Millest mõtled praegu 2/2008

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Millest mõtled praegu 2/2008

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1,141 through 1,155 (of 1,359 total)
  • Autor
    Postitused
    ussicke
    Member

Parastajaid leidub absoluutselt kõikvõimalikel teemadel, kõik on hirmsasti targad ja teadjad 👿

Antud artikli puhul tuleb aga minu jaoks välja teine eestlastele omane käitumine – omas uhkuses ei paluta enne abi, kui olukord on totaalselt kontrolli alt väljunud 🙄 Enne võlgade võtmist niisugustest kahtlastest kohtadest nagu need SMS laenu pakkujad oleks ju võinud sõprade-tuttavate või abiorganisatsioonide käest küsida. Aga ei – ja selle peale paraku need hiigelintressidega väikelaenude pakkujad manipuleerivadki.

Ja see ajab harja punaseks. Kõigepäält kasutame inimeste valehäbi ära ja kasseerime selle päält ja siis kui vaene võlahädaline leheveergudele jõuab, siis ronime parastama. Urr.

Member

hullem veel, endal on nälg majas, aga tehakse külale head nägu ega julgeta sotsiaalabi küsima minna, et mis muidu rahvas räägib neist. Ma saan aru küll, et uhkus on nurka aetud inimesel viimane, mis inimese tunnet sees hoiab, aga paraku see ei toida. Uhkus tuleks alla neelata, teiste abiga jalad alla saada ja siis oma usina tööga tõestada rahvale, et saadakse uuesti järje peale.

Member

@Susa wrote:

Hmm – ma sain ka täna Raverlysse sisse. Keegi oli juba Susa nime ära võtnud :(
    Nüüd siis vaja asjaga tutvust teha.

mis nime all sa siis oled? ma olen juba harjunud, et enamasti on Annu nimi lännu, seal ma olen Annu Ae 😆

Member

@Muhv wrote:

hullem veel, endal on nälg majas, aga tehakse külale head nägu ega julgeta sotsiaalabi küsima minna, et mis muidu rahvas räägib neist. Ma saan aru küll, et uhkus on nurka aetud inimesel viimane, mis inimese tunnet sees hoiab, aga paraku see ei toida. Uhkus tuleks alla neelata, teiste abiga jalad alla saada ja siis oma usina tööga tõestada rahvale, et saadakse uuesti järje peale.

just. minu mõte on kenasti kirja pandud 😆

Urri
    Member

See mis Muhv kirjutab on sisuliselt muidugi õigus, samas üks asi on kõrvalt asju hinnata, teine asi ise sellises olukorras olla. Mõtlematu muidugi, samas kui olukord ikka väga hull siis on inimene nõus endale ka kõrge protsendi eest pikendust ostma.

Member

ma ise ka selline, et kodustelegi ei räägi, kui midagi s…ti, katsun ikka kasvõi salaja probleemid ise ära lahendada. sms-laenu küll ei võtaks.
    ametlikust kohast tasub muidugi alati abi otsima minna, aga inimesed ei kipu teadmagi neid kohti.
    mina küsiks hoopis, mis sotsiaalabiametnik see on, kes jutud küla peal lahti laseb?
    see on paraku teada, kuidas näiteks lapsed koolis suhtuvad, kui juhtub selline “suhtujate” seltsond olema. omal ajal minu pubekast täditütar näites lausa skandaalitas kodus, kui tema väikesepalgaline ja teda üksi kasvatav ema tasuta koolitoidu avalduse kirjutas.
    aga sellest artiklist tuleb jälle kord välja see, et maksame me ju kõik haigekassale maksu, aga kui tõsine tervisehäda käes, ravime ikka ennast oma kulu ja kirjadega, samas kui narkarid ja parmud on riigi rahakoti peal.

Member

Eks meie tänapäevane sotsiaalabisüsteem aitab neid kes puhta põhjas ja töötud. Kui sul oleks teinekord väikest päästerõngast vaja, et mitte põhja vajuda, siis selle jaoks pole võimalusi ette nähtud.

