Millest mõtlen praegu 1/2009

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Millest mõtlen praegu 1/2009

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 541 through 555 (of 784 total)
  • Autor
    Postitused
  • #212873 Reply
    Member

inimesel on õigus omada igasuguseid emotsioone. teerulliga üle sõidetakse eelkõige heast ja leebest inimesest.

#212874 Reply
    pisihaldjas
    Member

Kui kõik oleksid head, siis poleks sel teerulill ka hullunud või hooletut juhti ja elu oleks hulga ilusam ;)
    Eelneva moraal oli lihtsalt see, et ära vehi palgiga kui pind naabri varbas sind miskipärast häirib vms.

#212875 Reply
    Member

Keegi on kusagil hästi ütelnud, et vihastamine on nagu mürgivõtmine lootusega, et kellelgi teisel sellest halb hakkab.

Teerullil on kama, mida tunneb see, keda ta tallab. Mis kasu on siis võimetust vihast, kui selle asemel võiks energiat kulutada kasvõi teerullist mööda manööverdamisele.

Viha on kõige ebakonstruktiivsem emotsioon üldse ja eksib see, kes arvab, et ta selle toel oma probleeme lahendada suudab. Selline lahendus, kui seda üldse olla saab, on Pyrrhose võit, lühiajaline ebapüsiv olek, sest viha takistab selgelt nägemast ja arutlemast. Tõsi – vahel on lihtsalt vaja aur välja lasta – aga kee ise vähem, siis on ka vähem auru, mida välja lasta. Üleolek ja ignoreerimine on ebameeldivate inimeste suhtes kaugelt paremad toimetulekuvõtted kui totter vihakandmine.

#212876 Reply
    Mercar
    Member

Mis täna toimub. Ärkamisest saati käib pea kapitaalselt ringi. Kõndides proovin läbi uksepiitade minna, sest maailm kõik kõigub… Kõik keerleb…

#212877 Reply
    Guest

Mingi Rapla asi see vist on jah, paljud tuttavad on tõbised. Jeee, täna polegi mitte mingit palavikku :D Samahästi oleks võinud ju ka kooli minna. Kuigi tatt on alles ja kurk vahest steigib.
    See, et ma ainult paari inimest hetke seisuga vihkan on veel hea, vanasti oli asi veel negatiivsem. Ma praehu vägagi positiivseks hakanud :D
    Aga eks ma täna joon veel natuke teed ja mõtlen häid mõtteid.

Ota see ongi siis nii, et ainult ühel päeval palavik? Või ma saan mõelda, et ravimtaime tee aitab ka natuke :D?

#212878 Reply
    Member

noor inimene oma siiraste emotsioonipurtsatustega on igati eluterve nähtus. küll see leebus ja üleolek tuleb vanemast peast. inimene on sisimas hea niikuinii, igaüks isemoodi. ka lõputu hea ei pruugu kõigile meeldida ja on kellelegi teisele halb.
    mina küll ei ütle, et viha on ebakonstruktiivne. meenutage kasvõi kooliaega, kas keegi näiteks vihatud õpetaja ainet ei tahtnud kiusu pärast kõige paremini osata? mina küllt tahtsin.

#212879 Reply
    Guest

kui ma õpetajat vihkasin, siis mina väljendasin seda nii, et tunnitöö asemel ma lugesin, magasin, kudusin, heegeldasin, õmblesin, tikkisin või jutustasin :D

#212880 Reply
    Member

:D

#212881 Reply
    Urri
    Member

Mina küll sisimas hea ei ole. 🙄

#212882 Reply
    Susa
    Member

Kui mina õpetajat ei sallinud, siis ma näitasin igal võimalusel välja kui igav mul tema tunnis on. Vahtisin aknast välja, haigutasin, joonistasin kaustiku lehti täis, jälgisin kärbse lendu. Ja kui vastama kutsusti, siis oskasin alati kõigele vastata, et ta ikka päriselt aru saaks, et mul on igav tema juttu kuulata, sest ma tean seda kõike nagunii :P

#212883 Reply
    Guest

Kusjuures praeguses koolis on meil dire füsa õps. Üks värdjas pervert on. Ja noh, kuna ma vahest tean vastuseid, siis edaspidi ta pidevalt oodates meie poolset näidet tuli minu juurde ja vahib otsa ja ütleb umbes, et noh, mis naäite me toome. Ja pidevalt vahib mulle otsa, kui küsib klassilt vmi.
    (Muidu tundides istun ma nii, et olen näoga õpetaja poole, ehk siis keeran ennast natuke)Ja nüüd isegi istun nii, et seljaga tema poole. Ja üldse ei räägi. Vaid tavaliselt naeran, sest nii haiglane ei saa lihtsalt olla.

#212884 Reply
    Member

see on huvitav, ka mu parim sõbranna on rääkinud, et võttis ka üledoosi unerohutablette, põhjuseks probleemid matemaatikaõpetajaga ja hirm ema ees, et veerandihindeks kaks pandi, aga siiski õnneks putitati üles.
    ma pean ütlema, et meie inglise keele õpetaja oli vastik mutt ja minu inglise keel oli klassi parim, olin lausa osadest tundidest vabastatud, olen väga tänulik talle. sama oli bioloogiaga, ma tegelikult tänapäevani ei kiida heaks tema alatuid nippe näiteks mahakirjutamise vältimiseks (mina sain ühe ja tunnist väljaviskamise, sest pinginaabrile oma kontrolltööd näitasin). ja ma ajasin niikaua kiusu vastu, nii et sain ikkagi veerandihinded viied.
    hea ja leebe õpetaja tunnis tavaliselt tehti kõiksugu pulli ja õpetajat ei pandud üldse tähele, oli siis tund huvitav või mitte.

Mina küll sisimas hea ei ole.

Urri, oma mehele ja lastele sa ju soovid head? rohkem pole vajagi.
    mulle õudselt meeldib üks tsitaat ühest tuntud moraalikoodeksist:
    Give yout love to those who deserve it instead of waisting it on the ingrates.

#212885 Reply
    Guest

kusjuures ma matas suht tugev eks ja siis ma üritasin aidata oma sõbrannat ja noh kuna aitamise varjamises pole nii hea, siis õps nägi ja saatis ukse taha. Aga kuna mind saadetakse haruharva ukse taha, siis õpetajal oli vahepeal meelest läinud :D Siis oli küll naljakas, kui avastati mind.

Inkas oli ka üks väga vastik õpetaja. Haises ja oli karvane jnejne. Ja ei lasknud mul rühma ka vahetada. Tema tunnis tegelesin ka muude asjadega. Ja 4 sain ikka tavaliselt kätte. Teda hakkasin eriti vihkama, sest mul jäi niiii vähe puudu, et 5 saada ja siis oleks ka kiituskiri peaaegu olnud, aga sain ikka nelja ja kogu motivatsioon kadus ja peale seda ma igatahes vihkasin teda. Kuni lõpuni välja. Praegu on mul pea igas aines viied…

#212886 Reply
    Member

Kullakesed, inimese tundeskaala on äärmiselt lai ja kibeda vihkamise ning tahtejõuetu talumise (mida sageli leebuseks peetakse, aga mis seda teps mitte ei ole) jääb nii palju, et seda siinkohal kirjeldama hakata ei ole mõistlik. Küll aga on kasuks silmas pidada, et
    a) malakas ei pea olema alati ja ilmtingimata puust;
    b) kui meeldib, vihake südamerahus edasi. Paljud ju suitsetavad ka, mis siis, et kahjulik, aga meeldib. Õige õigustus ongi see, mis õigustab, kõik ülejäänu on vaid hale vabandus…

Kui viha pöördub millekski konstruktiivseks, nt tahtmiseks koht kätte näidata ja reaalseks sihipäraseks tegevuseks selles suunas, siis võib ju kogemata arvata, et viha on kasulik, aga nii arutledes võib paista kasulik ka ülekaal, mis ajendab inimest sportima ja tervislikult toituma, või mistahes haigus, mis ajendab inimest end ravima või mistahes häda, mis sunnib meid end kokku võtma. Samas on karmale sootuks kasulikum leida tee, mis viib samale eesmärgile, ent sisaldab vähem emotsionaalset mürki. Ei ole ju vaja oodata seda, et tuleks keegi ja sind surmani solvaks, ennast kokku võtta võib ju tunduvalt varem ka.

:)

#212887 Reply
    Mimm
    Member

Sirvin praegu uut ajakirja “Käsitöö” kevad /2009 numbrit ja heldin neid vahvaid heegeldatud märtsijänkusid vaadates…. :P Jälle midagi, mida tahaks järgi teha.

Viewing 15 posts - 541 through 555 (of 784 total)
Reply To: Millest mõtlen praegu 1/2009
Your information: