Millest mõtled praegu 2/2008

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Millest mõtled praegu 2/2008

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1,051 through 1,065 (of 1,359 total)
  • Autor
    Postitused
    Member

Mina pelgan kah jaanipäevi. Istume lähedaste sõpradega ja perega oma hoovi ja küpsetame oma sümboolsed liha tükid ja läheme eluga edasi. Mingid suurt tähistamist pole kunagi olnud. Kodus ei mäletagi, et seda kunagi peetud oleks?!
    Tänavale ei julge minnagi ise oleme ettevaatlikud küll ja oma autojuhte usaldan, aga selle päeval ei tea kunagi, kes liiklevad ja kui kained nad on…..

stuart
    Member

@Kosmosemutt wrote:

ega muud, kui et tal hakkab tunnis igav.
    minu kogemuse põhjal küll normaalne õpetaja pigem soosib teisitimõtlemist.

Uijee, kosmosemutt, sul on siis vedanud, normaalsete õpetajatega, ma mõtlen. Mul olid nii algkooli kui põhikooli klassijuhatajad ja üsna mitu muud õpetajat ka sügavalt standardipooldajad, niiet kui kuulsin, et keskkoolis klassijuhataja ei vahetugi, lasin ennast kohe teise klassi üle viia.
    Algkoolist küll õnneks suurt midagi ei mäleta, aga kunagi hiljem seda ema juttu küll, kui ta oli klassijuhatajat näinud ja too öelnud, et hakkab juba ära harjuma, et laps veidi teistmoodi on (iseseisva mõtlemisega siis :P ). Ema ütles, et tema arvamus mo klassijuhatajast kukkus ikka kolinal.
    Põhikoolist ma üldse ei räägigi 👿 Ehk mida teeksite teie sellise klassijuhatajaga, kelle ainuke mure, kui laps koolikiusamise tõttu pidevalt koolist puudub, on viriseda, et miks laps koolis ei käi ja põhjustele üldse mitte tähelepanu pöörata… oeh, ma ütlen ajr

Member

… a ma räägin normaalsetest, st headest õpetajatest. palju neid on, see on iseasi. mu sõbrannal võeti esimeses klassis eluks ajaks joonistamise isu ära, kui kõik pidid joonistama hundikoera, aga tema tahtis joonistada taksikoera ja joonistaski. ja õpetaja mõnitas teda selle eest terve klassi ees. ja tean ka tuttava last, keda õpetaja kiusab, sest tegemist on nn mittestandardse, mitte puudega ega hüperaktiivse, vaid kah teisitimõtleva lapsega. neid keisse ikka on, kui näiteks õpilane on õpetajat tunnis parandanud, ja selle tõttu aastateks vihaaluseks sattunud. see on ju sage, et lapse kodune haridustase õpetaja omast kõrgem on, vähemalt oma vanemate eriala koha pealt.
    tegelt mul on vedanud jah, olin väga vabameelses koolis, kuigi see oli nn kombinaatkool, ja mu tütrel on ka selles suhtes hästi läinud, tema on nn eliitkoolis, kus kõik suured isemõtlejad koos.

timps
    Member

Njahh, ma käisin ka eliitkoolis… Põhikooli osas pold “eliidist” haisugi. Mõttetu oli koolis käia, sest tunnis õppimine oli võimatu. loll olin, et ilusti käisin koolis 🙄

ussicke
    Member

Sellisele lapsele tuleb hakata aegsasti selgroogu kasvatama, midagi ei ole teha. Sest juhtoina järgi kooris määgimist ei nõuta mitte ainult koolis, vaid ka ülikoolis, tööl jne. Katsu sa ainult midagi teistmoodi arvata ja hoia oma nahk, kui sul oma teisitimõtlemises veel õigus ka on.

Elusees ei öelda leidlike leiutuste eest aitäh – mina näiteks ootan 23 aastat, et ema aitäh ütleks uksekella parandamise idee eest (koridori remontijad plätsisid kellanupu värvi täis, see kuivas ära ja nupp enam ei töötanud; soovitasin atsetoonise vatiga lahti sulatada, sest olin näinud, et see võtab nt küünelaki maha).

Sellised lapsed vajavad teadmist, et on KEEGI, kes neid toetab ja hindab ning oskust iseennast tunnustada, siis saab teiste jaoks ka maailm parem.

Ohjahhh….hakka või juba praegu muretsema, kuhu kooli kunagi tulevikus lapsed panna…endal veel polegi teisi. Oleks siis mingi kuldne kesktee, mis selgroogu kasvataks ja samas laste loovust maha ei tambiks nii hirmsasti, nagu seda vahel tehakse, et kohe vihale ajab 👿

Aga Oleks on teadagi paha poiss….

Drex
    Member

kui oled klaasitäie longerit tühja kõhu peale joonud (lõunat pole aega võtta- misasi on lõuna eksju) .. siis ei tasu hakata ussikeed heegeldama, vähe sellest, et read lähvad segi, isegi etteaetud helmeid suudan valesti lugeda – 7 või 8 ? ah?? 🙄

VintajRose
    Member

Mina mõtlen, et minust ei ole täna siin istujat. Nii halb on olla jälle, et kobin pikali. Ja täna on just see päev, kus mõlemad lapsed lasteaias ja oleks saanud oma tegemisi teha ja vabalt aias nokitseda või pärleid teha jne. Ei saa 😥

Hettel
    Member

Mõtlen, et kas lapitehnika on suurema õmblemisoskuseta inimesele väga keeruline teha?

Member

Ei ole, kui pihta hakkad. Ilma aluguseta on küll raske hakkama saada.
    Alati saad hakkama.

ussicke
    Member

No oleneb, mida sa üritad tegema hakata. Kui pisikestest tükkidest keerulise mustriga hiiglaslikku päevatekki, siis on jah keeruline. Aga kui alustad nt padjakatetest või pajalappidest, siis ei ole hullu midagi, ma arvan 😆

Member

Kuidas on see võimalik 😈 😈 😈
    Mul on üks mõnusalt erkroheline lõng, millega käib kaasas needus 😈 Ma olen seda juba topi kududes 3 korda harutanud ja lõpuks hakkasin hoopis ühte väga armsat vesti kuduma. Ja nüüd kui seljatükk juba valmis hakkab saama, tuleb välja, et see ei meeldi mulle kohe üldse. Lihtsalt ei sobi see lõng selleks mustriks ja üldse on kole muster, mis ma sellest küll leidsin 🙄 Krt, ma keeldun harutamast! Aga mulle ei meeldi see.

Hettel
    Member

Ei, keerulised mustrid jätaks esialgu välja :D. Aga tahtsin teha 9 või 16 ruudukujulise lapiga ühe beebiteki. Idee on olemas ja kõik on nagu hea, aga õmblemisega pole just väga sinapeal 😳

Kristab – mul on üks selline roosa lõng, millest mul ei ole võimalik mitte midagi teha. No ei tule kuidagi sellega midagi välja. Täitsa normaalne lõng nagu, aga välja ei tule temast midagi 🙄

Urri
    Member

Teeme paha-lõngade vahetuse, mul üks punane sihuke millest ükski asi ei õnnestu.

Member

Mul terve kastitäis selliseid lõngu 🙄

Viewing 15 posts - 1,051 through 1,065 (of 1,359 total)
  • The topic ‘Millest mõtled praegu 2/2008’ is closed to new replies.