VintajRose
    Member

Ah, valla ja sotsiaalabi suhtumine ongi selline, et “mis vaene!?” On ju oma maja ja puha. Töökoht kõik olemas jne. Järgmine lause on see, et mis tegid siis neid lapsi nii palju?!
    Aga sellega ma olen küll nõus, et kui enam toime ei tule selle palgaga, siis ei tasu ka mõnda muud tööd (kasvõi lihttööd) ära põlata ja karta oma käekesi ära määrida.
    Maal peaks seda kartulit, liha, piima, muna mõne talumehe käest veel lihtsam kätte saada olema, kui linnainimesel. Perenaine peaks ikka sammu ette mõtlema, mida tema pere sööb. Ei tohi küll lapsi nii kehvalt toita. Kui meil raha vähe, siis teeme ikka putru, mis on palju odavam, kui võileib.
    Endal ka suht nutune seis oma karja (tihti haigete)laste ja pangalaenuga aga mingeid sms laene pole võtnud. Aga suvel mõtlen küll alati, mida me talvel sööme. Liha kartuli ostame ka talupidajalt, selle tarvis on suur sügavkülmik muretsetud. Maasikad, muud marjad ja isegi õunakuubikud olen sinna varunud ja talvel kisselli, kooki, mannavahtu neist teinud. Talvel on ju küttemaksud eriti hullud (jälle tõuseb ka), siis ei teagi kas peale maksude mingit toiduraha ka jääbki. Aga ikka enne peab selle ka nats mõtlema ju.

Susa
    Member

@Annu wrote:

@Susa wrote:

Hmm – ma sain ka täna Raverlysse sisse. Keegi oli juba Susa nime ära võtnud :(
    Nüüd siis vaja asjaga tutvust teha.

mis nime all sa siis oled? ma olen juba harjunud, et enamasti on Annu nimi lännu, seal ma olen Annu Ae 😆

SusaTiina olen :P
    No panin oma mõlemad nimed siis kirja kui peamist ei saanud enam ;)

Member

@otu wrote:

Ah, valla ja sotsiaalabi suhtumine ongi selline, et “mis vaene!?” On ju oma maja ja puha. Töökoht kõik olemas jne. Järgmine lause on see, et mis tegid siis neid lapsi nii palju?!

kas sul on isiklik kogemus selline?
    ma küsin sellepärast, et inimestel on sotsiaaltöötajatest omamoodi ettekujutus, räägitakse edasi nagu linnalegende. veider on kuulda, kui klient jutu sees ütleb, et “oi, te olete nii normaalne” vm. minu küsimise peale selgub, et “kõik ju teavad, millised ametnikud on”.

Guest

smile_led

VintajRose
    Member

😳 Oi Annu vabanda icon_coquet
    Ma ilmselt üldistan oma mõne negatiivse kogemuse (enda ja sugulaste) põhjal.
    Tegelt mul kogemus lausa selline, et sotsiaaltöötaja saatis mu pikalt , sest tema arvates mina ei vajanud seda, mida ma küsima läksin ning mis mulle seadusega ettenähtud oli (haigekassa kaarti nimelt). Ja arst ei võtnud mind ka vastu, kuigi ma olin nõus visiidi eest maksma, sest arsti arvates oli tobe lihtsalt maksta, kui inimesel oli võimalik vormistada haigekassakaart. Aga aeg oli siis teine ja see oli juba ammu.
    Mu emal soovitati lausa kolmas laps lastekodusse panna, mitte ei aidatud meid.
    Midagi seal vallas siis ikkagi valesti on, kui inimene sinna abi küsima ei julge minna.
    Aga kindlasti on kellelgi ka positiivseid kogemusi :)

eria
    Member

Kas keegi oskaks mulle infot kiiresti anda kuidas saaksin Dragonfly kiiresti kätte.?????? 🙄 :tramp:

kadryy
    Member

Mingid valimised hakkavad tulema jälle? :m8hh:

Member

Aga minu poeg sai kooli sisse

Viewing 15 posts - 1,141 through 1,155 (of 1,359 total)
  • The topic ‘Millest mõtled praegu 2/2008’ is closed to new replies.