
    Member

@kristiinas wrote:

@vero wrote:

Canonit kiidavad agressiivselt need “wannabe’d” kes arvavad ,et kallist aparaadist piisab hea pildi saamiseks ja ise laksivad oma 10 000.-… aparaatidega enamasti auto-reziimil 🙄

ei tasu arvata, et kõik kes omavad väheke kallimat Canoni aparaati, seda kasutada ei oska, või ainult automaat-režiimil kasutavad.
    Endal Canon EOS 350D ja äärmiselt rahul sellega.

Ma ei arvagi, et kõik, kellel on kallis Canon seda kasutada ei oska. Minu väide oli, et ainult “wannabe’d” tunnevad vajadust enda aparaati õigustada ja arvamust teistele peale suruda. Seepärast kirjutasingi, et “kiidavad agressiivselt” 🙄

#53653 Reply
    kristiinas
    Member

Vabandan, minu viga. Lugesin asja valesti välja 😉

#53654 Reply
    Member

Canoni suur eelis on lai tarvikute valik, sealhulgas objektiivide. Võrreldes Pentaxiga on Canoni kered väiksemad, kergemad. See on nii individuaalne ja kiidetakse ju ikka kaamerat, millega on head kogemused olnud. Igal inimesel on erinevad eesmärgid ja vajadused kaamerate ning pildi kvaliteedi suhtes, sellest olenevalt tehakse ka valik.
    Peaasi, et ise ollakse rahul ning kaamera täidab soovitud lootused. Vaielda võiks lõputult 😉

#53655 Reply
    Guest

Endal kasutamiseks kolm kaamerat, millest kaks tegelikult kasutamises.

Zenit-E’ga ei oska veel midagi teha:D Selles suhtes, et pole katsetanud ka:) Ootame mehega kuni meie targem söber kohale tuleb ja ehk meile asja ära seletab:)

Canon Powershot G2 Tehnilised andmed siin ➡ http://www.dpreview.com/reviews/specs/Canon/canon_g2.asp
    Lisaks on selle kaamera lisavarustuses telekonverter ja Canoni välk 380 EX

Teiseks kaameraks on Canon EOS 300D, mille tehnilised andmed paiknevad siin ➡ http://www.dpreview.com/reviews/specs/Canon/canon_eos300d.asp
    Selle ees Canon EF 50mm F1,8 II… Ja selle objektiivi ees alaliselt Cokini UV filter…aegajalt ka HOYA HMC PL-CIR.
    Välguna sellel kaameral kasutuses Carena AF 240(kui ma nüüd millegagi ei eksi..), millele mees ise juhtme külge leiutas :)

E: ise kasutan mölemat kaamerat ainult manuaalses režiimis, kusjuures 300D puhul ka vaid käsitsi fokuseerimist:)
    See Canoni, Nikoni, Pentaxi teema on tegelikult ikka see, et igaüks kiidab seda, millega endal parem tegutseda :) Kui väiksem käsi on parem möni väiksem peegelkaamera, väiksed ja hea hinna/kvaliteedi suhtega kaamerad on Pentaxid. Samas suuremate kätega inimestele soovitaks mönda Canonit vöi Nikonit. Eks poes saab näppida ja proovida :)
    Samas mina ei soovita osta peegelkaamerat kui plaan lihtsalt söprade ees sellega uhkeldada ja niisama automaatrežiimil klöpsida 🙄

#53656 Reply
    Member

millist peegelkaamerat osta?hind võiks olla max 5500.- .Sooviks sellist mida ei pea nii-pea välja vahetama.Sooviks hästi selgeid pilte.

#53657 Reply
    Mercar
    Member

Selle summaga just peegelkaameraid osta ei saa. Peab ikka väga osav olema et selle summaga peegelkaamera hankida. Või noh ainult kere ikka saab aga ainult kerest ei piisa.

Mina ostsin vana ja kasutatud (aga heas korras) peegelkaamera kere 6500-ga. Aga arvestada tuleb, et juurde ka objektiiv või objektiivid jms varustus. Minul läks ca 20 000. Kuigi ei ostnud sugugi kõige kallimat kraami, pigem just tudengina otsisin odavaid võimalusi (kasutatud Canon 350D ja uued Tamron 90mm macro, Canon 50mm 1.8, kott, mälukaardid, filtrid). Kui kogu summaks (mitte vaid kere ostuks) planeeritud kuni 5500 siis soovitaks heaga ikka mõni asjalikum seebikarp osta.

#53658 Reply
    Susa
    Member

5500.- on peeglekaamera jaoks päris karm hinnapiirang..
    Vaatasin natuke ringi: Canon EOS 1000D (näidispiltide galerii) kere saaksid kui veidi juurde paneksid. Nikon D40 (näidispildid) KITi saaksid ka.

SIIT Hinnavaatluse lehelt saad peegleid võrrelda ka.

Millise firma aparaadi juurde jääda soovid, selle peaksid välja mõtlema. Uuri objektiive, nende hindu, vaata näidispilte, tarvikuid ja teeninduse olemasolu.
    Peegelkaamera puhul ei piisa vaid kerest, läheb vaja objektiive, filtreid, mälukaarte. Ja süües kasvab isu ;)

Ehk oleks ka mõttekas ringi vaadata fotofoorumites, kus pakutakse kasutatud peegelkaameraid.

(Selle summa puhul soovitaks vaadata mõnd kobedamat digit. Näiteks Canon PowerShot SX10 IS. Mul on olemas selle aastatetagune noorem vend, siiamaani tassin aegajalt just seda aparaati kaasas, kuigi peegel on ka olemas.)

#53659 Reply
    Member

Kaubamaja saatis uudiskirja mulle meilile ja seal on Peegelkaamera Nikon D40 4999.- http://www.kaubamaja.ee/10437. Mis ta endast kujutab?Kas ma pean siis mingeid lisasi ka juurde ostma?

#53660 Reply
    Guest

Ma hiljuti ostsin ka omale peegli. Mõtlesin, et oh nii hea hinnaga ja nii. Pärast kui fotokas käes oli ma nö avastasin, et kott ja mälukaart ju ka vaja osta. Kogu lõbu läks maksma 6500. Rahul ma olen, aga oleks keda pildistada. Iga päev oksi ka pildistama ei kipu. Ja pole ka nii suurt looduslikke vaatamisväärsusi mu maja ümber, et neid pildile saada.

#53661 Reply
    Annyliis
    Member

@MustKass wrote:

…aga oleks keda pildistada.

Või siis sellised mured 🙄 Aga mis riistapuuga tegu ka on, firmat ma mõtlen?

#53662 Reply
    Guest

Olympos e420 ostsin..

#53663 Reply
    Susa
    Member

@annikavu wrote:

Kas ma pean siis mingeid lisasi ka juurde ostma?

Pildil on vähemalt aparaadil objektiiv ees. Ehk kuulub see ikka ka komplekti – ei oska kommenteerida.
    Aparaadi töölehakkamiseks on kindlasti vaja ka veel: akut, akulaadijat, mälukaarti.

Uuri lähemalt, mis neil sinna komplekti kuulub. Ja kui mälukaart on komplektis, siis mis suurusega see on. Tihti on kaasaantav kaart nii väiksemahuline, et on üsna mõttetu ja tuleb uus hankida.

#53664 Reply
    Member

Hetkel on mul Canon PowerShot A540 ja sellele ma otsin kaasa 1GB mälukaardi,kas see mälukaart sobikas ka uuele peegelkaamerale või on nende mälukaardid teise suurusega?

Viewing 15 posts - 151 through 165 (of 232 total)
Reply To: Milline fotokas?
Your information: