Millest mõtlen praegu 2/2010

Homepage Forums – VARIA – Vanakraamiladu Millest mõtlen praegu 2/2010

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 421 through 435 (of 998 total)
  • Autor
    Postitused
  • #278265 Reply
    Member

@helikene wrote:

Tuleb võtta peenem varras. 😆

No jah, aga kui mul juba 1,25 kõveraks paindusid, mis siis veel peenematest saavad. Poolkaared :? ?

#278266 Reply
    Moni
    Member

Koon ka hetkel 8/2 lõngaga ja vardaga 1,25 ja 1.5 kindaid. 2x 16+17 silma varrastel.
    Aga tahtsin varrastest rääkida. Sain juhtumisi Prym metallvardad, ja nendega juba mitmeid paare teinud ja väga tihedalt koon, ja vardad ikka täitsa sirged. Addid läksid esimese paariga makaronideks kätte ära.
    Ma jumaldan neid PRYm vardaid- otsad on ka head pikalt teravad kuid mitte nii et lõngakordade vahele tikuks.
    Sain nad omale niimoodi et ema helistas ühest Tallinna lõngapoest et kas mul vadaid vaja oleks ja ütlesin et Addi metallik väiksed numbrid sukavardaid , kuid neid polnud ja ta siis ostis mulle PRYMid. Oi ma olin isegi pettunud natuke. Aga nüüd olen mega rahul. Isegi vikleid tegin 1,5 mm Prymiga ja vardad ikka sirged ja ilusad.

#278267 Reply
    Moni
    Member

@meka wrote:

Mina ei saa aru, kuidas on võimalik Kihnu sukki kududa 32 silmust vardal 😯 . Proovisin varrastega nr 1,25, lõng Raasiku 8/2 ja minu kudumistiheduse juures on maksimumiks, et ikka jalga ka sobiks, 26 silmust vardal. Tundub, et tuleb mustreid hakata kohandama…

Nägin seda alles nüüd. Minule on meelde jäänud kui Roosi ütles et kiriliku juurest ehk külgedelt tuleb/võib sellisel juhul arvestada silmi vähemaks. Ehk et kiriliku juurest ei peagi alati muster kokku ulatuma, sealt vahelt võib ka vähemaks võtta. Minu meelest kehtis see nii kinda kui sukakirja kohta.
    Aga jah- kui oleks eesti villast lõnga suuruses 2/16 näiteks, oi siis oleks mõnus !!!! Ma olen nii mõelnud et kui vanal ajal Kihnus isetehtud villast oli nii peent siis miks praegu vabrikutes ei tehta…kahju kohe.
    Huvitav miks Evilla ega Aade ei tee selles suuruses. Kas on keegi küsinud kes seal käinud?

#278268 Reply
    Member

Huvitav, kui pikk on keskmine UPS-i eluiga? Et kas kiruda ja leppida et asi õhtal või lihtsalt leppida. Voolu kõikumine on juba küll kiruma ajanud – ups plõksis iga päev päris tihedalt.

#278269 Reply
    Member

Meie UPSi vanus oli 3-4a, kui otsad andis …

#278270 Reply
    Member

😈 No siis vaja ikka kiruda ka – ainult aastake vana ups oli.

#278271 Reply
    Guest

Selle kauni Mait Jüriado fotoga soovin teile kõigile,
    kallid kaasteelised,
    ilusat, värvilist, sooja
    ügist !

#278272 Reply
    t7pi
    Member

huvitav, kas Tartu abakhanides jämedaid ringvardaid müüakse? 🙄

#278273 Reply
    Guest

Osta-ee– s ka müüakse. Ostsin siit endale mitu suurust. Kiiresti saatis ära ja tänu ‘hulgiostule’ ilma postikuluta. Pole mingi tippklass, aga täitsa mõnusad. Olen enne samasugused kuskilt netipoest ostnud, nii, et teadsin mis sain. Padukudujatele muidugi ei soovita. Tamiil murdub pikapeale varda tagant, aga parandada lihtne. Linnainimestel iseasi lähevad poodi ja ostavad täpselt seda mida vaja, aga siin ääremaal peab ikka varuma vahendeid :D

#278274 Reply
    Member

@t7pi wrote:

huvitav, kas Tartu abakhanides jämedaid ringvardaid müüakse? 🙄

Kui jämedad on jämedad? Mul on pakkuda ühed 15mm ja 80 cm.
    Abakhanide kohta ei tea.

#278275 Reply
    Reelu
    Member

Mõtlen , et millal jõuab tavaline Lihtstandardkiri (ümbrik, kiri ja mark) minuni , kui ta on Rakveres posti pandud hommikul kell 8.15 ja teele on ta pandud Tallinna poole. Kas siis laupäeval või esmaspäeval ?:roll:

#278276 Reply
    Susa
    Member

Kas teile laupäeviti kirju tuuakse? Pärnus näiteks ei tooda ja reedel postitatud kirjad jõuavad kohale alles esmaspäeval.

#278277 Reply
    Reelu
    Member

Seda ma ei oska öelda , kas laupäeviti kirju saadetakse!

#278278 Reply
    Member

artikkel sellest, et Eesti Post enam laupäeviti kirju koju ei too

#278279 Reply
    Reelu
    Member

Helistasin Eesti Posti infosse ja sain teada , et tuleb esmaspäeval kohale.
    Aitähh teile :) 😉

Viewing 15 posts - 421 through 435 (of 998 total)
Reply To: Millest mõtlen praegu 2/2010
Your information: