Millest mõtled praegu 2/2008

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Millest mõtled praegu 2/2008

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1,336 through 1,350 (of 1,359 total)
  • Autor
    Postitused
    Sapsi
    Member

Huvitav
    Selle järgi on minu nimi lühend soome k. Dorothea 🙄

Guest

Kunagi noorena uurisime oma pinginaabriga üht tohutult suurt, mustade kaantega ja tiheda trükiga raamatut (temal oli see kodus ja pärines meie tolleaegse mõtlemise järgi igiammustest aegadest… 😉 ). Ja see oli põnev… sealt siis lugesime välja, et kõik Helenid, Helenad, Helid, Elenad, Elinad, Heleened on tuletised Päikesejumala Heliose nimest ! Päikest !
    smile_led sunny

Member

see nimede leht on väga huvitav uurida… ma hakkasin kohe tuttavaid läbi uurima…

LillySmuul
    Member

No mulle aitab!
    kaua v6ib k6rvalt teiste t8id vahtida… smile_flirty
    ma lahen otsin oma heegeln6ela ylesse… tjm :tramp:
    oot ma uurin ka nats seda nimede lehte enne…nagu nats p6hjust ka.. 😉 o9m9

Susa
    Member

Juba hommikust peale on mul täna laupäev. Hetk tagasi rõõmustasin, et veel 45 minti ja siis saab koju ja siis tuli ikka meelde, et oh ei! Hoopis 6-ni vaja vahtida ja homme ka veel tööle tulla. Õudne 😯

Member

Lisaks vihmasabinale kostub läbi lahtise akna…trummipõrin 😯
    Ma olen ikka nii ää pöörand juba? Või ongi trummid? :m8hh:

Mercar
    Member

Ma arvan, et igal vähegi levinuma nimega inimesel on koolis nime teema kirjandustunnis (või mõnes kunsti- / muusika- ajaloo tunnis) üles kerkinud.

Eks nime paneku kombed ole ka erinevad. Samas vahel on raske mõelda kui pannakse selline vähemlevinud nimi, mis mõne totra (kirjandus-) kangelasega seostub. Mul oli klassiõde, kelle kohta meie peres alati imestati et ei tea kas vanemad panid talle meelega hane nime (Nils Holgerssoni juttudest siis)…

Mimm
    Member

Nimedega on jah naljakaid juhtumeid. Minu pärisnimi on Helena ja sugulased kutsusid koguaeg Trooja Helenaks. Õppisime koolis neid Kreeka jumalaid ja kohe mul nimi küljes.
    Aga koolis oli meil ka muusikaõpetaja, kes alati nimetas mu nime valesti- Jeleena ja Heleena. Kordagi ei suutnud ta mu nime õigesti öelda. Kõigil oli muidugi naljakas. :) Oi, kuidas see mind omal ajal häiris 😳

vikike
    Member

lähen lasteaeda emadepäeva peole…niii mõnus :D

Member

ma just tulin emadepäeva peolt smile_led

Susa
    Member

Mingi hull vilistab õues juba pool tundi. Vilega, läbilõikavalt. :?
    Vähemalt püsin ma ärkvel.

Member

Minul oli algklassides üks klassiõde sama nimega ja oi, kuidas mulle ei meeldinud et õpetaja kustus klassiõde alati eesnimepidi, mind aga perekonna ja eesnimepidi. Jube ebameeldiv oli, miks ei oska öelda.
    Kui tütar sündis tahtsin talle Maria nimeks panna, aga selgus et siin kandis juba mitu Mariat samal aastal sündinud ning tõenäosus üpris suur et samasse klassi võib kunagi mitu Mariat sattuda. Panime lapsel nimeks hoopis Marie, sest Mariesid üsna vähe.

Member

Meil on lasteaias rühmas 1 Kevinit ja mõlemat kutsutakse perekonna- ja eesnimega.

Member

Mul ei ole õnneks nii sagedane nimi. Aga naljakaid situatsioone on olnud küll. Ja mõnel õpetajal on tugev vajadus mind Mariseks kutsuda :? .

Guest

@mimm wrote:

Kordagi ei suutnud ta mu nime õigesti öelda… Oi, kuidas see mind omal ajal häiris 😳

Aus olles, mind häirib ja ilmselt jääbki häirima, kui nimesid valesti hääldatakse. No on mul selline “kiiks” , et nimi on püha ja seda ei tohiks keegi oma väära hääldusega rikkuda. Samuti ei tohiks kasutada pärisnimede lühendeid või hüüdnimesid ilma asjaosalise nõusolekuta.
    Sain kunagi äärmiselt kasuliku vihje oma klassijuhatajalt… meiega tutvudes palus ta meil ise öelda oma nime… ja ta tõepoolest ei eksinud kunagi meid kõnetades. Hiljem, oma tööaastail kasutasin just sedasama moodust, et mitte eksida ja ebameeldivaid emotsioone tekitada.
    Naljakaist juhtumeist meenub see, et olles oma lapsele nime pannud, pidin alatasa vastama küsimusele : “..kas arvad, et Su lapsest saab andekas muusik?” (kõnealune oli ja on praegugi üks mu suuri lemmikuid – ikka eesti nimega) Ja suuri silmi ning suude maigutamisi vaadates oli mul natuke lõbus ikka ka 😳 Nimelt vastasin, et ..”oh ei, kindlasti ei saa ta nii andekaks… ma panin oma lapsele nime hoopis ühe väga sümpaatse (tolleaegse TRÜ) professori nime järgi !” 😉
    Oma nimega seoses olen ka päris karme meetmeid kasutanud. St. olen muutunud “kontaktivõimetuks”, kuni kõnetaja on ära õppinud õige häälduse. 😳
    smile_led sunny

Viewing 15 posts - 1,336 through 1,350 (of 1,359 total)
  • The topic ‘Millest mõtled praegu 2/2008’ is closed to new replies.